Aktualności

Najświeższe informacje

Przypięta wiadomość

Prosimy o Twoje 1,5% podatku!

Prosimy o Twoje 1,5% podatku!

Prosimy o Twoje 1,5% podatku!

Pomóż nam... pomagać!

W 2️⃣0️⃣0️⃣3️⃣ roku rozpoczął działalność szkolny Klub Wolontariatu "Razem". Kilka lat później przetrwał zawirowania związane z likwidacją placówki publicznej i dziś funkcjonuje jako część Pałuckiego Stowarzyszenia "Przyszłość" oraz Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie.

Od początku swojego istnienia wspieramy członków lokalnej społeczności, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. O tym, w jaki sposób pomagamy, można przeczytać na szkolnym profilu Facebooka.

Jednak głównym celem Stowarzyszenia jest działalność edukacyjna. Od 10 lat prowadzimy szkoły, które umożliwiają młodzieży z naszego regionu zdobycie wykształcenia, bez potrzeby wyjeżdżania do odległych miast. Stale poprawiamy warunki do nauki i uzupełniamy bazę dydaktyczną o najnowsze pomoce naukowe. Pomagają nam w tym okoliczne firmy, z którymi prowadzimy klasy patronackie. Koncentrujemy się nie tylko na nauczaniu przedmiotów ogólnych i zawodowych, ale także na kształtowaniu odpowiednich postaw społecznych i obywatelskich.

Dzięki tym działaniom mury naszej szkoły opuszczają absolwenci nie tylko gotowi do pracy w wyuczonych zawodach, ale również do niesienia pomocy potrzebującym.

Prosimy o wsparcie z 1,5% podatku, abyśmy, mimo stale rosnących kosztów, mogli nadal prowadzić naszą działalność edukacyjną i charytatywną na równie wysokim poziomie.

W zbieraniu środków dla OPP pomaga nam Fundacja Studencka Młodzi-Młodym. Dlatego wypełniając swój formularz PIT, wpisz KRS: 0000270261, DOPISEK: PRZYSZŁOŚĆ PIECHCIN 843.

Za każdą przekazaną złotówkę serdecznie dziękujemy!

Najnowsze 10 wiadomości

Poznajemy rynek pracy w Przemyśle 4.0!

Poznajemy rynek pracy w Przemyśle 4.0!

Poznajemy rynek pracy w Przemyśle 4.0!

Nasza Szkoła od lat kształci uczniów w najbardziej poszukiwanych zawodach deficytowych. Dziś jesteśmy świadkami czwartej rewolucji przemysłowej, która skupia się na innowacyjności, automatyzacji i cyfryzacji.

Kształcenie w zawodach: automatyk, elektryk, mechanik czy elektromechanik jest naszą odpowiedzią na potrzeby dynamicznie rozwijającego się nowoczesnego rynku pracy.

Podejmujemy kolejny krok w stronę przyszłości nawiązując współpracę z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, która wspiera projekty inwestycyjne setek przedsiębiorstw w czterech województwach: pomorskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

W zeszły czwartek uczniowie I i II klasy Branżowej Szkoły I Stopnia udali się do Centrum Programowania Robotów Przemysłowych we Włocławku, gdzie wysłuchali wykładu na temat Przemysłu 4.0 oraz podstawowych zagadnień z zakresu robotyki.

Po zakończonym wykładzie każdy z uczestników w praktyce przekonał się na czym polega programowanie robota marki FANUC i samodzielnie kontrolując jego pracę wykonał serię wskazanych zadań.

Czwartkowa wizyta to przedsmak nadchodzących projektów, o których będziemy informować już wkrótce.


Zapraszamy do naszej szkoły!

Zapraszamy do naszej szkoły!

Zapraszamy do naszej szkoły!

Od kilku dni trwa promocja naszej oferty na rok szkolny 2023/2024.

Pani Dyrektor i przedstawiciele firm partnerskich odwiedzają okoliczne szkoły podstawowe, aby przedstawić ją uczniom klas ósmych i ich rodzicom.

W wielu miejscach można już zobaczyć nasze plakaty, a podczas spotkań rozdajemy informacyjne ulotki.

Co przygotowaliśmy w tym roku?

Dla młodzieży mamy trzy klasy patronackie i jedną wielozawodową w Branżowej Szkole I Stopnia oraz klasę technik logistyk w Technikum Zawodowym.

Dla dorosłych oferujemy klasę technik sprzedawca, technik spawalnictwa i technik mechanik w Branżowej Szkole II Stopnia.

Szczegółowe informacje zamieszczamy na stronie poświęconej tegorocznej rekrutacji.

Zaglądajcie na nią regularnie, bo sukcesywnie będziemy uzupełniać ją nowymi informacjami.

Z pracownikami firm partnerskich będzie można spotkać się i porozmawiać o szczegółach ich oferty już 13 kwietnia w godzinach 10-14, podczas Drzwi Otwartych w naszej szkole.

Zapraszamy serdecznie kandydatów wraz z rodzicami!


Umowa patronacka z Grupą Piekuś

Umowa patronacka z Grupą Piekuś

Umowa patronacka z Grupą Piekuś

Z radością i satysfakcją informujemy, że do grona naszych firm partnerskich dołączyła dziś Grupa Piekuś Sp. z o.o. z Inowrocławia.

Wraz z Panem Prezesem Sławomirem Pakulskim złożyliśmy podpisy pod umową, na mocy której od września utworzymy klasę patronacką, kształcącą przyszłych piekarzy, cukierników i... automatyków.

O ile dwa pierwsze zawody nikogo nie dziwią, o tyle ostatni może być niespodzianką. Jednak nowoczesna piekarnia nie może obyć się bez maszyn, a do ich obsługi i utrzymania ruchu potrzeba pracowników o takich umiejętnościach.

Piekarnia Piekuś to firma rodzinna, której historia sięga 1985 roku. Od zakładu rzemieślniczego do lokalnego lidera z 32 sklepami firmowymi i ponad 700 odbiorcami i kontrahentami w wielu województwach.

To również Przystanki Piekuś – unikalne na lokalnym rynku połączenie piekarni i cukierni z restauracją.

To znany i ceniony pracodawca, dla którego pracownicy stanowią prawdziwą wartość firmy.

Ale przede wszystkim to nasz nowy partner, z którym od września oferujemy 9 miejsc na praktyczną naukę zawodu, podczas której dla uzdolnionych i wyróżniających się uczniów przewidziane są stypendia i inne gratyfikacje.

Za trzy lata, po zdaniu egzaminu zawodowego, absolwenci tej klasy będą mogli dołączyć do grona pracowników, których pasja i zaangażowanie to jedna z wielu tajemnic smaku dostarczanych przez Piekusia produktów.

Cieszymy się niezmiernie, że zapowiadane przez nas dwa tygodnie temu na antenie Radio Żnin FM spotkanie z nową firmą, dziś przyniosło efekt w postaci umowy patronackiej.

Z pracownikami Piekusia będzie można spotkać się i porozmawiać o szczegółach tej oferty już 13 kwietnia, podczas Drzwi Otwartych w naszej szkole.


Świętujemy dziesiąte urodziny!

Świętujemy dziesiąte urodziny!

Świętujemy dziesiąte urodziny!

ŚWIĘTUJEMY ‼️

✅ 10 lat istnienia Pałuckiego Stowarzyszenia "Przyszłość"
✅ 10 lat istnienia Zespołu Szkół Niepublicznych

Historia rozwoju przemysłu wapienniczego na Kujawach i naszej szkoły, nie dość, że się przeplata, to jeszcze uwielbia "dwójki" w datach.

Przypomnijmy kilka najważniejszych kart z kalendarza:

 • 1️⃣8️⃣8️⃣2️⃣ - 140 lat temu w Piechcinie uruchomiono pierwszy z sześciu pieców kręgowych do wypału wapna
 • 1️⃣9️⃣2️⃣2️⃣ - 100 lat temu powstała polska spółka akcyjna Fabryka Wapna i Cementu Piechcin
 • 1️⃣9️⃣6️⃣0️⃣ - 62 lata temu zostały utworzone Zakłady Przemysłu Wapienniczego Piechcin-Wapienno w Bielawach, które uruchomiły swoją zakładową Zasadniczą Szkołę Zawodową w Piechcinie
 • 1️⃣9️⃣6️⃣2️⃣ - 60 lat temu w Bielawach wybudowano nowoczesny na ówczesne czasy zakład wapienniczy, z dwoma piecami obrotowymi do wypału wapna
 • 1️⃣9️⃣7️⃣2️⃣ - 50 lat temu w Bielawach uruchomiono pierwszą cementownię na tym terenie, z trzema piecami obrotowymi pracującymi metodą mokrą i wyprodukowano pierwszy cement
 • 1️⃣9️⃣7️⃣2️⃣ - 23 września inż. Henryk Hałas dokonał uroczystego otwarcia nowego budynku przy ul. Radłowskiej 10, do którego przeprowadziła się Zasadnicza Szkoła Zawodowa przy Kombinacie Cementowo-Wapienniczym "Kujawy"
 • 2️⃣0️⃣1️⃣2️⃣ - 10 lat temu powstało Pałuckie Stowarzyszenie "Przyszłość", które w miejscu zlikwidowanej szkoły publicznej stworzyło Zespół Szkół Niepublicznych w Piechcinie
 • 2️⃣0️⃣1️⃣2️⃣ - 1 września rozpoczęły działalność pierwsze szkoły: Zasadnicza Szkoła Zawodowa (przekształcona w wyniku reformy w Branżową Szkołę I Stopnia), Technikum Zawodowe i Szkoła Policealna
 • 2️⃣0️⃣2️⃣2️⃣ - 1 września ruszyła Branżowa Szkoła II Stopnia, powołana do życia we współpracy z Lafarge Polska


Nowa szkoła w Piechcinie! Nabór potrwa 1 dzień!

Nowa szkoła w Piechcinie! Nabór potrwa 1 dzień!

Nowa szkoła w Piechcinie! Nabór potrwa 1 dzień!

Dzisiaj, tuż przed zakończeniem godzin urzędowania, Pan Wicestarosta Żniński, Andrzej Hłond, przesłał nam skan zaświadczenia o wpisaniu do ewidencji szkół i placówek niepublicznych naszej nowej Branżowej Szkoły II Stopnia.

Z ogromną radością i przyjemnością ogłaszamy więc ekspresowy nabór kandydatów na pierwszy semestr.

Stąd można pobrać formularze wniosków o przyjęcie do szkoły:

Wnioski można również pobrać i wypełnić jutro bezpośrednio w sekretariacie szkoły.

Utworzenie nowej, pierwszej w powiecie żnińskim Branżowej Szkoły II Stopnia, w tak krótkim czasie nie byłoby możliwe bez ogromnego wsparcia i pomocy oraz wyjątkowo dobrej woli bardzo wielu osób i instytucji:

 • Pana Marka Michalskiego, Dyrektora Cementowni Kujawy - głównej siły sprawczej powołania nowej szkoły, aby umożliwić dalszą naukę Absolwentom naszej pierwszej klasy patronackiej Lafarge,
 • Panów Mariusza Łukomskiego i Łukasza Fitucha, prezesów firmy Parem - zatrudniających tych Absolwentów,
 • Pana Henryka Popławskiego, radnego Rady Powiatu Żnińskiego,
 • Pana Grzegorza Rutkowskiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żninie,
 • Pana Tadeusza Kosiary, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Żninie,
 • członków Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Toruniu,
 • Pana Marka Gralika, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty,
 • pracowników Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy,
 • Dyrektora i pracowników Powiatowego Zespołu Oświaty w Żninie,
 • Pana Zbigniewa Jaszczuka, Starosty Żnińskiego.

Wszystkim wymienionym Zarząd Pałuckiego Stowarzyszenia "Przyszłość" bardzo gorąco dziękuje za okazane zrozumienie dla wyjątkowej sytuacji i wytężony wkład w uruchomienie naszej nowej Szkoły.

Mamy nadzieję, że Branżowa Szkoła II Stopnia w Zespole Szkół Niepublicznych w Piechcinie będzie istotnym punktem na mapie edukacyjnej powiatu żnińskiego, umożliwiając młodym ludziom zdobycie średniego wykształcenia, tytułu zawodowego technika i świadectwa dojrzałości, oraz otwierając drogę do szkół wyższych.


Wyniki naboru na rok szkolny 2022/2023

Wyniki naboru na rok szkolny 2022/2023

Wyniki naboru na rok szkolny 2022/2023

Wiemy, jak stresujące jest czekanie na wyniki, dlatego nie będziemy przedłużać tego momentu.

Z ogromną radością i przyjemnością ogłaszamy listy kandydatów przyjętych do klas pierwszych.

Tutaj możecie sprawdzić, czy Wasze nazwisko znajduje się na liście kandydatów przyjętych do:

Serdecznie gratulujemy! Teraz możecie w pełni cieszyć się zasłużonymi wakacjami. Do zobaczenia pierwszego września!


Lista podręczników na rok szkolny 2022/2023

Lista podręczników na rok szkolny 2022/2023

Lista podręczników na rok szkolny 2022/2023

Wakacje trwają w najlepsze, ale my już myślimy o nowym roku szkolnym.

Przygotowaliśmy wykazy podręczników, z których będziemy korzystać od września.

Stąd możecie pobrać spis podręczników:


Dyktando o złote pióro

Dyktando o złote pióro

Dyktando o złote pióro

13 czerwca w naszej szkole odbędzie się "Dyktando o złote pióro Dyrektora Cementowni Lafarge Kujawy Marka Michalskiego".

Zapraszamy uczniów i absolwentów oraz sympatyków i przyjaciół ZSN do udziału w tym konkursie.

Celem konkursu jest:

 • popularyzowanie zasad poprawnej polszczyzny,
 • wdrażanie do samodzielnego badania języka polskiego,
 • rozwijanie świadomości językowej,
 • włączenie się w obchody Roku Romantyzmu,
 • integrowanie środowiska.

Chętnych do udziału w konkursie prosimy o zgłoszenia:

 • do p. Joanny Wojtysiak (uczniowie),
 • do sekretariatu szkoły (absolwenci, sympatycy i przyjaciele) telefonicznie pod numerem 52 383 70 86.

Termin zgłoszeń upływa wraz z końcem maja 2022 roku.

Stąd można pobrać szczegółowy regulamin konkursu.


Podaruj siebie innym!

Podaruj siebie innym!

Podaruj siebie innym!

Warsztaty "Uwierz w siebie" Joanny Monowid, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Armii Krajowej KOLUMBOWIE z Piotrkowa Kujawskiego, tworzenie autoportretu podczas zajęć plastycznych Kasi Zuchlke Bieganowskiej, leśne opowieści myśliwych z Koła Łowieckiego Polskie Diany z Lubienia Kujawskiego i Koła Łowieckiego nr 69 CYRANKA w Nowym Dworze czy pachnący i kolorowy świat mydła - to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla uczestników tegorocznych ferii.

"Podaruj siebie innym!" to hasło, pod jakim corocznie organizujemy ferie dla dzieci. Edycja 2022 jest wyjątkowa, bo oprócz zajęć na miejscu planowana jest również całodniowa wycieczka autokarowa.

Ferie finansowo wsparł Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dziękujemy!


20 grudnia wraca nauka zdalna

20 grudnia wraca nauka zdalna

20 grudnia wraca nauka zdalna

Od 20 grudnia br. do 9 stycznia 2022 r. zajęcia w szkołach będą odbywały się w formie zdalnej. Minister Edukacji i Nauki w dniu 13 grudnia br. podpisał rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W wielkim skrócie:

 • Na terenie szkoły można organizować konsultacje indywidualne, grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego. Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.
 • Za zgodą dyrektora szkoły, uczniowie, którzy biorą udział w konkursach, olimpiadach i turniejach, mogą uczestniczyć w tych zawodach wiedzy po spełnieniu warunków regulaminowych określonych przez organizatorów konkursów, olimpiad i turniejów.
 • Dla uczniów, którzy przystępują do egzaminu zawodowego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń-luty 2022 r., dyrektor szkoły będzie mógł zorganizować konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu.
 • Turnusy dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników (kursy zawodowe) będą mogły być prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
 • Uczniowie wszystkich klas branżowych szkół I stopnia, którzy są młodocianymi pracownikami, będą realizowali zajęcia praktyczne u pracodawców w pełnym wymiarze godzin, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.
 • Zajęcia nauczania indywidualnego będą odbywać się w formie zdalnej.

Pani Dyrektor wydała zarządzenie regulujące zasady nauczania zdalnego w naszej szkole. Rodzice i uczniowie mogą się z nim zapoznać w dzienniku elektronicznym.


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję