Aktualności

Wręczenie mundurów

Wybrana wiadomość

Wręczenie mundurów

21 września 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia klasie mundurowej uniformów wojskowych. Młodzież realizująca program licealny dodatkowo wzbogaca swoje umiejętności o zagadnienia związane z wyszkoleniem wojskowym oraz bezpieczeństwem państwa.
Zebranych powitał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Roger Pas.
Uroczystość wręczenia mundurów poprzedzona była pogadanką na temat zagrożeń wynikających z nieumiejętnego obchodzenia się z materiałami wybuchowymi. Saperzy z 2 pułku inżynieryjnego w Inowrocławiu zaprezentowali też sprzęt, urządzenia i materiały wykorzystywane podczas swojej pracy. Uczniowie mieli okazję przymierzyć strój saperski, hełm czy specjalną kamizelkę. O pracy saperów opowiadali st. sierż. Robert Skonieczny i st. szer. Robert Maziarz.
Stoisko przygotowane przez kpt. Mariusza Stelmacha zaprezentowała inowrocławska Wojskowa Komenda Uzupełnień.
W uroczystości wziął udział również proboszcz parafii polskokatolickiej Narodzenia NMP w Toruniu, kapitan Wojska Polskiego, instruktor Związku Harcerstwa polskiego, harcmistrz, nauczyciel i wychowawca, doktor hab., profesor nadzwyczajny i kierownik Katedry Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie - ks. kpt. prof. nadzw. dr hab. Mirosław Andrzej Michalski.
Chor. Mirosław Sitarek, który prowadzi zajęcia w klasie mundurowej, pokreślił, że mundur zobowiązuje do przestrzegania zasad, regulaminów, etyki. Plama na mundurze w sensie moralnym jest plamą na honorze, godności, poszanowaniu koleżanek, kolegów, szkoły. Pani dyrektor Renata Koszczewska-Smutek dodała, że mundur jest wyróżnieniem i zobowiązaniem. Nosząc mundur przestajemy być jednostką stajemy się społecznością, którą reprezentujemy.
Po wystąpieniu chor. Mirosław Sitarek oraz ks. kpt. prof. nadzw. dr hab. Mirosław Andrzej Michalski wręczyli młodzieży mundury.
Uroczystość zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Więcej w GALERII

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję