Podpisanie umowy patronackiej z Fabryką Noteć

27 maja 2021

 
 

Stawiamy na CNC

Kontynuujemy proces odbudowy szkolnictwa zawodowego w naszym regionie. Od dziś będziemy działać wspólnie z Fabryką Maszyn i Urządzeń do Przemysłu i Górnictwa, Odlewnia Żeliwa NOTEĆ Bernard Urbaniak z siedzibą w Pakości.

Od września dziesięcioro uczniów będzie mogło podjąć w naszej Szkole Branżowej I Stopnia naukę w zawodach ślusarz i operator obrabiarek skrawających, którzy dodatkowo będą również specjalizować się w obsłudze obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC).

Te dwie profesje znajdują się na liście zawodów deficytowych, co oznacza, że już w tej chwili na rynku pracy brakuje wykwalifikowanych kadr.

Fabryka NOTEĆ to firma z 65-letnią tradycją. Oferując swoim klientom m. in. kompleksową obsługę w zakresie obróbki metali, stawia przede wszystkim na jakość. Współpraca z naszą szkołą, która ma zaowocować wykształceniem nowych pracowników dla Fabryki NOTEĆ, to kolejny etap w długofalowym rozwoju firmy.

Cieszymy się z pozyskania kolejnego partnera, który zapowiada, że po ukończeniu nauki absolwenci otrzymają nie tylko solidny fach, ale również propozycję zatrudnienia.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję