Aktualności

Zawody w piłce ręcznej chłopców

Wybrana wiadomość

1 grudnia br. na Hali Widowiskowo Sportowej przy I LO w Żninie odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Do zawodów zgłosiło się pięć szkół. ZSN Piechcin, I LO ŻNIN, ZSP Żnin, ZSE-H Żnin i ZSN Gąsawa. Zawody prowadzone były systemem "każdy z każdym". Każdy zespół musiał zagrać 4 mecze. Czas gry wynosił 4x10 minut. Los już w pierwszym meczu spowodował spotkanie się dwóch szkół niepublicznych. Z Gąsawy i Piechcina.
Chłopaki z Piechcina szybko objęli prowadzenie i kontrolowali mecz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Piechcinian 7 do 4.
W drugim meczu ZSN Piechcin podejmował ZSE-H Żnin. Dominacja naszej szkoły w tym meczu była jeszcze większa. "Ekonom" nie potrafił przeciwstawić się ciekawej grze K. Woźniaka, H. Jegersa, Ł. Prusinowskiego i spółce. Mecz zakończył się zwycięstwem Piechcinian 8 do 3.
W trzecim meczu spotkaliśmy się na parkiecie z ZSP Żnin. Po słabym początku (przegrywaliśmy 2 do 0) chłopaki ostro wzięli się do pracy i na przerwę schodziliśmy z remisowym wynikiem 2 do 2.
Po przerwie ZSN Piechcin nie pozwolił sobie rzucić bramki, a bardzo dobre spotkanie rozegrał bramkarz T. Liśkiewicz, który szybkimi kontrami wraz z K. Woźniakiem rozmontowali ekipę z Browarowej. Mecz zakończył się zwycięstwem 5 do 2.
Niestety...
Zmęczenie, braki kadrowe wdały się we znaki w ostatnim meczu o pierwsze miejsce z I LO Żnin.
Mimo ogromnego zaangażowania w mecz tego dnia "ogólniak" był lepszy. ZSN Piechcin przegrywa mecz 9 do 4 ostatecznie zajmując bardzo dobre drugie miejsce. Brawo!
PS. Chłopcy zapowiedzieli, że wezmą srogi rewanż w turnieju piłki nożnej oraz w koszykówce w styczniu !?