Aktualności

Poznajemy rynek pracy w Przemyśle 4.0!

Wybrana wiadomość

Poznajemy rynek pracy w Przemyśle 4.0!

Poznajemy rynek pracy w Przemyśle 4.0!

Poznajemy rynek pracy w Przemyśle 4.0!

Nasza Szkoła od lat kształci uczniów w najbardziej poszukiwanych zawodach deficytowych. Dziś jesteśmy świadkami czwartej rewolucji przemysłowej, która skupia się na innowacyjności, automatyzacji i cyfryzacji.

Kształcenie w zawodach: automatyk, elektryk, mechanik czy elektromechanik jest naszą odpowiedzią na potrzeby dynamicznie rozwijającego się nowoczesnego rynku pracy.

Podejmujemy kolejny krok w stronę przyszłości nawiązując współpracę z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, która wspiera projekty inwestycyjne setek przedsiębiorstw w czterech województwach: pomorskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

W zeszły czwartek uczniowie I i II klasy Branżowej Szkoły I Stopnia udali się do Centrum Programowania Robotów Przemysłowych we Włocławku, gdzie wysłuchali wykładu na temat Przemysłu 4.0 oraz podstawowych zagadnień z zakresu robotyki.

Po zakończonym wykładzie każdy z uczestników w praktyce przekonał się na czym polega programowanie robota marki FANUC i samodzielnie kontrolując jego pracę wykonał serię wskazanych zadań.

Czwartkowa wizyta to przedsmak nadchodzących projektów, o których będziemy informować już wkrótce.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję