Aktualności

Profilaktyka w Centrum Onkologii w Bydgoszczy

Wybrana wiadomość

Profilaktyka w Centrum Onkologii w Bydgoszczy

1 października 2014 r. młodzież z klas pierwszych Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie oraz z klasy IV TL Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych uczestniczyła w zajęciach z profilaktyki nowotworowej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Regionalny Program Przeciwnowotworowej Edukacji Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych” realizowany przez Grupę Edukacyjną.

Adresowany jest do młodzieży w wieku 16-19 lat szkół ponadgimnazjalnych głównie z powiatów w których jest największa zgłaszalność zachorowań na nowotwory.

Celem programu jest zmniejszenie umieralności z powodu chorób nowotworowych poprzez zwiększenie świadomości zdrowotnej młodzieży, wytworzenie prawidłowych nawyków zdrowotnych, umiejętności dostrzegania niepokojących objawów, zminimalizowanie leku przed rakiem, pokazanie możliwości wczesnej diagnostyki i skuteczności leczenia.

Zajęcia składają się z dwóch bloków: teoretycznego w skład którego wchodzi wykład ilustrowany prezentacją multimedialną i filmami edukacyjnymi oraz praktycznego tj. nauki samobadania na fantomach piersi i jąder.

"Regionalny Program Prewencji Pierwotnej Nowotworów” popularyzuje 10 tez Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, obejmuje zagadnienia związane z profilaktyką raka szyjki macicy, piersi, jelita grubego, prostaty, jąder.

       

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję