Aktualności

15-lecie szkolnego Klubu Wolontariatu "Razem"

Wybrana wiadomość

15-lecie szkolnego Klubu Wolontariatu "Razem"

15-lecie szkolnego Klubu Wolontariatu

15-lecie szkolnego Klubu Wolontariatu "Razem"

1 marca 2019 w Miejskim Domu Kultury w Barcinie odbyło się długo wyczekiwane spotkanie z okazji jubileuszu 15-lecia działalności charytatywnej szkolnego Klubu Wolontariatu "Razem".

Rocznica minęła w grudniu 2018 roku, ale grudzień to zawsze okres wzmożonej pracy wolontariuszy, więc dopiero teraz udało się zgrać wszystkie kalendarze i zorganizować jubileuszową galę.

W sali MDK zebrali się zaproszeni goście - dawni i obecni Wolontariusze, Darczyńcy, Dobroczyńcy i Ofiarodawcy - którzy na przestrzeni minionych lat czynnie włączali się w organizację wydarzeń i zbiórek na rzecz najbardziej potrzebujących.

Klub pierwotnie koncentrował się na pomocy dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej w Piechcinie, jednak z czasem rozszerzył swoją działalność i obecnie współpracuje również z Klubem ART Pracownią Kujawy Piechcin, Klubem Seniora „Białe Zagłębie”, Świetlicą Środowiskową w Sadłogoszczy, Środowiskowym Domem Samopomocy w Barcinie, Domem Dziecka w Jaksicach, kołem inowrocławskim Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, Stowarzyszeniem Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka w Toruniu, Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Inowrocławiu, a także z fundacjami DKMS, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Mam Marzenie.

Uroczystość rozpoczęła się od pokazu krótkiego filmu dokumentującego działalność Klubu i jego założycielki i opiekuna - Renaty Koszczewskiej-Smutek. Po nim na scenie pojawili się uczniowie Zespołu Szkół Niepublicznych z gościnnym udziałem naszej absolwentki Moniki oraz Olgi, podopiecznej świetlicy środowiskowej w Piechcinie, którzy zaprezentowali wzruszającą etiudę teatralną.

Po części artystycznej na scenę zaproszeni zostali najbardziej zasłużeni członkowie, sympatycy i przyjaciele Klubu. W pierwszej kolejności podziękowania za dobre serca trafiły do Wolontariuszy, następnie do Dobroczyńców, a na końcu scenę szczelnie wypełnili Darczyńcy i Ofiarodawcy. Uroczystość zakończyły rozmowy przy słodkim poczęstunku.

Kiedy wydawało się, że można już odetchnąć po uroczystości, okazało się, że w szkole w Piechcinie czekała na nas ekipa z toruńskiej Wędki, która nie zdążyła dotrzeć do Barcina. Zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka ofiarowało nam pamiątkowy dyplom z podziękowaniami oraz najprawdziwszą wędkę do łowienia nowych wolontariuszy. Była okazja do rozmowy, do wspomnień i do wspólnych zdjęć. Atmosfera była tak niesamowita, że najmłodsi uczestnicy spotkania wręcz błagali swojego opiekuna, by nie wracać do Torunia :)

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie Tygodnika Pałuki oraz tutaj. Relację z tego wydarzenia przygotowała Telewizja Lokalna Barcin.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję