Mikołajki
Samorząd Uczniowski z okazji Mikołajek przygotował słodką niespodziankę
dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników ZSN. :)
Serdecznie dziękujemy :)
Samorząd Uczniowski z okazji Mikołajek przygotował słodką niespodziankę
dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników ZSN. :)
Serdecznie dziękujemy :)
Zespół Szkół Niepublicznych w Piechcinie składa wszystkim mieszkańcom Piechcina
serdeczne życzenia świąteczne :)
Więcej TUTAJ
Całą piernikową produkcję należało spakować w zgrabne paczuszki. Statystyka: ilość paczek - ok. 300 szt., ilość wyprodukowanych pierników - ok. 900 szt., ilość zjedzonych pierników - brak danych :)
Więcej TUTAJ
Kolejna edycja pieczenia pierników w ZSN w Piechcinie. Tym samym rozpoczęliśmy przedświąteczny czas oczekiwania na Boże Narodzenie.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie, wypiekanie i ozdabianie pierników :)
Więcej TUTAJ
:
30 listopada każdy mógł sprawdzić co go czeka w przyszłości ;) Wróżka Ewelina, wróżka Wiktoria i wróżka Oliwia przygotowały kilka przepowiedni, a cechy charakteru osoby pytającej odczytywały w cyfrach, zapisanych w portrecie numerologicznym. Mamy nadzieję, że wszystkie szczęśliwe wróżby się spełnią ;)
Więcej TUTAJ
25 listopada uczniowie klasy I TL/TR wzięli udział w pierwszej części warsztatów na temat globalizacji. Warsztaty są częścią projektu „Ogarnij świat – edukacja globalna kluczem do współczesności” realizowanego przez Fundację Instytutu Edukacji Kreatywnej INEK we współpracy z Centrum Projektów Edukacyjnych Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Celem projektu jest zapoznanie młodzieży z najważniejszymi wyzwaniami życia w globalizującym się świecie: na czym polegają globalne zależności? w jaki sposób globalizacja przejawia się w naszym codziennym życiu? jaki wpływ ma na środowisko i społeczeństwo sposób korzystania przez nas z różnych dóbr i produktów? jak nasze pieniądze kształtują świat? jak być rozważnym, rozsądnym konsumentem i obywatelem? jak nawiązywać relacje ponad granicami i kulturami? Warsztaty prowadzi pani dr Magdalena Bergmann (Instytut Nauk Społecznych WSG). Zajęcia odbywają się w siedzibie Wydziału Zarządzania i Nauk Społecznych WSG w Inowrocławiu.
Więcej: I część warsztatów
24 listopada 2016 r. w sali sesyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy zostały wręczone dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród nagrodzonych był również uczeń naszej szkoły - Marcin Erdmann - uczeń klasy III TL. Nagrody wręczał wojewoda kujawsko-pomorski - Mikołaj Bogdanowicz. Marcinowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
23 listopada zakończyła się akcja zbierania maskotek. Pluszaki trafiły do dzieci z toruńskiej starówki :)
Dziękujemy wszystkim darczyńcom.
21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jak je obchodzić? Wystarczy tylko się uśmiechnąć do drugiej osoby. Nic więcej. W naszej szkole można było jeszcze napisać kilka miłych słów do swojego kolegi, ulubionego nauczyciela, nauczyciele do uczniów :) Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!
Więcej TUTAJ
18 listopada w Barcinie odbył się happening pod hasłem „Stop przemocy w rodzinie”, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły pod opieka p. Harral, p. Osmańskiej, p. Gapińskiej i p. Chojnackiej. Happening rozpoczął się marszem z transparentami. Uczestnicy otrzymali naklejki i balony, które rozdawali przechodniom. Na zakończenie w MDK w Barcinie odbyła się projekcja filmu przygotowanego przez gimnazjalistów.
Więcej TUTAJ
15 listopada odbył się międzyklasowy konkurs z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Zadaniem uczniów było przygotowanie plakatów o tematyce zdrowej żywności oraz zdrowej sałatki lub surówki (do degustacji po konkursie). Jedną z konkurencji był quiz, w którym uczniowie, w dwuosobowych zespołach, odpowiadali na pytania na temat zdrowego jedzenia. Tę konkurencje wygrała klasa II TL reprezentowana przez Wiktora Lewandowskiego i Mateusza Świdzińskiego. Gratulujemy!
Więcej TUTAJ
W ramach obchodów Święta Niepodległości młodzież, uczęszczająca na zajęcia wojskowo-obronne, na barcińskiej starówce składała wieńce pod pomnikiem poświęcony mieszańcom Barcina i okolic uczestniczącym i poległym w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919.
Wiecej TUTAJ
10 listopada odbył się konkurs z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Reprezentanci klas w trzyosobowych zespołach odpowiadali na związane z tym wydarzeniem pytania. Konkurs wygrała klasa II TL.
Gratulujemy!
Konkurs przygotowała klasa IV TL.
Więcej TUTAJ
8 listopada w Ambasadzie Francji w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród 4. edycji konkursu ECO-MIASTO, której przewodniczył Ambasador Pierre Lévy. W ramach projektu ECO-MIASTO 2016 odbył się także konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Zakręceni w przestrzeni”, organizowany przez Fundację WSPÓLNIE LafargeHolcim. Zadaniem konkursowym było zaproponowanie zmian w najbliższej przestrzeni publicznej – w szkole, świetlicy, domu kultury. Laureatom konkursu wręczono w Ambasadzie nagrody i dyplomy. Naszą szkołę reprezentował Piotr Kotyński (I TR) z opiekunem panem Rafałem Sobaszkiewiczem. Piotr, wspólnie z zespołem projektowym, otrzymał wyróżnienie w wysokości 5000 zł Serdecznie gratulujemy! Więcej informacji na stronie Ambasady Francji w Polce http://www.ambafrance-pl.org/Uroczystosc-rozdania-nagrod-konkursu-ECO-MIASTO-2016
Wiecej TUTAJ
Uczniowie klasy i TL/TR podczas lekcji wok-u, degustując sushi, sprawdzali swoją wiedzę na temat znajomości kultury japońskiej. Dużą atrakcją było jedzenie pałeczkami, co dla niektórych osób stanowiło nie lada wyzwanie :)
Więcej TUTAJ
24 października odbyło się spotkanie z aspiratką Komendy Powiatowej Policji w Żninie, panią Edytą Gościńską. Pani aspirant mówiła na temat konsekwencji prawnych wynikających z łamania prawa przez nieletnich oraz osoby pełnoletnie.
20 października odbył się konkurs „Łamańce językowe”. Zadaniem uczestników było poprawne wypowiedzenie zdań - łamańców językowych. Uczniów oceniało jury w składzie: pani Zielińska, pani Harral i pani Kopeć. Przy ocenie uczestników jury szczególną uwagę zwracało na: poprawność wypowiadania łamańców językowych, dykcję i tempo. Po podsumowaniu punktów obu etapów konkursu wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco: I miejsce – Ewa Świdzińska (I TL) II miejsce – Mateusz Mikulski (II TL) III miejsce – Roger Pas (IV TL) Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, że odważyli zmierzyć się z tym niełatwym zadaniem :)
Więcej TUTAJ
18 października grupa uczennic wraz z opiekunkami brały udział w konferencji i szkoleniu zorganizowanym w ramach projektu "Bezpieczna i przyjazna szkoła".
Celem szkolenia było kreowanie zdrowego, bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkół i placówek. Organizatorem przedsięwzięcia był Wydział Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu oraz Fundacja Gaudeamus.
14 października odbyła się gala wręczania nagród dla nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Niepublicznych – Piechcińskie pióra 2016. Szacowna kapituła postanowiła przyznać „Pióra” aż w 14 kategoriach. Nagrody wręczały osobistości znane ze świata polityki i mediów - Borys Szyc, Agnieszka Szulim, Jurek Owsiak, Kuba Wojewódzki, Monika Olejnik, Miś Uszatek, Ula "Brzydula", Margaret, Beata Tyszkiewicz i inni. Nominowanych oraz nagrodzonych nauczycieli możecie zobaczyć w zamieszczonej w następnym poście prezentacji. Pani dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom za pracę i zaangażowanie w ubiegłym roku szkolnym. Nagrodą dyrektora ZSN w Piechcinie wyróżniła panią Iwonę Zielińską i panią Dorotę Witkowską. Gratulujemy!
Więcej TUTAJ
13 października 2016 w Żninie odbył się konkurs "Uratuj życie" . Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Jeż (I TL), Bartosz Wilk (I TL), Wiktor Lewandowski (II TL).
10 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Gospodarzami tegorocznego Święta Kota byli przedstawiciele służb mundurowych: wojska, policji i straży. Stąd też hasło: „Bezpieczeństwo kota przede wszystkim”. Każda grupa przygotowała dla „kociaków” po trzy konkurencje z różnych dziedzin. Pierwszoklasiści byli sprawdzani z umiejętności manualnych, muzycznych i sprawnościowych. Ważny był czas i technika. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: pani pedagog - Marlena Chojnacka, pani Joanna Gapińska oraz Magdalena Gaczkowska - uczennica IV TL. Po zakończeniu wszystkich konkurencji, pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę i tym samym zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów ZSN w Piechcinie.
Więcej TUTAJ
Dziś Dzień Uśmiechu. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.
W naszej szkole, najbardziej uśmiechniętą osobą dzisiaj, jest Mikołaj Zalewski (I ZSZ) :)
3 października pani Magdalena Braun i pan Piotr Gielec z Torunia przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas pierwszych - "Wybieram odpowiedzialność".
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna przygotowała szereg konkursów, quizów, krzyżówek, łamigłówek.
Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w rywalizacji.
Jeden z przykładowych konkursów: „Ubierz się w książkę" techniką sleeveface.
Sleeveface to zdjęcia, których elementem jest okładka książki lub płyty – wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki.
Zapraszamy kreatywnych uczniów do udziału w konkursie na wykonanie twórczego i zaskakującego sleeveface.
Wykonane zdjęcie należy przesłać na szkolnego Facebooka lub przynieś na pendrive lub CD do biblioteki szkolnej.
Z okazji Dnia Chłopaka składamy wszystkim naszym chłopcom serdeczne życzenia. Samorząd Szkolny już wczoraj przygotował dla chłopaków słodką niespodziankę :)
Więcej TUTAJ
Komunikacja w grupie tworzy grunt do pracy, pomaga rozwiązywać trudne sytuacje, buduje poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty, pozwala kształtować i utrzymywać pozytywne relacje. Każdego roku we wrześniu wszystkie klasy uczestniczą w zajęciach integracyjnych. Gry i zabawy dydaktyczne pomagają, zwłaszcza pierwszoklasistom, na „bezbolesne” wdrożenie w życie szkoły. Zadania, przygotowane dla grup przez panią pedagog Marlenę Chojnacką, wymagały zaangażowania wszystkich członków zespołów, co pozwoliło na bliższe poznanie swoich kolegów.
Więcej TUTAJ
26 września z okazji Europejskiego Dnia Języków odbył się Konkurs Wiedzy o Językach oraz Konkurs plakatów o krajach anglo- i rosyjskojęzycznych. W pierwszym uczniowie mieli okazje sprawdzić się w quizie dotyczacym wiedzy o językach świata. Wyniki obu konkursów wkrótce a tymczasem zapraszamy do sprawdzenia na tablicy w holu pierwszego pietra, jaką wiedzą musieli się wykazać konkursowicze. Zadania konkursowe przygotowała pani Barbara Harral razem z Gosią, Pawłem i Damianem z III LO.
Wyniki Konkursu Wiedzy o Językach:
I miejsce Filip Piotrowicz kl. IV TL
II miejsce: Mateusz Mikulski kl. II TL
III miejsce Agata Guziołek kl. I TL
Wyniki konkursu na plakat
o kraju anglo- lub rosyskojęzycznym:
W związku z wyrównanym poziomem plakatów spełniających wymagania konkursowe przyznano 4 wyróżnienia:
Patryk Sajdak kl. I ZSZ
Agata Guziołek kl. I TL
Wiktoria Biernacka kl. II ZSZ
Filip Piotrowicz kl. IV TL
Gratulujemy!
Więcej TUTAJ
23 września klasa II TL wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę do Wenecji (w ramach oszczędności tej koło Żnina) ;) Swoją podróż rozpoczęli od Żnina, skąd kolejką wąskotorową pojechali do Wenecji. W Muzeum Kolei Wąskotorowej uczniowie oglądali zabytkowe parowozy, wagony pasażerskie, towarowe, zabytkową poczekalnię, budkę dróżnika ze szlabanem, torowiska z rozjazdami, zwrotnicami, obrotnicę umożliwiającą zmianę kierunku jazdy. Młodzież zwiedzała również, znajdujące się tuż przy skansenie, ruiny zamku Diabła Weneckiego oraz dawne machiny oblężnicze.
Więcej TUTAJ
21 września na stadionie w Barcinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce, w których wzięły udział szkoły ponadgimnazjalne powiatu żnińskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Roger Buchholz (IV TL), Julita Furmaniak (I TL), Anna Stężewska (II TL), Laura Zielas (I ZSZ), Hubert Jegers (III TL), Mateusz Więch (III ZSZ), Mikołaj Zalewski (I ZSZ), Dawid Czajkowski (I ZSZ). Mistrzem Powiatu w skoku w dal został Mikołaj Zalewski (I ZSZ). Zdeklasował rywali oddając skok na odległość 5,95 m. Serdecznie gtarulujemy!
Więcej TUTAJ
Corocznie grupa uczniów z naszej szkoły wybiera się na Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem - Biskupin Archeo-Fashion Week! Na zwiedzających czekało wiele atrakcji: pokazy mody, prelekcje, warsztaty itp.
Więcej TUTAJ
Rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka odgrywa kontakt z książką jest nie do przecenienia. Rozwija wrażliwość, wpływa na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Nawyki czytelnicze należy kształtować już od najmłodszych lat, stąd też pomysł aby grupa uczniów z naszej szkoły udała się do piechcińskiego przedszkola i poczytała dzieciom bajki. W rolę lektorów wcielili się: Małgorzata Ojczenasz (III LO), Tomasz Liśkiewicz (IV TL) i Mateusz Świdziński (II TL). Dzieci, ze wszystkich grup wiekowych, z uwagą wysłuchały bajki o Panu Kuleczce, Jaskiniowcu i Wróżce Lukrecji. Czas spędzony w przedszkolu na wspólnej lekturze i zabawie sprawił ogromną przyjemność nie tylko przedszkolakom, ale także naszym szkolnym wolontariuszom. Teraz obie strony nie mogą się już doczekać następnej takiej wizyty. :)
Więcej TUTAJ
18 września br. odbył się I BARCIŃSKI RODZINNY RAJD ROWEROWY. Naszą szkołę reprezentowali. Kuba Domieracki, Oliwia Wilińska, Mateusz Więch i Mateusz Sworowski. Panu Pawłowi Kwaśniewskiemu przy organizacji rajdu pomagał Marcin Erdmann. Dziękujemy Nagrodę główną - rower - „zgarnął” Kuba Domieracki.
GRATULUJEMY!!!
WIĘCEJ TUTAJ
W związku z dniem opakowań który przypada na dzień 15 września w naszej szkole została zorganizowana rywalizacja. Zadaniem klas logistycznych było ułożenie jak najwyższej wieży z opakowań kartonowych. Opakowania zajmują bardzo ważne miejsce w łańcuchu logistycznym stąd też pomysł aby „logistycy” z przymrużeniem oka potraktowali obchody tego dnia. Bezkonkurencyjna okazała się klasa I TL reprezentowana przez Piotra Kotyńskiego i Bartosza Wilka. Wszystkim uczestnikom zabawy serdecznie gratulujemy.
Więcej zdjęć TUTAJ
Rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017. Podczas uroczystej inauguracji powitaliśmy dziś w gronie naszej szkolnej społeczności pierwszoklasistów z Technikum Logistycznego, Technikum Organizacji Reklamy i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
Mamy nadzieję, że szybko wdrożą się w nowe obowiązki i zintegrują z resztą uczniowskiego grona.
Krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz konsekwencji łamania prawa wygłosił policjant z Komisariatu w Barcinie.
Na zakończenie uroczystości pani dyrektor wręczyła świadectwa osobom, które zdały kolejne egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.
Więcej zdjęć TUTAJ
Słuchacze szkół dla dorosłych zakończenie roku szkolnego świętowali przy wspólnym grillowaniu. Pani Dyrektor podziękowała za współpracę kadrze pedagogicznej oraz słuchaczom.
Wszystkim życzymy udanego wypoczynku :)
Wiecej TUTAJ
Dziesięć miesięcy nauki za nami, teraz czas na wakacje i wypoczynek. 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Zebranych powitała Pani Dyrektor Renata Koszczewska-Smutek. Podziękowała wszystkim za ciężką pracę i życzyła wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku. Pani Dyrektor wręczyła świadectwa oraz nagrody najlepszym uczniom.
W tym roku świadectwo z wyróżnieniem odebrali: Marcin Erdmann z klasy II TL i Monika Wąsikowska z klasy III TL. Serdecznie gratulujemy.
Następnie Pani Dyrektor wręczyła świadectwa ukończenia szkoły uczniom z klasy III ZSZ. Życzyła im powodzenia w życiu osobistym oraz sukcesów w życiu zawodowym. Z klasy III ZSZ wyróżniona została Dajana Kościelniak z dobre wyniki w nauce i wzorową frekwencję. Gratulujemy.
Po oficjalnym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do własnych klas gdzie otrzymali świadectwa.
Wiecej TUTAJ
20 czerwca w naszej szkole gościliśmy panią dr Marię Wincławską i panią Aleksandrę Solecką z Torunia. Pani dr Maria Wincławska jest adiunktem w Katedrze Systemu Politycznego RP na Wydziale Politologii i Stosunków Międzynarodowych UMK. Studiowała politologię i socjologię na UMK oraz w University College London. Podczas swojego wykładu pt. „Czy parlamentarzyści się tylko kłócą?” zachęcała uczniów do dyskusji.
Wiecej TUTAJ
15 czerwca klasa III TL wychowawcą, panią Renatą Koszczewską-Smutek, udała się na wycieczkę do grodu Kopernika :)
Wiecej TUTAJ
Wiktoria Popielarz, uczennica klasy I TL, została laureatką II miejsca konkursu plastycznego pt. „Książka inspiruje – moje ulubione zwierzę” (kategoria szkół ponadgimnazjalnych).
Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin oraz Hurtownia „Barbara”. Rozstrzygnięcie konkursu poprzedziła prelekcja pana Pawła Wakuły – rysownika prasowego, ilustratora i autora książek dla dzieci.
Laureatce gratulujemy :)
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły wystawili dla dzieci z piechcińskiego przedszkola bajkę „Księżniczka na ziarnku grochu”. Mali widzowie byli zachwyceni :)
Wiecej TUTAJ
2 czerwca w Barcinie odbył się Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Przez ulicę przeszedł kolorowy marsz godności z udziałem uczestników różnych domów i warsztatów terapii zajęciowej min. ze Żnina, Janikowa, Strzelna, Inowrocławia, Kruszwicy, Grudziądza oraz przedstawicieli samorządu.
Następnie w Miejskim Domu Kultury wręczono statuetki przyjaźni, odbył się turniej tańca, a nasi uczniowie po raz kolejny wystąpili z przedstawieniem "Księżniczka na ziarnku grochu".
Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Barcinie.
Wiecej TUTAJ
2 czerwca br. miało miejsce uroczyste wręczenie przez dyrektora wydziału nadzoru pedagogicznego Kuratorium w Bydgoszczy Tadeusza Dąbrowskiego raportu z ewaluacji zewnętrznej naszej placówki. Zespół Szkół Niepublicznych przeszedł ocenę w dwóch obszarach: „Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej”, „Szkoła lub placówka wspomaga rozwój uczniów z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji” osiągając najwyższe noty. Ewaluacji dokonały wizytatorki Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Iwona Andrzejewska i Anna Koziołkiewicz. W podsumowaniu wyraziły opinię, że w ZSN w Piechcinie pomaga się rozwijać talenty i wspiera się uczniów na wiele sposobów, czego dowodem, obok obejrzanych lekcji i rozmów z nauczycielami, są wyniki ankiet przeprowadzonych wśród uczniów i rodziców. Na uroczystości obecni byli również: Starosta Żniński pan Zbigniew Jaszczuk, wiceburmistrz Barcina pani Lidia Kowal, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin pani Grażyna Szafraniak.
Dyrektor Renata Koszczewska-Smutek podziękowała za wsparcie wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom. Uroczystość uświetniło przedstawienie „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu uczniów ZSN.
Wiecej w GALERII
1 czerwca br. grupa logistyków z klasy I i III TL zwiedzała zakład Volkswagen Poznań Sp. z o.o. Fabryka jest częścią branży biznesowej zajmującej się produkcją samochodów dostawczych i ciężarowych Volkswagen Nutzfahrzeuge (Volkswagen Samochody Użytkowe). Uczniowie zwiedzając linię produkcyjną zapoznawali się równocześnie z rozwiązaniami logistycznymi w tak dużym przedsiębiorstwie.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie browaru przemysłowego - Lech Browar Wielkopolski. Wycieczkę zakończyło zwiedzanie poznańskiej starówki.
Wiecej TUTAJ
Słuchacze szkół dla dorosłych 27 maja udali się na wycieczkę do Warszawy. Uczestnicy zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto oraz wystawę „Titanic the Exhibition” eksponującą ponad 200 oryginalnych przedmiotów wydobytych z wraku statku.
Wystawę można oglądać w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Wiecej TUTAJ
Klasa I ZSZ z wychowawcą panem Pawłem Kwaśniewskim i opiekunem panem Rafałem Sobaszkiewiczem wybrała się na wycieczkę rowerową trasą Piechcin – Annowo – Wiktorowo – Wójcin – Barcin – Piechcin.
Po drodze grupa zwiedzała głaz narzutowy, który znajduje się w Annowie.
Po godzinnym odpoczynku na plaży w ośrodku wypoczynkowym w Wiktorowie grupa odwiedziła źródełko Św. Huberta w Wiktorowie.
Więcej TUTAJ
25 maja br. w Starostwie Powiatowym w Żninie odbył się VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Konkurs przebiegał w trzech etapach: praca plastyczna, test i odpowiedzi ustne.
Naszą szkołę reprezentowali Tomasz Liśkiewicz i Filip Piotrowicz z klasy III TL.
Filip Piotrowicz zajął II miejsce.
Serdecznie GRATULUJEMY !!!
Więcej TUTAJ
18 maja w Gąsawie odbyły się I Mistrzostwa Klas Mundurowych pod hasłem "Sprawny jak Policjant, Żołnierz, Strażak". Zawody przebiegały w trzech etapach. Pierwszą z konkurencji było strzelanie do tarczy z broni długiej i krótkiej, nastepną - sztafeta 5x500 m, a ostatnią - "policyjny" tor sprawnościowy. Zawody urozmaicił pokaz tresury psów z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.
Nasza szkoła w składzie: Anna Stężewska, Natalia Ciężka, Marcin Erdmann, Tomasz Liśkiewicz, Filip Piotrowcz, zajęła III miejsce.
Gratulujemy :)
Więcej zdjęć w GALERII
11 maja w Gimnazjum w Barcinie odbył się gminny konkurs historyczny na temat świąt majowych. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Domieracki, Marcin Erdmann i Filip Piotrowicz. Uczniowie zajęli III miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy.
W ramach projektu realizowanego w ZSN - „Jasna strona hip-hopu” - 28 i 29 kwietnia odbyły się warsztaty "SŁOWO I OBRAZ" oraz "MUZYKA I RUCH", które prowadzili Jarosław "Bisz"' Jaruszewski - raper, poeta, kulturoznawca, członek zespołu Bisz (B.O.K) i Piotr "Beeski" Kania - malarz, tancerz, reprezentant SZTEWITE GANG /Elade Crew. Drugiego dnia zajęcia prowadzili: Magdalena "Lena" Przepierska - dyplomowany nauczyciel tańca (form ulicznych i jazzowych), choreograf i Paweł "DJ Paulo" Molenda - wieloletni DJ, kolekcjoner winylowych płyt.
Więcej TUTAJ
29 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy IV TL. Już za kilka dni to właśnie oni będą mogli przystąpić do czekającego ich egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Lidia Kowal - Wiceburmistrz Barcina, Beata Gaik-Mazurek - prezes Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Barcinie, Grażyna Szafraniak - dyrektor Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin, Alicja Wiczewska - dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Barcinie, Edyta Szóstak - Ławińska - radna Rady Powiatu Żnińskiego, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy - Iwona Andrzejewska i Anna Koziołkiewicz, przyjaciele zStowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka jak również Dyrekcja i grono pedagogiczne oraz rodzice absolwentów.
Część oficjalna poprzedzona była występami artystycznymi uczniów młodszych klas i przedstawicieli Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie.
Następnie pani dyrektor Renata Koszczewska-Smutek wręczyła nagrody oraz świadectwa absolwentom. Wśród najlepszych znaleźli się: Magdalena Chojnacka, Joanna Marciniak, Mateusz Rządkowski i Mateusz Martwijczuk. Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia i trafnych wyborów życiowych.
Mamy nadzieję, że te 4 lata spędzone w murach naszej szkoły absolwenci wspominać będą z uśmiechem na twarzy, a w ich pamięci pozostaną tylko dobre wspomnienia.
Więcej w GALERII
27 kwietnia drzwi naszej szkoły szeroko otworzyły się dla uczniów klas gimnazjalnych oraz ich rodziców. Wszyscy, którzy pragną kontynuować edukację w naszej szkole mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, poznać nauczycieli, zajrzeć w różne zakamarki szkoły.
Szeroki uśmiech i ulotka w ręce to atrybuty naszych uczniów, którzy oprowadzali po szkole kandydatów do ZSN. Drzwi otwarte w naszej szkole odbywają się już kolejny raz, jednak w tym roku przygotowaliśmy szereg nowości.
Uczniowie gimnazjów z Gimnazjum w Pakości, Gimnazjum nr 1 w Barcinie i Piechcina w każdej z sal znaleźli wiele atrakcji: w pracowni komputerowej programy do nauki języków obcych, w gabinecie kosmetycznym mogli odprężyć się podczas relaksacyjnego masażu, rozwiązać łamigłówkę w pracowni logistycznej. Przyszli technicy organizacji reklamy wymyślali hasła na wykorzystanie wieszaków, natomiast w szkolnej siłowni chętni sprawdzali swoją tężyznę fizyczną. Swoje stoisko miał również patrol rozminowania z 2 Inowrocławski Pułk Inżynieryjny.
Dla miłośników mocnych wrażeń przygotowaliśmy kontrolowane gaszenie pożaru. Chętne osoby mogły sprawdzić jak wygląda praca strażaka i same ugasić pożar.
Ci, którzy mieli niedostatek atrakcji mogli na strzelnicy sprawdzić się w strzelaniu do tarczy. Na wszystkich gości czekały kolorowe kanapki oraz przysmaki Kuchnia pałucka.
Liczymy, że nasza oferta okaże się dla nich interesująca i od września dołączą właśnie do nas. W najbliższych dniach opublikujemy materiał filmowy.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie Drzwi Otwartych.
Przypominamy zainteresowanym, że informacje na temat kierunków kształcenia w przyszłym roku szkolnym można znaleźć na naszej stronie rekrutacyjnej - http://
Więcej w GALERII
W sobotę, 23 kwietnia odbyła się VII edycja Rajdu Pałuk, wielka impreza motocyklowa, w której w tym roku wzięło udział ponad 180 osób. Tym razem motocykliści odwiedzili też naszą szkołę, by rozwiązać dwa z rajdowych zadań. Zabawa była przednia a nam miło było poobserwować. Sobota pełna wrażeń. :)
Wiecej TUTAJ
21 kwietnia w hali gimnastycznej I LO w Żninie odbyły się Powiatowe Targi Szkolne. Swoją ofertę edukacyjną dla gimnazjalistów przedstawiły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne, które działają na terenie powiatu żnińskiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas targów. Szczególne podziękowania należą się uczniom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę.
Zapraszamy do GALERII
Już po raz czwarty w rocznicę powstania w getcie warszawskim Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. W tym roku uczniowie i nauczyciele z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce mogli obejrzeć film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943.
Projekt odbywa się pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i wojewódzkich kuratorów oświaty. Nasza szkoła jak co roku właczyła się do akcji.
Więcej TUTAJ
Uczennica klasy I ZSZ - Wiktoria Biernacka - zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym.
Serdecznie gratulujemy :)
15 kwietnia 2016 r. odbyły się zawody strzeleckie. Naszymi rywalami byli uczniowie z Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie. Reprezentacja naszej szkoły: Ania Stężewska, Tomek Liśkiewicz, Filip Piotrowicz i Paweł Podciwiński zajęła drugie miejsce. Opiekunem grupy jest pan Mirosław Sitarek.
Pani dyrektor wręczyła świadectwa osobom, które zdały kolejne egzaminy potwierdzajace kwalifikacje w zawodzie.
Serdecznie gratulujemy :)
Wiecej TUTAJ
21 marca br. uczniowie Zespołu Szkół Niepublicznych z Piechcina gościli w Gimnazjum im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości. Uczestniczyli w zorganizowanym przez dyrekcję szkoły Dniu Talentów. Dla gimnazjalistów przygotowali dwa warsztaty: teatralny oraz artystyczny. Podczas pierwszych uczestnicy przygotowywali się do odegrania scenek ukazujących rozmowę kwalifikacyjną. Gimnazjaliści mieli przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, jak duże znacznie podczas każdej rozmowy odgrywa mowa ciała, czyli gesty, mimika i przekonać się, że czasami więcej informacji przekazujemy właśnie za pomocą gestów. Z zainteresowanymi uczniami pracowały pani Barbara Harral oraz uczennice klasy II LO Małgorzata Ojczenasz i Natalia Paciorek. Natomiast pod opieką pani Ewy Ciszak-Krych uczestnicy warsztatów artystycznych wyczarowywali piękne dekoracje wielkanocne.
W związku z nieustającym spadkiem czytelnictwa wśród młodzieży dyrekcja Zespołu Szkół Niepublicznych we współpracy z Biblioteką w Piechcinie zorganizowała cykl spotkań dla młodzieży wszystkich klas. Pierwszą grupą byli uczniowie klasy II TL, którzy odwiedzili piechcińską wypożyczalnię w środę, 23.marca. Podczas zajęć poznali nowości książkowe dostępne w bibliotece oraz tytuły po które warto sięgnąć spośród pozycji literackich skierowanych do młodzieży.
Więcej zdjęć w GALERII
W imieniu wszystkich chłopaków z Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie Kuba i Marcin z klasy II TL składali mieszkankom Piechcina serdeczne życzenia z okazji święta kobiet. Do życzeń dołączali uśmiech i małe słodkości.
Więcej zdjęć TUTAJ
Nasza szkoła starała się o dofinansowanie w ramach konkursu ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych w 2016 roku.
Z przyjemnością informujemy, że wszystkie trzy projekty zostały pozytywnie rozpatrzone.
Uchwałą Zarządu Powiatu w Żninie otrzymamy dotację na realizację zadań z zakresu nauki, edukacji, oświaty i wychowania na projekty: „Z wizytą w ZSN w Piechcinie” i "Five o'clock" - Popołudniowe spotkania z językiem angielskim przy herbacie”. Natomiast w konkursie ofert Gminy Barcin na wsparcie zadań publicznych otrzymamy dotację na projekt „Jasna strona hip-hopu – przystanek Piechcin”
Jakub Domieracki z klasy II TL napisał rapową melorecytację promującą naszą szkołę. Kuba dodał kilka beatów i nagrał całość w studiu Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu.
Utwór ten będzie teraz wykorzystywany podczas takich spotkań z uczniami gimnazjów, jak Drzwi Otwarte czy Targi Edukacyjne…
Utworu mozecie posłuchać TUTAJ
We wtorek 16 lutego br. w Urzędzie Miejskim w Barcinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i stypendiów sportowych za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie o randze wojewódzkiej i ogólnopolskiej.
Wśród nagrodzonych jest uczennica klasy I TL Wiktoria Piekarska, która na co dzień gra w bilard w UKS Piechcin.
Serdecznie gratulujemy!!!
Więcej informacji TUTAJ
26 lutego w Zespole Szkół Niepublicznych w Piechcinie odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaproszenie przyjęły gimnazja z Barcina oraz Pakości. Prowadzącym był mł. ogn. mgr Daniel Osmański, który jest Powiatowym Koordynatorem Ratownictwa Medycznego Państwowej Straży Pożarnej w Żninie.
Celem kursu było nabycie i poszerzenie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych gimnazjalistów w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej. Omawiano w szczególności resuscytację krążeniowo-oddechową i wykorzystanie AED oraz działania, które należy podjąć podczas wypadku komunikacyjnego, w stanach zagrożenia życia (napad epilepsji, omdlenia, urazy, krwotoki). Gimnazjaliści mieli też okazją zapoznać się ze sprzętem medycznym. Ciekawostką było zakładanie maski krtaniowej.
Podczas przerwy na gimnazjalistów czekały smaczne i kolorowe przekąski. Na koniec uczestnicy szkolenia otrzymali drobne upominki oraz certyfikaty. Szkolenie przebiegało w bardzo przyjaznej i milej atmosferze.
Więcej zdjęć TUTAJ
26.02.2016 odbyły się zawody strzeleckie na strzelnicy sportowej w Piechcinie. Udział wzięli uczniowie dwóch klas o profilu obronnym z Gąsawy i jednej z Piechcina. Pierwsze i trzecie miejsce zajęli uczniowie z Gąsawy, natomiast drugie miejsce reprezentacja z Piechcina.
Więcej zdjęć TUTAJ
Pani dyrektor Renata Koszczewska-Smutek wręczyła drobne upominki uczniom z klasy I ZSZ oraz wychowawcy panu Pawłowi Kwaśniewskiemu za wygraną w konkursie "Lubię to!". W klasie najbardziej aktywnie działała Klaudia.
Międzyklasowy konkurs miał również wpływ na liczbę polubień naszej szkoły. W trakcie trwania konkursu wzrosła o prawie 100 osób. Dziekujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie.
Więcej TUTAJ
Na pomysł przeprowadzenia nietypowej lekcji w-f wpadł pan Paweł Kwaśniewski.
Postanowił zaciekawić uczniów chodzeniem na szczudłach oraz jazdą na monocyklu.
Lekcja cieszyła się zainteresowaniem nie tylko młodzieży. Nauczyciele również próbowali swoich sił na urządzeniach. Szczudła udostępniła Honorata z I TL.
Więcej TUTAJ
9 lutego bezkarnie możemy objadać się pizzą. Święto pizzy to dzień kiedy o pizzy nie wypada zapomnieć. To także doskonała okazja, by zrobić ją samemu. Wystarczy mąka, drożdże, woda, oliwa i dodatki. Brzmi banalnie, ale czy rzeczywiście tak jest?
Klasa II TL postanowiła nam dzisiaj przybliżyć historię jej powstania, udostępniła też kilka ciekawych przepisów.
Oczywiście punktem kulminacyjnym była degustacja pizzy. Niebiański zapach pizzy jeszcze długo roznosił się po korytarzach szkoły.
Więcej zdjęć TUTAJ
8 lutego 2016 odbył się mecz koszykarski nauczyciele kontra uczniowie.
Grupę uczniów reprezentowali: Patryk Brzozowski, Łukasz Prusinowski, Mateusz Martwijczuk i Filip Wisz.
W składzie nauczycieli grali: pan Paweł Kwaśniewski, pan Ariel Nadolski, pan Rafał Sobaszkiewicz.
Tym razem nauczyciele okazali się lepsi. Wynik meczu to 45:21.
Obu zespołom gratulujemy :)
Więcej zdjęć TUTAJ
Pozostajemy w temacie słodkiego karnawału.
Dziś częstowaliśmy Nutellą.
Kalorii miliony … ale za to równie duuuużo przyjemności!
Krem czekoladowy podnosi poziom endorfin, co sprawia, że uśmiech nie zejdzie nam z twarzy przez długi czas
Polecamy :)
Wiecej TUTAJ
Dziś nikt nie liczył kalorii :)
W końcu to najsłodzy dzień karnawału.
W naszej szkole pączkami częstowała pani dyrektor Renata Koszczewska-Smutek.
Więcej TUTAJ
Pani dyrektor Renata Koszczewska-Smutek podsumowując I semestr wyróżniła osoby z najlepszymi wynikami w nauce. Najwyższą średnią w szkole uzyskał Marcin Erdmann z klasy II TL. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
12 stycznia 2016 w Janowcu Wielkopolskim obyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt.
Rywalizowało 7 drużyn. Najlepiej zagrała drużyna gospodarzy, drugie miejsce zajęło LO ze Żnina natomiast na trzecim miejscu uplasował się zespół LO z Barcina.
Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Ciężka, Klaudia Nowicka, Kinga Witkowska, Magdalena Gaczkowska, Ania Stężewska, Nicole Orłowska, Wiktoria Piekarska, Oliwia Wilińska.
Opiekunem grupy jest pan Paweł Kwaśniewski.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Więcej zdjęć TUTAJ
21 grudnia 2015 w naszej szkole zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Wzajemne życzenia, prezenty wspólna wigilia szkolna…
Główną atrakcją dnia było świąteczne wydanie Familiady, w której rywalizowały drużyna nauczycieli i drużyna uczniowska. Tradycyjna forma tego konkursu wzbogacona została o świąteczne konkurencje: jedzenie pierogów na czas, śpiewanie piosenek świątecznych, projektowanie kartki świątecznej i stworzenie najdłuższego łańcucha na choinkę.
Podczas konkursu wszyscy świetnie się bawili. Ostatecznie minimalną ilością punktów wygrała drużyna uczniowska.
Więcej zdjęć tutaj
Klasa mundurowa 18 grudnia 2015 uczestniczyła w zajęciach na strzelnicy.
Zawody połaczone były z uroczystością przejścia na emeryturę założyciela Piechcińskiego Bractwa Kurkowego - pana Czesława Michalskiego.