Archiwum

Archiwum wiadomości

56 wiadomości z roku 2017

Gala "Nauczyciel na Medal 2017"

1 grudnia w kujawsko-pomorskim Urzędzie Marszałkowskim odbyła się gala wręczenia nagród w plebiscycie "Nauczyciel na Medal". Wystartowało w nim ponad 1000 nauczycieli z całego województwa.

Do Torunia zaproszeni zostali wszyscy zwycięzcy eliminacji powiatowych, których podczas gali uhonorowano dyplomem i tytułem Nauczyciela na Medal oraz medalem od marszałka województwa. Specjalne dyplomy i gratulacje odebrali zwycięzcy finału wojewódzkiego, a wśród nich Renata Koszczewska-Smutek i Ariel Nadolski.

To ogromny sukces naszej szkoły, bo Pani Dyrektor otrzymała to wyróżnienie po raz czwarty z rzędu, a w historii tego plebiscytu nie zdarzyło się, by wśród laureatów finału wojewódzkiego było dwoje nauczycieli z jednej szkoły.

Więcej zdjęć TUTAJ

Stypendium Premiera

28 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy wręczono Stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce. Piotr Kotyński, uczeń II klasy Technikum Organizacji Reklamy, otrzymał je z rąk Kuratora Kujawsko-Pomorskiego.

Zarząd Stowarzyszenia oraz Dyrektor serdecznie gratulują tego osiągnięcia oraz życzą dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć TUTAJ

Nagrody Dyrektora 2017

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Nauczyciele i Pracownicy Obsługi odebrali z rąk Dyrektora nagrody przyznane za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze oraz za zaangażowanie i trud.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów w pracy.

Więcej zdjęć TUTAJ

Nagrody uczniów z okazji Dnia Nauczyciela

W podziękowaniu za ubiegłoroczną pracę i z okazji Dnia Nauczyciela uczniowie naszej Szkoły, w drodze głosowania, wyróżnili Nauczycieli oraz Pracowników Administracji i Obsługi, przyznając nagrody w następujących kategoriach:

Anioł cierpliwości
Umysł ścisły
Mistrz motywacji
Wymagający nauczyciel
Stróż przeszłości
Gawędziarz
Sportsman
Przewodnik turystyczny
Władca czarnej magii
Przewodnik po literaturze
Mistrz ciętej riposty
Stoicki spokój
Wyrozumiały cerber Wesoły duszek
Mentor

Wzruszeniom nie było końca.

Więcej zdjęć TUTAJ

Otrzęsiny klas pierwszych 2017

16 października odbyły się „Bajkowe Otrzęsiny” klas pierwszych, przygotowane przez klasę drugą Technikum Organizacji Reklamy i Logistyki i jej wychowawcę, Pana Rafała Sobaszkiewicza. Na wstępie na twarzach kociaków namalowano uszy, nosy i wąsy. Jednak zanim pierwszaki zostały włączone do naszego grona, musiały sprostać zadaniom, jakie przygotowali dla nich starsi koledzy. Pod czujnym okiem jury odbyły się następujące konkurencje: zdobywanie Zasiedmiogórogrodu z udeptywaniem balonów, odgadywanie tytułów bajek na podstawie rekwizytów i melodii, oddzielanie grochu od kaszy, odgadywanie postaci z bajek pokazywanych bez użycia słów, zawody Strażaka Sama. Zabawa była doskonała, co widać na zdjęciach w galerii.

Więcej zdjęć TUTAJ

Integracja 2017

Klasa III Technikum przygotowała 26 września zabawę integracyjną, w ramach której klasy pierwsze mogły się bliżej poznać ze społecznością uczniowską i nauczycielami. W zabawie wzięli udział czarodzieje z Hogwartu, którym przewodziła dobrze nam znana czarodziejka Renata z kotem o imieniu Tiger na ramieniu.

Więcej zdjęć TUTAJ

Stypendium Starosty Żnińskiego

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Wiktoria Piekarska uzyskała stypendium Starosty Żnińskiego za wybitne osiągnięcia sportowe. Dyrektor i kadra nauczycielska składają gratulacje dla Wiktorii oraz życzą jej i trenerowi Jakubowi Wojciechowskiemu osiągania kolejnych sukcesów na stołach bilardowych.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września 2017 odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Po powitaniu uczniów i przedstawieniu kadry pedagogicznej, pani dyrektor pogratulowała i wręczyła świadectwa uczniom, którzy uzyskali kwalifikacje zawodowe. Wyróżnieni zostali także ci uczniowie, którzy uzyskali stypendia za szczególnie dobre wyniki w nauce.

Więcej zdjęć TUTAJ

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca oficjalnie pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. Po 10 miesiącach nauki uczniowie mogą w końcu oderwać się od nauki i sprawdzianów. Szkolne ławki opustoszeją aż do 4 września. Pani dyrektor Renata Koszczewska-Smutek wręczyła wyróżnienia i nagrody najzdolniejszym uczniom. W tym roku najlepsze wyniki w nauce, a tym samym świadectwo z wyróżnieniem, uzyskali: Piotr Kotyński z klasy I TR oraz Marcin Erdmann z klasy III TL. Nadmienimy, że Marcin po raz drugi został wytypowany do ubiegania się o Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Serdecznie gratulujemy. Przyznano także dyplomy i upominki tym, którzy angażowali się w szkolnych konkursach oraz działali na rzecz wolontariatu i samorządu. Mury naszej szkoły opuścili również absolwenci Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Życzymy wszystkim wielu sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom, rodzicom życzymy udanego i bezpiecznego odpoczynku. Zbierajcie siły na następny rok szkolny i do zobaczenia za dwa miesiące!

Więcej TUTAJ

Wakacje, znów będą wakacje... :)

Jak widać niektórzy już poczuli wakacyjny klimat :) Wakacje, znów będą wakacje, Na pewno mam rację wakacje będą znów!

Więcej TUTAJ

Turniej Piłki Nożnej

14 czerwca na boisku „Orlik” w Żninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Patronat honorowy nad zawodami objął Starosta Żniński. W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy ze szkół w Żninie, Janowcu Wielkopolskim, Gąsawie, Łabiszynie i Piechcinie. Mecze rozgrywano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Bardzo emocjonujący przebieg miało spotkanie naszej drużyny z drużyną ZSN Gąsawa o trzecie miejsce. Nasi zawodnicy zdołali odrobić stratę i tym samym doprowadzić do rzutów karnych, w którym przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Więch (III ZSZ), Hubert Jegers (III TL), Konrad Nawrocki (III TL), Krystian Woźniak (III TL), Patryk Dojss (II TL), Przemysław Sajdyk (II ZSZ), Eryk Trawka (III ZSZ), Filip Wisz (III ZSZ). Gratulujemy III miejsca!

Więcej TUTAJ

Biwak w Gozdawie :)

Klasa II TL z opiekunkami p. Iloną Kopeć i p. Barbarą Harral 6 i 7 czerwca udała się na biwak do Gozdawy. Młodzież mogła aktywnie spędzić czas grając w piłkę czy bilard. Nie zabrakło zabaw integrujących grupę oraz przejażdżki westernowym pociągiem po okolicy :)

Więcej TUTAJ

Matematyka nie musi być nudna ;)

Pani Joanna Gapińska - nauczycielka matematyki - pomaga uczniom kształtować wyobraźnię przestrzenną ćwicząc na modelach brył. Na początku uczniowie konstruowali bryły platońskie (czworościan foremny, sześcian, dwunastościan foremny, dwudziestościan foremny). Modele pomogły im w ustaleniu liczby ścian, wierzchołków oraz krawędzi różnych brył. Następnie konstruowali bardziej skomplikowane bryły np. dwudziestościan ścięty (piłka nożna na taki kształt, więc panowie wykazywali duże zainteresowanie). Na koniec każdy miał okazję wykazać się kreatywnością i wykonać wymyślona samodzielnie konstrukcje.

Więcej TUTAJ

Konkurs savoir vivre

5 czerwca z okazji Dnia Savoire Vivre'u odbył się szkolny konkurs na najlepiej nakryty stół. Uczestnicy konkursu oceniani byli za przygotowanie stołu dla dwojga osób. Punkty przyznawano za właściwe ustawienie naczyń, sztućców, krzeseł oraz za estetykę. Konkurs przygotowała pani Barbara Harral.

W konkursie na najlepiej nakryty stół pierwsze miejsce zajęły Oliwia Wilińska i Ewelina Pas z II TL. Jury postanowiło również wyróżnić Julitę Furmaniak z klasy I TL. Gratulujemy :)

Więcej TUTAJ i TUTAJ

Grillowanie

Wspólne grillowanie z okazji Dnia Dziecka. Pani dyrektor wręczyła również wyróżnienie Paulinie Stróżewskiej (III ZSZ) za 100% frekwencję i wzorowe zachowanie podczas kursów zawodowych.

Więcej TUTAJ

Festiwal Nauki i Pasji

1 czerwca odbyła się druga edycja Festiwalu Nauki i Pasji pod hasłem "Dzieci dzieciom". W imprezie, przy stadionie miejskim w Barcinie oraz Hali Widowiskowo-Sportowej, udział wzięły wszystkie szkoły działające na terenie gminy Barcin. W tegorocznym festiwalu gimnazjaliści i licealiści byli współautorami przedsięwzięć. Dzieci mogły zapoznać się m.in. z doświadczeniami fizyczno-chemicznymi, robotyką, sztuką rysowania oraz wieloma innymi pokazami. Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Jurek i Ania Stężewska na warsztatach z nauki rysowania, Julita Furmaniak i Agata Adamska uczyły czesania warkoczy, natomiast Oliwia Wilińska i Nicole Orłowska pokazywały sztukę składania serwetek i składanie motyli metodą origami.

Więcej TUTAJ

Konkurs o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

31 maja w Zespole Szkół Niepublicznych w Gąsawie odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Jurek (I TR), która zajęła III miejsce oraz Jakub Domieracki (III TL), który zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy :) Uczniów przygotowała pani Barbara Harral.

Więcej TUTAJ

SymPaTyczna Olimpiada

26 i 27 maja w gimnazjum w Barcinie odbywa się SymPaTyczna Olimpiada. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy biorą udział w tego rodzaju przedsięwzięciu. SymPaTyczna olimpiada działa w ramach programu PaTPORT - ośrodka twórczej profilaktyki rówieśniczej, w którym młodzież z barcińskiego gimnazjum i liceum podejmuje temat zagrożeń i niebezpieczeństw, angażuje młodzież i dorosłych w rozpowszechnianie idei życia wolnego od uzależnień. W ramach olimpiady odbyły się zawody lekkoatletyczne. Możemy pochwalić się pierwszym miejscem Patryka Kardacha w pchnięciu kulą oraz drugim miejscem Piotra Kotyńskiego w biegu na 1000 m. Po zawodach sportowych uczestnicy wzięli udział w różnego rodzaju warsztatach tematycznych przygowanych przez organizatorów. Jutro drugi dzień olimpiady - warsztaty profilaktyczne oraz podsumowanie projektu.

Więcej TUTAJ

Noc Muzeów w Tucznie

20 maja odbyła się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. W tym roku również nasza szkoła włączyła się do tej akcji. Zespół Placówek Oświatowych w Tucznie po raz piaty zorganizował Noc Muzeów, w tym roku pod hasłem "Kujawskie zdrowie w czynach, historii i mowie", czyli wszystko co związane ze zdrowiem, sportem i zdrowym stylem życia. Zwiedzający przy naszym stoisku mogli poczęstować się owocowymi szaszłykami, czy zdrową surówką. Ponad osiemdziesiąt osób wzięło udział w II Biegu Muzealnym - dystans 5 km. Wśród zawodników był nauczyciel z naszej szkoły pan Rafał Sobaszkiewicz. Miłośnicy motoryzacji mogli wziąć udział w II Wiosennym Zlocie Legend PRL. Jednym z punktów programu było tańczenie belgijki - zainicjowane przez młodzież z naszej szkoły. Dużą popularnością cieszył się nasz szkolny miś (w tej roli Wiktor Lewandowski), z którym chętnie fotografowali się nie tylko najmłodsi uczestnicy imprezy. Serdecznie dziękujemy dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Tucznie za zaproszenie.

Więcej TUTAJ

Erasmus+

W naszej szkole gościliśmy grupę uczniów z gimnazjum w Pakości biorących udział w projekcie Erasmus+. Erasmus jest programem Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Polega na międzynarodowej współpracy placówek edukacyjnych. W spotkaniu projektowym w pakoskim gimnazjum uczestniczyła młodzież z trzech krajów, projekt odbył się pod hasłem "Smacznie, zdrowo, na sportowo". Wzięło w nim udział 40 uczniów: z Litwy, Łotwy, Włoch i Polski. Głównymi celami projektu było zapoznanie z kulturą i kuchnią innych krajów, promowanie zdrowego stylu życia oraz poprawa umiejętności językowych.

Więcej TUTAJ

Pokazy lotnicze w Powidzu

13 maja grupa mundurowa pod opieką pana Mariusza Sulińskiego zwiedzała 33. Bazę Lotnictwa Transportowego w Powidzu. W tym dniu odbywał się Dzień Otwartych Koszar. Fani lotnictwa mogli zobaczyć wystawę statyczną polskiego i amerykańskiego sprzętu wojskowego, w tym statki powietrzne, sprzęt wysokościowo-ratowniczy, sprzęt lotniskowy, a także prezentację Zespołu Działań Specjalnych. Podczas obchodów Święta 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu nie zabrakło pokazów lotniczych. Na niebie zaprezentowały się samoloty: F-16, Su-22, MiG-29, Zespół "ORLIK" – PZL-130, C-130 Hercules, C-295 Casa, M-28, a także śmigłowce W-3, Mi-17.

Więcej TUTAJ

Podsumowanie promocji

Pani dyrektor Renata Koszczewska-Smutek podsumowała akcję promującą szkołę i podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie całej kampanii reklamowej.

Wiecej TUTAJ

Dzień bez Śmiecenia

11 maja - Dzień bez Śmiecenia. W tym roku obchodzony jest pod hasłem #ChceMiSie i zachęca do segregacji odpadów obalając od lat powtarzane na ten temat mity. Kampania przypada w wyjątkowym okresie – od lipca wchodzą w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych, jednolite dla całego kraju. Dzień ten obchodzony jest w Polsce już po raz 11. Podczas tegorocznej edycji Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. uczy przede wszystkim świadomej segregacji odpadów w gospodarstwach domowych. Nasze odpady to wartościowe surowce wtórne! Pamiętajcie – segregacja odpadów i ich recykling to nasze wspólne, wielkie zadanie do wykonania nie tylko na 11 maja, lecz na cały rok! Polak produkuje 300 kg odpadów rocznie. Nasi uczniowie mogli zweryfikować swoją wiedzę na temat segregacji podczas konkursu przygotowanego przez panią Joannę Gapińską. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali quiz, natomiast w drugim etapie konkursu zadaniem uczniów było odpowiednie posegregowanie odpadów. Najlepiej z zadaniami poradziła sobie Weronika Czołgosz z II ZSZ, drugie miejsce zajął Piotr Trela z III ZSZ, trzecie Julita Furmaniak z I TL. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wiecej TUTAJ

Logistycy w Trzuskawicy S.A.

10 maja klasa II TL pod opieką p. Aleksandry Osmańskiej i p. Ilony Kopeć zwiedzali zakład Trzuskawica S.A. należący do grupy CRH (Cement Roadstone Holding) jednego z największych koncernów budowlanych na świecie produkującego materiały budowlane min. cement, wapno i kruszywa, masy asfaltowe i prefabrykaty betonowe. Pilotami naszej wycieczki byli: pani Ewa Szałecka - Kierownik Działu Jakości i Ochrony Środowiska, Główny Specjalista ds. BHP Zakładu Kujawy, pan Piotr Orzechowski - Specjalista ds. Urządzeń Ochrony Środowiska oraz pan Gwidon Sudoł - Z-ca Szefa Produkcji, którzy doskonale zorganizował nam pobyt w firmie i co najważniejsze zapoznali nas z takimi działami przedsiębiorstwa, jak: produkcja, magazynowanie oraz transport. Na każdym etapie zwiedzania towarzyszyli nam pracownicy poszczególnych działów, opowiadając o realizowanych procesach. Klasa logistyczna mogła poznać procesy magazynowe w praktyce. Do tej pory poznawali je tylko teoretycznie. Bardzo dziękujemy firmie Trzuskawica S.A. za możliwość zwiedzenia zakładu. fot. pan Piotr Orzechowski.

Wiecej TUTAJ

Wręczenie nagród - Mistrz Ortografii

10 maja zostały wręczone nagrody laureatom VI Wielkiego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii”. Przypominamy nazwiska nagrodzonych. Szkoły gimnazjalne: I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Adrianna Bartoś z Gimnazjum nr 1 w Barcinie wyróżnienia: II miejsce - Amelia Szewczak z Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie III miejsce - Zuzanna Nadolska z Gimnazjum im. E. Estkowskiego w Pakości Szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Milena Błaszczyk z Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim wyróżnienia: II miejsce - Michał Grycza z Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie III miejsce - Krzysztof Nowak z Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Wiecej TUTAJ

Wycieczka do Trójmiasta

Ostatnia wycieczka klasy IV TL.

Wiecej TUTAJ

Zakończenie szkoły - Liceum dla Dorosłych 2017

28 kwietnia był szczególnym dniem dla słuchaczy semestru szóstego liceum ogólnokształcącego. Po trzech latach nauki, okupionej niejednym wyrzeczeniem, otrzymali upragnione świadectwa ukończenia szkoły średniej. Jak zwykle przy takich okazjach i tym razem nie zabrakło, kwiatów, gratulacji, podziękowań… Pani dyrektor Renata Koszczewska-Smutek życzyła absolwentom realizacji marzeń związanych z zakończeniem nauki w liceum. Ciepłe słowa do swoich podopiecznych skierowała opiekunka słuchaczy - Ilona Kopeć - gratulując im wytrwałości i umiejętności pogodzenia obowiązków szkolnych z pracą zawodową i życiem osobistym. Starosta grupy, pan Mariusz Roszak, w imieniu wszystkich słuchaczy dziękował za życzliwość i motywowanie do nauki. Te osoby, które zdecydowały się na podjęcie jeszcze jednego wyzwania mają przed sobą egzamin maturalny. Trzymamy za wszystkich kciuki i życzymy połamania długopisów!

Wiecej TUTAJ

Zakończenie szkoły IV TL i III LO 2017

28 kwietnia w odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły uczniom technikum i liceum. Był to dzień wyjątkowy zarówno dla absolwentów, jak i ich wychowawców, nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości – czas refleksji, podsumowań. Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej części absolwentom zostały wręczone statuetki - Białe Kamienie. Tym razem to nauczyciele - pani Iwona Zielińska i pan Paweł Kwaśniewski - wcielili się w rolę konferansjerów, a same statuetki wręczały znane osobistości min. Johnny Deep, Wojciech Cejrowski, Anna Mucha czy Piotr Żyła. Absolwenci otrzymali Białe Kamienie w kategoriach takich jak najlepszy organizator, najlepsza aktorka, mistrz drugiego planu, najlepsza charakteryzacja czy mistrzowie oszczędzania energii. W części drugiej gali świadectwa ukończenia szkoły oraz wyróżnienia odebrali uczniowie klas: IV Technikum Logistycznego i III Liceum Ogólnokształcącego. Pani Renata Koszczewska-Smutek, dyrektor szkoły, gratulowała absolwentom ich dojrzałości, życzyła wiary we własne siły i umiejętności, mądrego wykorzystania wiedzy w dorosłym życiu, wielu sukcesów zawodowych i w życiu prywatnym, odkrywania pasji i realizowania marzeń, radości z życia i oczywiście powodzenia na egzaminie maturalnym i egzaminach zawodowych. W imieniu maturzystów głos zabrali: Roger Pas i Małgorzata Ojczenasz. Podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za opiekę, dobre serce i zdobytą wiedzę. Podkreślali, że „nie zmarnują tego, czego nauczyli się w tej szkole i dzięki ludziom tu poznanym”. Następnie starosta Andrzej Hłond odsłonił galerię uczniów, którzy w szczególny sposób zapisali się w historii szkoły poprzez reprezentowanie placówki w różnego rodzaju konkursach. Uhonorowane osoby - Małgorzata Ojczenasz, Roger Pas, Filip Piotrowicz i Tomasz Liśkiewicz przez cały okres trwania nauki były mocno zaangażowane w życie szkoły. Pożegnanie szkoły na długo pozostanie absolwentom w pamięci. Teraz już tylko matura i egzaminy zawodowe. Życzymy powodzenia.

Wiecej TUTAJ

Wycieczka do Chabska

26 kwietnia grupa mundurowa z panem Mariuszem Sulińskim odwiedziła Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku. Następnie uczennice wzięły udział w treningu judo na hali sportowej w Barcinie.

Wiecej TUTAJ

Targi Szkolne w Żninie

25 kwietnia w hali gimnastycznej I LO w Żninie odbyły się Powiatowe Targi Szkolne. Swoją ofertę edukacyjną dla uczniów kończących gimnazja przedstawiły wszystkie publiczne i niepubliczne szkoły ponadgimnazjalne, które działają na terenie powiatu żnińskiego.

Więcej TUTAJ

Drzwi Otwarte 2017

24 kwietnia drzwi naszej szkoły szeroko otworzyły się dla uczniów klas gimnazjalnych oraz ich rodziców. Wszyscy, którzy pragną kontynuować naukę w naszej szkole mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, poznać nauczycieli, zajrzeć w różne zakamarki szkoły. Naszymi gośćmi byli gimnazjaliści ze szkół w Pakości, Barcinie, Piechcinie, Dąbrowie, Parlinie i Tucznie. Drzwi otwarte w naszej szkole odbywają się już kolejny raz, jednak w tym roku przygotowaliśmy szereg nowości. Uczniowie gimnazjów mogli zapisać się na dowolny warsztat. Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Uczniowie do wyboru mieli aż 12 form warsztatowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty „Szczypta samoobrony”, podczas których instruktorzy - pan Mariusz Suliński i pan Krzysztof Jurek, prezentowali elementy ju-jitsu, aikido, judo czy krav-maga. Dla osób, które chciałyby kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym w klasie sportowo-obronnej przygotowaliśmy warsztaty w musztry paradnej i wojskowej oraz krótki kurs udzielania pierwszej pomocy. Młodzież zainteresowana kierunkiem logistycznym czy organizacją reklamy brała udział w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli zawodu - panią Aleksandrę Osmańską i pana Rafała Sobaszkiewicza. O tym jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języków obcych nie trzeba nikogo przekonywać. Ci, którzy zapisali się na warsztaty „Interview – przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim”, mogli przez Skype'a porozmawiać z Brytyjczykiem mieszkającym w Polsce i poczuć się jak profesjonaliści szukający pracy w międzynarodowej firmie. Warsztat przygotowała nauczycielka języków obcych - pani Barbara Harral. W naszej szkole nie mogło zabraknąć fachowców kształcenia zawodowego. Chętne osoby mogły sprawdzić jak wygląda przygotowanie do zawodu mechanika, kucharza, fryzjera czy kosmetyczki. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty dla miłośników motoryzacji przygotowane przez pana Pawła Kwaśniewskiego oraz warsztaty kulinarne, przygotowane przez kucharzy z Ośrodka Wypoczynkowego w Chomiąży Szlacheckiej. Gościem specjalnym był Mieszko Włodarczyk - półfinalista programu Mam Talent, autor najtrudniejszych tricków koszykarskich, uznawanym za najwszechstronniejszego koszykarskiego freestylera na świecie. Liczymy, że nasza oferta okaże się dla gimnazjalistów interesująca i od września dołączą właśnie do nas. W najbliższych dniach opublikujemy materiał filmowy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie Drzwi Otwartych. Cały chaos opanowała i o porządek dbała pani Iwona Zielińska :) Przypominamy zainteresowanym, że informacje na temat kierunków kształcenia w przyszłym roku szkolnym można znaleźć na naszej stronie rekrutacyjnej - http://zsnpiechcin.wixsite.com/rekrutacja

Więcej TUTAJ

Życzenia od ZSN

Tradycyjnie już ZSN w Piechcinie życzy wszystkim mieszkańcom Piechcina zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Oczywiście ciasteczka są własnoręcznie wypieczone i udekorowane :) Smacznego

Wiecej TUTAJ

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej

11 kwietnia w Zespole Szkół w Lubostroniu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Test dostosowany był dla każdej grupy wiekowej. Wyłoniono zwycięzców z każdej z grup (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne). Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Wilk (I TL) i Filip Piotrowicz (IV TL). Filip Piotrowicz zajął II miejsce w konkursie, tym samym został wicemistrzem Powiatu Żnińskiego w swojej kategorii. Dodajmy jeszcze, że punkty Bartka i Filipa przyczyniły się do zajęcia przez całą reprezentację Gminy Barcin pierwszego miejsca w powiecie. Serdecznie gratulujemy.

Wiecej TUTAJ

Wyróżnienia dla aktywnych

Pani dyrektor Renata Koszczewska-Smutek podziękowała uczniom, którzy reprezentowali szkołę w konkursach i zawodach sportowych. Następnie wręczyła świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Wiecej TUTAJ

Dzień Gofra

Przyzwyczailiśmy się już, że na świecie obchodzone są najrozmaitsze i nietypowe święta - Międzynarodowy Dzień Pizzy, Światowy Dzień Nutelli. Kto z Was wiedział, że dziś obchodzony jest Dzień Gofra? Koniecznie trzeba to uczcić!

Więcej TUTAJ

Dzień Marchewki

5 kwietnia - Dzień Marchewki. Dlaczego świętujemy Dzień Marchewki? Warzywo to jest smaczne i zdrowe. Jedzenie marchewki pozwala dostarczać organizmowi potrzebnych witamin i składników mineralnych. Nasi uczniowie pod opieką pani Ani Małek-Kałek przygotowali pyszną surówkę marchewkowo-porową i częstowali wszystkich sokami marchwiowymi. Co warto wiedzieć o marchewce? Właściwości marchwi: -jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy i najbogatszym źródłem beta-karotenu, -niska kaloryczność (w 100 g marchwi znajduje się tylko 27 kcal i 3,6 błonnik) -zawiera dużo kwasu foliowego i witamin z grupy B, które wpływają korzystnie na zdrowie układu nerwowego oraz usprawniają pracę układu trawiennego, -ze względu na wysoką zawartość mikro- i makroelementów oraz flawonoidów marchewka zapobiega przedwczesnemu starzenie się organizmu, a także dobrze wpływa na stan skóry, paznokci czy włosów. Marchewkę warto docenić i rozpoczynając od 4 kwietnia wprowadzić ją do swojej diety każdego dnia. Jedzmy na surowo, pijmy soki marchwiowe, dodawajmy ją do dań głównych, zup i deserów. Smacznego :)

Więcej TUTAJ

Warsztaty - "Papiery do kariery"

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach przeznaczonych dla szkół ponadgimnazjalnych pt. „Papiery do kariery” prowadzonych przez konsultantkę Eurodesk Polska panią Joannę Wojtowicz. Podczas zajęć młodzież uczyła się, jak odnaleźć się na rynku pracy i edukacji, określała swoje słabe i mocne strony. Uczestnicy poznali także dokumenty składające się na portfolio Europassa, czyli CV i paszport językowy. Dzięki temu nabrali przekonania, że warto się nimi posługiwać prezentując swoje umiejętności i kwalifikacje potencjalnym pracodawcom. Scenariusz warsztatów otrzymał pozytywną opinię doradcy metodycznego w zakresie doradztwa zawodowego Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, więc uczestnictwo w nich to jest z pewnością pierwszy krok do kariery!

Więcej TUTAJ

Konkurs ortograficzny

30 marca, po raz szósty, odbył się w naszej szkole konkurs o tytuł „Mistrza Ortografii”. Dyktando pełne trudności językowych pisali zarówno gimnazjaliści, jak i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięło udział czterdzieści osób. Swoich sił w potyczkach ortograficznych spróbowali uczniowie: ZSN W Piechcinie, Gimnazjum im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości, Gimnazjum w Barcinie, ZPS w Piechcinie, ZSN w Gąsawie i ZSN im. Jana Szatowskiego w Janowcu Wielkopolskim. Wyniki konkursu ogłosimy na naszej stronie www oraz na szkolnym Facebooku. Przypominamy, że Mistrz Ortografii zostanie wyłoniony w każdej kategorii wiekowej.

Więcej TUTAJ

Giełda Szkół - Sławęcinek

Kolejne targi edukacyjne za nami. Tym razem gospodarzem Giełdy Szkół było Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku. Tradycyjnie szkoły ponadgimnazjalne prezentowały swoją ofertę, następnie gimnazjaliści przy stoiskach mogli zapytać szczegółowo o interesujący ich kierunek.

Więcej TUTAJ

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

28 marca w Starostwie Powiatowym w Żninie odbyła się kolejna edycja Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W konkursie brały udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Żnińskiego. Uczestnicy pisali test, następnie przestawiali przygotowane prezentacje. Szóstka najlepszych uczniów, która przeszła do finału, odpowiadała ustnie na pytania komisji. Naszą szkołę reprezentowali (od czterech lat w niezmienionym składzie) Roger Pas, Filip Piotrowicz, Tomasz Liskiewicz. Wszyscy uczestnicy konkursu wspólnie pojadą na wycieczkę do Warszawy (w programie zwiedzanie Sejmu i Zamku Królewskiego).

Więcej TUTAJ

Turniej Wiedzy Pożarniczej

22 marca w świetlicy MDK w Mamliczu odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Test dostosowany był dla każdej grupy wiekowej. Wyłoniono po trzech zwycięzców z każdej z grup (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne). Naszą szkołę reprezentowali Julita Furmaniak (I TL), Bartosz Wilk (I TL), Filip Piotrowicz (IV TL). Filip Piotrowicz zajął I miejsce w konkursie, Bartosz Wilk III. Tym samym chłopaki zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 11 kwietnia w Lubostroniu. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Więcej TUTAJ

Dzień Talentów - Pakość

W pierwszy dzień wiosny uczniowie naszej szkoły udali się do Gimnazjum w Pakości, aby uczestniczyć w Dniu Talentów oraz Giełdzie Szkół. Pierwszą część promocji stanowiły warsztaty kreatywnej przedsiębiorczości, które prowadzili Piotr Kotyński, Wiktoria Jurek i Martyna Jeż z klasy TR pod kierunkiem p. Rafała Sobaszkiewicza. Zadaniem gimnazjalistów było przygotowanie niezbędnych w reklamie przedsiębiorstwa logo, gadżetów reklamowych, ulotek i minibanerów. Drugą grupę warsztatową prowadził p. Mariusz Suliński. Podopieczni z klasy mundurowej, Ewa Świdzińska, Anna Stężewska i Tomek Liśkiewicz, po krótkim pokazie szkolili wszystkich chętnych w sztuce musztry paradnej. Zarówno warsztaty, jak i zajęcia z musztry spotkały się z dużym zainteresowaniem gimnazjalistów. Po części warsztatowej odbyła się Giełda Szkół, podczas której nasz Zespół zaprezentował ofertę edukacyjną oraz zaprosił uczniów pakoskiego gimnazjum na planowane 24 kwietnia Drzwi Otwarte. Mamy nadzieję, że od września spora grupa gimnazjalistów z Pakości stanie się uczniami naszej szkoły.

Więcej TUTAJ

Giełda szkół - Barcin

Rozpoczął się czas "kampanii reklamowych" szkół ;) Podczas licznych targów szkoły prezentują swoją ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny. Za nami giełda szkół w Barcinie. Podczas prezentacji szkoły gimnazjaliści mogli uzyskać wszystkie ważne informacje dotyczące kierunków kształcenia oraz zajęć dodatkowych organizowanych w naszej szkole.

Więcej TUTAJ

Dzień Szczęścia

27 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szczęścia. W naszej szkole również świętowaliśmy. Zaraz po wejściu do szkoły organizatorzy, p. Chojnacka i p. Kwaśniewski, obdarowywali wszystkich czterolistnymi koniczynkami. Dla uczniów przygotowane były też Kinder niespodzianki poukrywane w różnych zakamarkach szkoły. Szczęśliwcom udało się znaleźć nawet po dwie sztuki. Chętni mogli wziąć udział w śpiewaniu karaoke (oczywiście piosenek o szczęściu). Osoby, które miały na sobie zielone koszulki oraz, które wzięły udział we wspólnym śpiewaniu znalazły również szczęście w słodkich czekoladkach :)

Więcej TUTAJ

Dzień Pamięci (zapamiętywania)

1 marca w naszej szkole odbył się konkurs z okazji Dnia Pamięci. Udział w konkursie zgłosiło ośmioro śmiałków. W pierwszym etapie zadaniem uczestników było zapamiętanie słów w odpowiedniej kolejności. Do drugiego etapu zakwalifikowało się sześć osób. Tutaj zadania były już trudniejsze. Zawodnicy musieli zapamiętać daty imienin czy dopasować nazwiska do zdjęć. Do etapu finałowego przeszły trzy osoby. W finale zawodnicy zmierzyli się z zapamiętaniem listy zakupów oraz dopasowaniem dat do wydarzeń historycznych. Mistrzynią zapamiętywania okazała się Nikola Roszak (I TR), drugie miejsce zajął Patryk Kardach (I TL) natomiast trzecie miejsce zdobył Jakub Domieracki (III TL). Wiadomo, że spożywanie orzechów wpływa korzystnie na pamięć i koncentrację w związku z tym wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pysznymi orzechami. Finaliści dodatkowo otrzymali czekoladę pełną orzechów oraz drobne gadżety. Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałej pamięci. Poziom był bardzo wyrównany.

Pamięć jest jednym z najważniejszych elementów w życiu człowieka. To dzięki niej wiemy jak trafić do domu, dzięki niej osiągamy sukcesy życiowe i zawodowe, zdobywamy doświadczenie i różne umiejętności. Towarzyszy nam każdego dnia, dlatego warto udoskonalać i ćwiczyć umiejętność lepszego zapamiętywania. Gdy zauważysz spadek wydajności swojej pamięci, nie wahaj się! - poświęć chwilę na jej poprawę.

Wiecej TUTAJ

Podsumowanie balu charytatywnego

Pani dyrektor Renata Koszczewska-Smutek podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie balu charytatywnego. Szczególne podziękowania należały się kelnerom pracującym podczas zabawy: Oliwii Wilińskiej (II TL), Ewelinie Pas (II TL), Wiktorii Piekarskiej (II TL), Nicole Orłowskiej (II TL), Magdalenie Gaczkowskiej (IV TL), Wiktorowi Szydłowskiemu (II TL), Szymonowi Kozickiemu, który nie jest uczniem naszej szkoły ale niejednokrotnie wspomagał nas swoim zaangażowaniem oraz DJ Q-Buchowi (Jakubowi Domierackiemu z klasy III TL). Łącznie zebrano 3200 zł, które zostaną przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych rzeczy Wiktorowi. W imieniu Wiktora serdecznie dziękujemy.

Wiecej TUTAJ

Bieg Tropem Wilczym

26 lutego w lasach w okolicy Gąsawy odbył się Bieg Tropem Wilczym im. Zygmunta Góralskiego. Organizatorem biegu był Klub Sportowy SOKÓŁ Gąsawa.
Ponadto przeprowadzono bieg na dystansie 10 km oraz marsz Nordic Walking na 5 km. Dla dzieci i młodzieży odbył się specjalny bieg na 1963 metry (liczba 1963 oznacza rok, w którym zginął ostatni "Niezłomny").
W organizacji uroczystości pomagali również nasi uczniowie: Ania Stężewska (II TL), Martyna Jeż (I TR), Tomek Liśkiewicz (IV TL) pod opieką pana Mariusza Sulińskiego.

Więcej informacji tutaj

Tłusty czwartek i Dzień Przewodnika

Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Pączek w tym dniu ma zapewnić pomyślność na cały rok. W naszej szkole połączyliśmy to święto z niedawno obchodzonym Międzynarodowym Dniem Przewodnika Turystycznego. Klasa ITL/TR przygotowała podchody. Zadaniem kilkuosobowych drużyn było wykonanie w jak najkrótszym czasie poleceń ukrytych w różnych miejscach szkoły. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali: Gosia Ojczenasz (III LO) i Piotr Kotyński (I TR). Najlepszy okazał się zespół pana Pawła Kwaśniewskiego. Nagrodą oczywiście były słodkie pączki. Dodatkowy bonus otrzymał Wiktor Lewandowski za najbardziej heroiczną walkę o nagrodę. Pani dyrektor Renata Koszczewska-Smutek i pani wicedyrektor Iwona Zielińska zadbały również o pozostałych uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i częstowały wszystkich pączkami. Na zakończenie zabawy pani dyrektor wyróżniła osoby, które w pierwszym semestrze uzyskały najlepsze wyniki w nauce. Dodatkowo Monika Wąsikowska (IV TL) otrzymała Stypendium Prezesa Pałuckiego Stowarzyszenia „Przyszłość” za najwyższą średnią w szkole. Serdecznie gratulujemy.

Więcej TUTAJ

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Marcin Erdmann, uczeń klasy III TL został stypendystą Prezesa Rady Ministrów. 
Miło nam donieść, że Marcin dodatkowo otrzymał nagrodę w postaci tabletu z rąk Burmistrza Barcina Michała Pęziaka i Przewodniczącej Rady Miejskiej Krystyny Barteckiej.
Serdecznie gratulujemy.

Studniówka 2017

Bo coś w szaleństwach jest młodości, Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, Co jest mądrzejsze od mądrości I rozumniejsze od rozumu. Leopold Staff 28 stycznia w naszej szkole odbyła się studniówka klas IV TL i III LO. Impreza, którą rozpoczął tradycyjny polonez, była niezwykle udana. Uczniowie szkoły wraz z osobami towarzyszącymi, swoimi wychowawcami – panią Renatą Koszczewską-Smutek i panią Barbara Harral, bawili się prawie do białego rana. Część zdjęć zamieszczono dzięki uprzejmości portalu Pomorska.pl

Wiecej TUTAJ

WOŚP 2017

Fotorelacja z 25. Finału WOŚP Kwota zebrana w Piechcinie to 11 756,70 zł oraz 21 litrów krwi.

DZIĘKUJEMY :)

Wiecej TUTAJ

Świąteczna Familiada 2016

Kolejna edycja Świątecznej Familiady za nami. Tym razem drużyny odpowiadały na pytania dotyczące zwyczajów świątecznych w krajach anglosaskich. Lepsza okazał się zespół uczniowski. Serdecznie gratulujemy. Poza pytaniami konkursowymi zadaniem uczestników było jedzenie puddingu na czas (tutaj uczniowie byli bezkonkurencyjni :)) czy przygotowanie świątecznego stroika. Po Familiadzie wszyscy usiedli do wspólnej wigilii.

Więcej TUTAJ

Wigilia w świetlicy środowiskowej w Piechcinie

Co roku grupa wolontariuszy z Klubu Wolontariatu "Razem" działającego przy ZSN w Piechcinie, pomaga w przygotowaniu paczek świątecznych dla dzieci uczęszczających do świetlicy środowiskowej w Piechcinie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom,które pomagały przy organizacji wigilii.

Więcej TUTAJ

22. Gwiazdkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców

Dzisiaj w Żninie odbył się 22. Gwiazdkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców. Mecze odbywały się systemem każdy z każdym w grupie. Następnie zespoły, które zajęły odpowiednio miejsca: pierwsze w grupach grały o miejsce jeden dwa, zespoły, które miały drugie miejsca w grupach grały o miejsce trzy i cztery, zespoły, które miały trzecie miejsca w grupach grały o miejsca 5 i 6, zespoły, które miały czwarte miejsca w grupach grały o miejsca siedem i osiem. Pierwszy mecz graliśmy z LO BARCIN. Przegraliśmy po walce 1 do 0, gol padł 23 sekundy przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Remis był blisko. Drugi mecz wygraliśmy z Zespołem Szkol specjalnych ze Żnina 3 do 0. Trzeci mecz graliśmy z Janowcem Wlkp. i przegraliśmy 1 do 3. Ostatni mecz w grupie wygraliśmy ze ZSP ŁABISZYN 3 do 1. Po meczach w grupie zajęliśmy miejsce nr 3 i graliśmy z ZSP ŻNIN z grupy B o miejsca 5 i 6. W meczu o 5 miejsce przegraliśmy z ZSP ŻNIN 1 do 0. Najlepszym zawodnikiem z ZSN PIECHCIN został wybrany Konrad Nawrocki. Opiekunem chłopaków z ZSN Piechcin był Paweł Kwaśniewski.

Więcej Tutaj

Dzień herbaty

Herbata. Niepowtarzalny smak, zapach i wspomnienia jakie ze sobą przynosi, powodują, że na całym świecie jest doceniana i kochana. To właśnie 15 grudnia herbata ma swój dzień. Dlatego dzisiaj wszyscy amatorzy tego niezwykłego naparu mogli spróbować około 30 smaków herbaty. Herbaty można było degustować na specjalnym stoisku przed biblioteką szkolną.

Więcej TUTAJ

Wizyta podopiecznych ŚDS z Barcina

Na początku grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Wolontariusza. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Barcinie. Wolontariuszami byli uczniowie z klasy IV TL. Uczestnicy dzień rozpoczęli od konkurencji sportowych, następnie przygotowywali ozdoby i kartki świąteczne. Nasi goście wspólnie z wolontariuszami ubrali choinkę, a na zakończenie wizyty udali się na poczęstunek.

Więcej TUTAJ

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję