Aktualności

Wycieczka do Gołuchowa

Wybrana wiadomość

Wycieczka do Gołuchowa

Młodzież z Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie, 28 maja 2013 r., w ramach projektu współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Żninie „Ekologicznie znaczy logicznie”, pod opieką nauczycielek przedmiotów zawodowych – Katarzyny Drzewieckiej i informatyki – Ilony Kopeć, brała udział w wycieczce do Gołuchowa.

W ramach wyjazdu zwiedzano zamek o charakterze obronnym wzniesiony około 1650 roku dla Rafała Leszczyńskiego. Kolejna właścicielka Gołuchowa, Izabela z Czartoryskich Działyńska, odrestaurowała i nadała mu modny wówczas styl renesansu francuskiego.

Ponadto uczniowie mieli okazję zobaczyć park krajobrazowy, największy w Wielkopolsce, założony w XIX w., z dębami, których obwód dochodzi do 5 metrów. W parku znajduje się neorenesansowa kaplica - Mauzoleum Czartoryskich oraz oficyna zamkowa, w której mieści się jedyne w Polsce Muzeum Leśnictwa. Młodzież podczas zwiedzanie Ośrodka Kultury Leśnej w Muzeum poznała pracę leśników na przestrzeni dziejów. Jest to jedyne tego rodzaju muzeum w Polsce.

Na zakończenie wycieczkowicze odwiedzili zagrodę żubrów. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że żubry można spotkać nie tylko w Białowieży.

Zapraszamy do obiejrzenia zadjęć w GALERII szkolnej.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję