Aktualności

Ferie 2019

Wybrana wiadomość

Ferie 2019

Ferie 2019

Ferie 2019

Zachęceni sukcesem ubiegłorocznego projektu "Podaruj siebie innym - ferie z wolontariatem", w dniach 14-16 stycznia 2019 po raz kolejny zorganizowaliśmy ferie zimowe dla dzieci i młodzieży.

Pierwszego dnia rano przyjechali do nas podopieczni toruńskiej Wędki. Wspólny wypoczynek zaczęliśmy od... lekcji matematyki :) Na szczęście była to nauka na wesoło - układanie figur przestrzennych z klocków wszystkim sprawiło wiele radości. Przygotowywaliśmy owocowe szaszłyki na podwieczorek. Po obiedzie spędziliśmy czas na sali gimnastycznej na zabawach ruchowych i grze w piłkę nożną. Lepiliśmy kaktusy z masy solnej. Pisaliśmy zabawne dyktando. Po kolacji młodsze dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film o uczuciach, a starsze spędziły wieczór na rozmowach i rywalizacji na konsoli..

Drugiego dnia rano dotarły do nas dzieci z domu w Jaksicach. Po śniadaniu wręczyliśmy nagrody dla najlepszych za dyktando na wesoło, a zaraz potem urządziliśmy turniej planszówek. Po rozrywkach umysłowych poszliśmy na spacer po Piechcinie zakończony meczem na orliku. Po zajęciach ruchowych czekał na nas obiad i słodka niespodzianka. Potem chętni mogli poznać podstawy wschodnich sztuk walki, a następnie znowu podzieliliśmy się na grupy. Młodsze dzieci miały zajęcia z Paniami Animatorkami, a starsi wzięli udział w warsztatach z budowania zespołu. Po kolacji wszyscy bawiliśmy się na zabawie karnawałowej.

Ostatni dzień zaczęliśmy od spotkania z Brazylią - dzięki Pani Bogusi i jej mężowi poznaliśmy geografię, obyczaje i liczne ciekawostki związane z tym wielkim krajem. Potem rozpoczęło się wielkie gotowanie i pieczenie. Korzystając z pomocy i doświadczenia naszych zaprzyjaźnionych Pań Seniorek, wspólnymi siłami przygotowaliśmy obiad i podwieczorek. Kiedy obiad się gotował, a szarlotki siedziały w piecu, poznawaliśmy podstawy break dance. Po podwieczorku nastąpiło pożegnanie i zakończenie ferii. Zapewne spotkamy się znowu za rok!

Więcej zdjęć można obejrzeć tutaj: dzień 1, dzień 2 i dzień 3.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję