Aktualności

Uratuj Życie 2013 - konkurs z zakresu pierwszej pomocy

Wybrana wiadomość

Uratuj Życie 2013 - konkurs z zakresu pierwszej pomocy

16 października 2013 w I Liceum Ogólnokształcącym w Żninie odbył się zorganizowany przez Wydział Zdrowia, Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żninie Konkurs z zakresu pierwszej pomocy pn. „URATUJ ŻYCIE”.

Celem konkursu jest podnoszenie świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia. Dzień 16 października, z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji, został uznany jako „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”.

W tym roku w zawodach wzięło udział 15 trzyosobowych zespołów, w tym dziewięć ze szkół ponadgimnazjalnych oraz sześć ze szkół gimnazjalnych Powiatu Żnińskiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Barczak, Joanna Marciniak, Przemysław Dębski z klasy II TL ZSN oraz Małgorzata Poturalska, Marek Grzeszak i Szymon Słodkowski z III TL ZSP.

Konkurs składał się z 2 etapów – części teoretycznej i praktycznej. Do etapu drugiego przeszło 5 szkół ponadgimnazjalnych oraz 4 szkoły gimnazjalne z najwyższą liczba punktów z etapu pierwszego.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję