Aktualności

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!

Wybrana wiadomość

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!

2 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Rok wyjątkowy w dziejach naszej szkoły, bo po ponad 20 latach przerwy powracamy do kształcenia młodzieży we współpracy z pobliskimi firmami. Na inaugurację przybyli uczniowie i nauczyciele, a także przedstawiciele firm partnerskich – panowie Marek Michalski i Przemysław Tomaszewski (Lafarge), Krzysztof Sobczak (Global Technik) i Sławomir Salamon (Parem).

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, a pan Przemysław Roszek, Prezes Pałuckiego Stowarzyszenia „Przyszłość”, powitał i przedstawił wszystkich gości. Po nim głos zabrała pani Renata Koszczewska-Smutek, Dyrektor Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie, która przypomniała o 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i poprosiła o uczczenie poległych i ofiar minutą ciszy. Pani Dyrektor wyraziła swoją radość z sukcesu, jakim był tegoroczny nabór do klas pierwszych oraz utworzenie dwóch klas patronackich, powitała nowych uczniów i życzyła im powodzenia.

Kiedy we wrześniu, równo rok temu, rozpoczynaliśmy rozmowy o możliwości współpracy, przy stole siedziały tylko trzy osoby, Pani Dyrektor, Pan Prezes i ja – zaczął swoje przemówienie pan Marek Michalski, Dyrektor Cementowni Kujawy. – W ubiegłym tygodniu przy tym stole siedziało już 14 osób.

Ta liczba osób zaangażowanych pokazuje, ile przygotowań i pracy na wielu płaszczyznach, wymagało stworzenie odpowiednich warunków i regulacji do przyjęcia młodocianych do pracy w firmie Parem i w Cementowni.

Rozpoczynacie naukę w Cementowni Kujawy, która w rankingu 147 zakładów cementowych zajęła drugie miejsce w Europie i szóste na świecie. Poprzeczka wisi wysoko, a my chcemy ją podnieść jeszcze wyżej. Z waszą pomocą chcemy zostać najlepszą cementownią na świecie – zakończył Pan Dyrektor.

Życzę Wam i sobie, abyśmy za rok mogli powiedzieć, że cele, które sobie postawiliśmy, zostały osiągnięte. I że po ukończeniu szkoły rozpoczniecie pracę w naszej firmie – tymi słowami zwrócił się do uczniów klasy patronackiej Współwłaściciel firmy Global Technik, pan Krzysztof Sobczak, wręczając im symboliczne suwmiarki.

Dostajecie ogromną szansę i tylko od was samych zależy, jak ją wykorzystacie. Firma Parem jest gotowa. Czekamy na was! – podsumował pan Sławomir Salamon.

Współpraca Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie z firmami partnerskimi to nie tylko miłe słowa, ale również konkretna pomoc. Właściciele firmy Global Technik, panowie Krzysztof Sobczak i Dariusz Piętas, doposażyli pracownię klasy patronackiej w sprzęt pomiarowy, na którym uczniowie będą uczyć się precyzyjnego mierzenia. Natomiast Zarząd Lafarge Cement S.A. postanowił podzielić się nagrodą, którą firma otrzymała podczas czerwcowej XIX Gali Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za modernizację i rozbudowę Cementowni Kujawy – statuetka pozostała w Lafarge, a Pan Dyrektor przekazał szkole czek w wysokości 4 tysięcy złotych na wsparcie klasy patronackiej. Dziękujemy!

Podczas uroczystości Pani Dyrektor przedstawiła również troje nowych nauczycieli, a także wręczyła uczniom i absolwentom świadectwa potwierdzające zdanie egzaminów zawodowych, do których przystąpili w czerwcu. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

Więcej zdjęć można obejrzeć na naszym profilu Facebook.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję