Archiwum

Archiwum wiadomości

25 wiadomości z roku 2015

Paczki dla potrzebujących

Młodzież działająca w Klubie Wolontariatu "Razem" przygotowała również paczki dla najbardziej potrzebujących.

Wigilia w Świetlicy Środowiskowej w Piechcinie

16 grudnia w Świetlicy Środowiskowej w Piechcinie odbyło się spotkanie wigilijne. Wolontariusze Klubu Wolontariatu „Razem” z opiekunką panią Renatą Koszczewską-Smutek wręczyli dzieciom paczki świąteczne i wspólnie spędzili ten przedświąteczny wieczór. Oczywiście, nie mogło zabraknąć również samego Mikołaja, który przydźwigał ze sobą ogromny worek prezentów i łakoci :)

Więcej w GALERII

Przygotowanie świątecznych paczek

Młodzież z Klubu Wolontariatu „Razem”, działającego przy naszej szkole, przygotowała paczki świąteczne dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Piechcinie.
Paczki będą przekazane dzieciom podczas uroczystej wigilii, którą co roku organizują opiekunowie ze świetlicy.
W imieniu społeczności szkolnej świąteczne życzenia burmistrzowi, radnym, służbie zdrowia z Barcina, złożyli młodzi radni Młodzieżowej Rady Gminy – Roger Pas i Jakub Domieracki.

Więcej zdjęć tutaj

Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Postanowiliśmy włączyć się w obchody tego święta. 11 grudnia br. gościliśmy osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie. Naszym gościom zaproponowaliśmy integracyjne zabawy sportowe, gry planszowe. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Mamy nadzieje, że podopieczni ŚDS w Barcinie dobrze czuli się w naszej szkole i miło spędzili czas. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie tego przedsięwzięcia.

Więcej w GALERII

Świateczne życzenia dla mieszkańców Piechcina

Następnego dnia po wspólnym pieczeniu pierników częstowaliśmy mieszkańców Piechcina życząc wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.
Pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców od Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie.

Więcej zdjęć w GALERII

Pieczenie pierników

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Grudzień – z mikołajkami, świątecznymi przygotowaniami, robieniem ozdób choinkowych i pieczeniem pierniczków jest miesiącem magicznym. Ta magia zagościła także u nas. W całej szkole zapachniało domowymi pierniczkami, które wspólnie piekli przedstawiciele wszystkich klas.
Zabawa była przednia.
Pierniczki upieczone i polukrowane:)
Kolorowe ciasteczka wyglądały pięknie i smakowały doskonale. Mamy nadzieję, że tradycja pieczenia pierników wejdzie na stałe do przedświątecznego kalendarza wydarzeń szkolnych.

Więcej zdjęć tutaj

Mikołajki 2015

6 grudnia nasz szkolny Mikołaj w imieniu Samorządu Uczniowskiego obdarował wszystkich słodkimi czekoladkami.Andrzejki

30 listopada odbyły się w naszej szkole Andrzejki. Wróżka Gosia i wróżka Natalia z klasy 2 LO wprowadziły uczestników w tematykę obchodów Andrzejek. Na uczniów i nauczycieli czekały wróżby specjalnie przygotowane na tę okazję. Można było powróżyć z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie, np. moneta- bogactwo, pierścionek- oznacza małżeństwo), na uczestników czekało drzewko szczęścia, nie zabrakło również ciasteczek z wróżbą.

Zapraszamy do GALERII

Zawody w piłce ręcznej dziewcząt

W zawodach udział wzięły 4 zespoły: ZSP Żnin, ZSN Piechcin, ZSEH Żnin, I LO Żnin.
Po losowaniu stworzyły się pary: I LO Żnin grało pierwszy mecz o finał z ZSEH Żnin. (Wygrało I LO Żnin). W drugiej parze zagrały: ZSN PIECHCIN oraz ZSP Żnin. Mecz wygrało ZSP ŻNIN. Do finału weszło: I LO Żnin oraz ZSP Żnin.
Mecz o trzecie miejsce w tabeli wygrało ZSN Piechcin. Po bardzo zaciętym pojedynku pokonało ZSEH Żnin 6 do 4 . Finał należał do ZSP Żnin, który pierwszy raz po kilku latach pokonał I LO Żnin 7 do 6.
Naszą szkołę reprezentowały: Ewelina Pas, Oliwia Wilińska, Wiktoria Piekarska, Nicole Orłowska, Anna Stężewska, Natalia Ciężka, Izabela Karmolińska, Kinga Witkowska, Magdalena Gaczkowska.
Opiekunem grupy jest pan Paweł Kwaśniewski.

GRATULUJEMY :)

Więcej zdjęć w GALERII

Zawody w piłce ręcznej chłopców

1 grudnia br. na Hali Widowiskowo Sportowej przy I LO w Żninie odbyły się zawody powiatowe w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Do zawodów zgłosiło się pięć szkół. ZSN Piechcin, I LO ŻNIN, ZSP Żnin, ZSE-H Żnin i ZSN Gąsawa. Zawody prowadzone były systemem "każdy z każdym". Każdy zespół musiał zagrać 4 mecze. Czas gry wynosił 4x10 minut. Los już w pierwszym meczu spowodował spotkanie się dwóch szkół niepublicznych. Z Gąsawy i Piechcina.
Chłopaki z Piechcina szybko objęli prowadzenie i kontrolowali mecz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Piechcinian 7 do 4.
W drugim meczu ZSN Piechcin podejmował ZSE-H Żnin. Dominacja naszej szkoły w tym meczu była jeszcze większa. "Ekonom" nie potrafił przeciwstawić się ciekawej grze K. Woźniaka, H. Jegersa, Ł. Prusinowskiego i spółce. Mecz zakończył się zwycięstwem Piechcinian 8 do 3.
W trzecim meczu spotkaliśmy się na parkiecie z ZSP Żnin. Po słabym początku (przegrywaliśmy 2 do 0) chłopaki ostro wzięli się do pracy i na przerwę schodziliśmy z remisowym wynikiem 2 do 2.
Po przerwie ZSN Piechcin nie pozwolił sobie rzucić bramki, a bardzo dobre spotkanie rozegrał bramkarz T. Liśkiewicz, który szybkimi kontrami wraz z K. Woźniakiem rozmontowali ekipę z Browarowej. Mecz zakończył się zwycięstwem 5 do 2.
Niestety...
Zmęczenie, braki kadrowe wdały się we znaki w ostatnim meczu o pierwsze miejsce z I LO Żnin.
Mimo ogromnego zaangażowania w mecz tego dnia "ogólniak" był lepszy. ZSN Piechcin przegrywa mecz 9 do 4 ostatecznie zajmując bardzo dobre drugie miejsce. Brawo!
PS. Chłopcy zapowiedzieli, że wezmą srogi rewanż w turnieju piłki nożnej oraz w koszykówce w styczniu !?
Opiekunem grupy był Paweł Kwaśniewski.
GRULUJEMY!!!

Więcej w GALERII

Dzień Ucznia 2015

Z okazji przypadającego na 1 grudnia Dnia Ucznia nauczyciele Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie postanowili przedstawić uczniów ze swojej perspektywy.

Zaprezentowali Atlas Uczniów opisując niektórych przedstawicieli tego „gatunku” :)

Poszczególne „egzemplarze” zostały zaobserwowane przez nauczycieli podczas lekcji.

Niektórzy uczniowie na pewno znaleźli odzwierciedlenie swoich zachowań o czym świadczyły liczne wybuchy śmiechu.

Zapraszamy do GALERII

oraz na filmik z przedstawienia TUTAJ

Pomagamy :)

19 listopada grupa wolontariuszy z Klubu Wolontariatu "Razem" działającego w naszej szkole przekazała paczki dla podopiecznych Świetlicy Środowiskowej w Piechcinie.

Młodzieżowa Rada Gminy Barcin

12 listopada swoją pracę rozpoczęła Młodzieżowa Rada Gminy Barcin. W trakcie inauguracyjnej sesji nastąpiło wręczenie zaświadczeń o wyborze, złożenie ślubowania i prezentacja młodych radnych.

Przewodniczącym rady został Roger Pas. Radnym pierwszej kadencji jest również Jakub Domieracki.

Relacja z sesji TUTAJ

Konkurs historyczny z okazji rocznicy odzyskanie niepodległości

Rocznica Odzyskania Niepodległości to dzień szczególny dla Polaków. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli Polska odzyskała wolność. Dla uczczenia tego historycznego dnia w całym kraju organizowane są różne uroczystości i konkursy.
9 listopada 2015 r. w naszej szkole, z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości, odbył się konkurs historyczny przygotowany i przeprowadzony przez klasę III TL.
Reprezentacji poszczególnych klas odpowiadali na pytania konkursowe dotyczące rozbiorów Polski, historii hymnu, postaci Józefa Piłsudskiego oraz odzyskania przez Polskę niepodległości.

GALERIA ZDJĘĆ

Sparing z LO w Barcinie

5 listopada 2015 r. w Barcinie na orliku przy Gimnazjum nr 1 odbył się mecz sparingowy pomiędzy Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie a Liceum Ogólnokształcącym w Barcinie. Mecz zakończył się zwycięstwem dla naszej szkoły 4:2.
Wszyscy uczniowie zasługują na pochwałę za ambitną postawę na boisku i za walkę. W meczu brali udział: Dawid Bieroński (III ZSZ), Tomek Liśkiewicz (III TL), Łukasz Sosnowski (I TL), Patryk Brzozowski (III ZSZ), Damian Kurzawa (III ZSZ), Przemek Sajdyk (I ZSZ). Opiekunem grupy był pan Paweł Kwaśniewski.

Łamańce językowe

2 listopada odbył się ostatni z konkursów w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2015 - „Łamańce językowe”. Yury w składzie p. Barbara Harral, p. Ilona Kopeć, p. Iwona Zielińska oceniało poprawność językową, dykcję oraz tempo. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W I etapie uczestnicy losowali krótkie zdania. Osoby z największą liczbą punktów przeszli do II etapu, gdzie czytali dłuższe fragmenty.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Roger Pas (III TL)
II miejsce Ewelina Pas (I TL)
III miejsce Jakub Domieracki (II TL)
Poza konkursem z łamańcami językowymi zmierzyło się dwóch nauczycieli - pani Magdalena Mikuła-Szweda i pan Paweł Kwaśniewski.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.


Zawody "Szkoła Mistrzów Pływania"

23 października na Krytej Pływalni w Barcinie odbyły się zawody pływackie o tytuł „Szkoły Mistrzów Pływania”. Organizatorami zawodów było Stowarzyszenie Sportowe „Sokół” w Barcinie oraz Barciński Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp.z o.o. W zawodach wzięło udział 83 zawodników z 10 szkół. Uczestnicy zawodów rywalizowali w 12 kategoriach indywidualnych oraz sztafecie szkół.
Naszą szkołę reprezentowali: Nicole Orłowska (I TL), Natalia Ciężka (II TL), Marcin Erdmann (II TL), Hubert Jegers (II TL) oraz Konrad Nawrocki (II TL).
Marcin Erdmann w kat. 50m. stylem grzbietowym chłopców zdobył srebrny medal, natomiast Nicole Orłowska, Natalia Ciężka, Marcin Erdmann i Konrad Nawrocki w sztafecie uplasowali się na miejscu trzecim.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Barcin

Przedstawiamy wyniki wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Barcin I kadencji 2015 - 2017.

Głosowanie odbyło się 16.10.2015 r. Na 88 uprawnionych do głosowania przystąpiło 21 osób co stanowi 23,86%.

Oddano 20 głosów ważnych (1 głos nieważny).

Liczba głosów uzyskanych przez kandydatów:

Roger PAS - 15 głosów

Jakub DOMIERACKI - 13 głosów

Filip PIOTROWICZ - 7 głosów

Do Młodzieżowej Rady Gminy Barcin wchodzą Roger PAS i Jakub DOMIERACKI.

Gratulujemy!

Dzień Edukacji Narodowej 2015

13 października br. odbyła się „GALA WRĘCZANIA NAGRÓD dla nauczycieli Zespołu Szkół Niepublicznych – Piechcińskie pióra 2015”.
Szacowna kapituła postanowiła przyznać „Pióra” w następujących kategoriach: Złota Katarynka, Mega Magiel, Pasterz Zabłąkanych Owieczek, Złote Lusterko, Strażnik Dyscypliny, Złota Rybka, Propagator Humoru, Debiut Roku.
Nagrody wręczały osobistości znane ze świata polityki i mediów - kataryniarz Przemysław Predygier, dziennikarka Dorota Wellman, ojciec Mateusz, Dawid i Victoria Beckhamowie, Ferdynand Kiepski, prezydent Andrzej Duda…
Nominowanych oraz nagrodzonych nauczycieli możecie zobaczyć w zamieszczonej prezentacji.

GALERIA ZDJĘĆ

PREZENTACJA

Otrzęsiny 2015 - ZJAZD SUBKULTUR

Gospodarzami tegorocznych otrzęsin klas pierwszych byli przedstawiciele pięciu subkultur: hiphopowcy, hipisi, metalowcy, dresiarze i skate’owcy.
Każda grupa przygotowała dla „kociaków” po dwie konkurencje z różnych dziedzin. Pierwszoklasiści byli sprawdzani z umiejętności manualnych, muzycznych i sprawnościowych. Na dorocznym „ŚWIĘCIE KOTA" nie mogło oczywiście zabraknąć picia mleka. Ważny był czas i technika.
Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: pani dyrektor - Renata Koszczewska-Smutek, pani Barbara Harral oraz Konrad Nawrocki - uczeń II TL.
Po zakończeniu wszystkich konkurencji, pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę i tym samym zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów ZSN w Piechcinie.
Serdecznie dziękujemy za przygotowanie otrzęsin klasie II TL oraz przedstawicielom klasy III TL i II LO.
A nad wszystkim czuwała (kogo trzeba połajała:)) pani reżyser - Iwona Zielińska.

Więcej w GALERII

Olimpiada logistyczna

7 października 2015 r. odbył się szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Wzięli w niej udział uczniowie klasy III i IV TL. Wyniki szkolnych eliminacji znane będą 30 października. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z zestawem pytań w I etapie, spotkają się na zawodach okręgowych, które odbędą się 1 grudnia. Po II etapie znany będzie skład finału, czyli ok. 50 najlepszych młodych logistyków w kraju, którzy zawalczą o olimpijskie podium podczas III etapu, 4 marca 2016 roku w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Dzień kawy 2015

Dzisiaj na korytarzach naszej szkoły unosił się nieziemski aromat kawy. Amatorzy "małej czarnej" mogli posmakować jej różnych gatunków.
Międzynarodowy Dzień Kawy przypada na 28 września, jednak klasa IV TL z opiekunką panią Aleksandrą Osmańską postanowiła połączyć go z przypadającym na dziś Dniem Chłopaka.
Prezentację multimedialną na temat pochodzenia kawy, jej właściwości i sposobów parzenia przygotował Kuba Rabuła a kawę dla wszystkich chętnych parzyli Ola Barczak, Asia Marciniak i Mateusz Martwijczuk.

Więcej GALERII

Mistrzostwa w LE 2015

29 września br. w Żninie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce.
Nasi uczniowie mogą pochwalić się sukcesami.
2 miejsce w rzucie oszczepem zdobyła Natalia Ciężka (II TL).
2 miejsce w biegu na 400 metrów zdobyła Wiktoria Piekarska (I TL).
3 miejsce w pchnięciu kulą zdobyła Ewelina Pas (I TL).
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi chłopacy startujący w innych konkurencjach:
Buchholz Roger (III TL) w pchnięciu kulą wystąpił w finałowej ósemce.
Dobry występ w biegach zaliczyli: Kurzawa Damian (III ZSZ) na 400 metrów, Patryk Brzozowski (III ZSZ) na 100 metrów, Marcin Erdmann (II TL) na 1000 metrów.
Dobry występ w rzucie oszczepem zaliczył Krystian Woźniak (II TL).
Uczniów przygotował nauczyciel w-f p. Paweł Kwaśniewski.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

Więcej w GALERII

Integracja 2015

25 września br. roku uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w zajęciach integracyjnych.
Wspólne gry, zabawy, pytania prowadziły do jednego - poznania się. Spotkanie zaowocowało, miejmy nadzieję, scaleniem społeczności szkolnej, lepszym kontaktem, innym spojrzeniem na kolegów i nauczycieli.

Więcej w GALERII

Wręczenie mundurów

21 września 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia klasie mundurowej uniformów wojskowych. Młodzież realizująca program licealny dodatkowo wzbogaca swoje umiejętności o zagadnienia związane z wyszkoleniem wojskowym oraz bezpieczeństwem państwa.
Zebranych powitał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Roger Pas.
Uroczystość wręczenia mundurów poprzedzona była pogadanką na temat zagrożeń wynikających z nieumiejętnego obchodzenia się z materiałami wybuchowymi. Saperzy z 2 pułku inżynieryjnego w Inowrocławiu zaprezentowali też sprzęt, urządzenia i materiały wykorzystywane podczas swojej pracy. Uczniowie mieli okazję przymierzyć strój saperski, hełm czy specjalną kamizelkę. O pracy saperów opowiadali st. sierż. Robert Skonieczny i st. szer. Robert Maziarz.
Stoisko przygotowane przez kpt. Mariusza Stelmacha zaprezentowała inowrocławska Wojskowa Komenda Uzupełnień.
W uroczystości wziął udział również proboszcz parafii polskokatolickiej Narodzenia NMP w Toruniu, kapitan Wojska Polskiego, instruktor Związku Harcerstwa polskiego, harcmistrz, nauczyciel i wychowawca, doktor hab., profesor nadzwyczajny i kierownik Katedry Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie - ks. kpt. prof. nadzw. dr hab. Mirosław Andrzej Michalski.
Chor. Mirosław Sitarek, który prowadzi zajęcia w klasie mundurowej, pokreślił, że mundur zobowiązuje do przestrzegania zasad, regulaminów, etyki. Plama na mundurze w sensie moralnym jest plamą na honorze, godności, poszanowaniu koleżanek, kolegów, szkoły. Pani dyrektor Renata Koszczewska-Smutek dodała, że mundur jest wyróżnieniem i zobowiązaniem. Nosząc mundur przestajemy być jednostką stajemy się społecznością, którą reprezentujemy.
Po wystąpieniu chor. Mirosław Sitarek oraz ks. kpt. prof. nadzw. dr hab. Mirosław Andrzej Michalski wręczyli młodzieży mundury.
Uroczystość zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Więcej w GALERII

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję