Podpisanie umowy patronackiej z Grupą Piekuś

28 marca 2023

Mało nas, mało nas do pieczenia chleba...

Dziś do grona naszych firm partnerskich dołączyła Grupa Piekuś Sp. z o.o. z Inowrocławia.

Wraz z Panem Prezesem Sławomirem Pakulskim złożyliśmy podpisy pod umową, na mocy której od września utworzymy klasę patronacką, kształcącą przyszłych piekarzy, cukierników i... automatyków.

O ile dwa pierwsze zawody nikogo nie dziwią, o tyle ostatni może być niespodzianką. Jednak nowoczesna piekarnia nie może obyć się bez maszyn, a do ich obsługi i utrzymania ruchu potrzeba pracowników o takich umiejętnościach.

Piekarnia Piekuś to firma rodzinna, której historia sięga 1985 roku. Od zakładu rzemieślniczego do lokalnego lidera z 32 sklepami firmowymi i ponad 700 odbiorcami i kontrahentami w wielu województwach. To również Przystanki Piekuś – unikalne na lokalnym rynku połączenie piekarni i cukierni z restauracją. To znany i ceniony pracodawca, dla którego pracownicy stanowią prawdziwą wartość firmy.

Ale przede wszystkim to nasz nowy partner, z którym od września oferujemy 9 miejsc na praktyczną naukę zawodu, podczas której dla uzdolnionych i wyróżniających się uczniów przewidziane są stypendia i inne gratyfikacje.

Za trzy lata, po zdaniu egzaminu zawodowego, absolwenci tej klasy będą mogli dołączyć do grona pracowników, których pasja i zaangażowanie to jedna z wielu tajemnic smaku dostarczanych przez Piekusia produktów.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję