Archiwum

Archiwum wiadomości

22 wiadomości z roku 2014

Logistycy w „Maja - Trans - Sped”

27 listopada uczniowie klasy II TL, pod opieką pani Agnieszki Bubczyk, uczestniczyli w wycieczce do Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Maja - Trans - Sped” w Żninie.

Spedytorzy przedstawili uczniom procedury zakładania firm spedycyjnych, uzyskiwania licencji ADR. Wskazano na istotne różnice i bariery zakładania takich firm w latach 90. i obecnie.

Uczniowie zapoznali się z giełdą TRANS, na której organizuje się warunki załadunku i rozładunku towarów, dobiera odpowiednie środki transportowe oraz ustala stawki frachtowe.

Kilkoro uczniów negocjowało stawki frachtowe z klientami przy pomocy spedytorów.

Spedytorzy przedstawili dokumentację, list przewozowy, kartę drogową oraz polecenie służbowe wyjazdu.

„Maja - Trans - Sped” zatrudnia 20 kierowców i 3 spedytorów. Zajmuje się przewozami ładunków, przede wszystkim na terenie Polski.

Spedytorzy wskazali uczniom, że najważniejsze w ich pracy to bardzo dobra znajomość geografii, orientacji na mapie oraz matematyki.

Pracownicy firmy uświadomili uczniom, że praca spedytora, to praca 24h na dobę, ponieważ cały czas muszą być dostępni telefonicznie.

Więcej w GALERII

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

26 listopada 2014 r. 232 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów.

W tym gronie znalazł się również uczeń naszej szkoły - Tomek Liśkiewicz z klasy II TL. W ubiegłym roku szkolnym uzyskał najwyższą w szkole średnią ocen.

Stypendyści otrzymali dyplomy z rąk Zbigniewa Ostrowskiego, wicewojewody, oraz Anny Łukaszewskiej, kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej zdjęć w GALERII

Andrzejkowe wróżby

Z okazji Andrzejek w szkolnym sklepiku sprzedawane były ciasteczka z wróżbą.

Na krótką relację foto zapraszamy do szkolnej GALERII

Spotkanie z policjantem

26 listopada 2014 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z policjantem. Celem wizyty dzielnicowego Romana Gawrycha była pogadanka z uczniami na temat konsekwencji łamania prawa przez młodzież oraz problem dyskryminacji. Stróż prawa ostrzegał uczniów przed skutkami uzależnienia, zjawiskiem przemocy i wszelkimi związanymi z tym konsekwencjami prawnymi.

Wymienił ponadto przejawy nietolerancji wśród młodzieży i tragiczne kroki do jakich posunąć się może prześladowana osoba.

Roman Gawrych wspomniał, iż przejawy dyskryminacji są rzadziej spotykane w małych środowiskach.

Więcej w GALERII

"Opowieść o Żydach polskich" - lekcja na żywo

23 października 2014 r. Maria Seweryn (aktorka oraz dyrektorka Och-Teatru w Warszawie) i Maciej Orłoś (aktor i prezenter) oprowadzali uczniów i nauczycieli po wystawie stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN podczas nowoczesnej lekcji historii transmitowanej bezpośrednio z wystawy Polin – Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Wystawa opowiada o 1000-letniej historii Żydów polskich. W trakcie lekcji uczniowie poznali wystawę: przenieśli się do XVI-wiecznego Krakowa, stanęli pod zdobnym sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i trafili na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy. Uczniowie poznali też galerię opowiadającą o Zagładzie.

Opowieść o Żydach polskich. Lekcja na żywo to doskonałe uzupełnienie szkolnego programu nauczania i możliwość zapoznania się z częścią wystawy stałej Muzeum POLIN.

Dzień Edukacji Narodowej 2014

Dzień Edukacji Narodowej jest niewątpliwie świętem, z którego jako Polacy możemy być szczególnie dumni. Święto, ustanowione w hołdzie dla utworzonej ponad dwa stulecia temu Komisji Edukacji Narodowej.

W naszej szkole uroczystość z tej okazji odbyła się właśnie 14 października, w rocznicę ustanowienia święta.

W pierwszej części uczniowie i nauczyciele zmierzyli się w turnieju „Kocham Cię Szkoło!”. Obie drużyny musiały wykazać się wiedzą o szkole (np. ile w szkole znajduje się okien, drzwi itp.), rozpoznać na fotografii fragment szkoły. Nie lada wyzwaniem okazało się rozpoznanie na zdjęciach nauczycieli i uczniów z czasów przedszkolnych.

Drużyny musiały również rozpoznać fragment znanej piosenki (za zaśpiewanie jury przyznawało dodatkowe punkty). Zawodnicy odpowiadali również na pytania „z życia szkoły” np. ile sms-ów podczas jednej lekcji wysyła uczeń, czy jak długo nauczyciel przygotowuje się do lekcji.

Ponieważ fortuna kołem się toczy wszystko mogło się zmienić właśnie po tej konkurencji.

Drużyna belfrów okazała się jednak lepsza i ostatecznie wygrała turniej (uczniowie zapowiadają rewanż)

W drugiej części uroczystości uczniowie uhonorowali najlepszych nauczycieli „Nauczycielskimi Oskarami”.

Statuetki odebrali: p. Renata Koszczewska-Smutek w kategoriach: Sokole Oko, Złota Katarynka, Złoty Wykładowca i Belfer Roku 2014, pani Iwona Zielińska w kategorii Stróż Porządku, pani Barbara Harral w kategorii Wyciskacz Wiedzy oraz pan Andrzej Brzeziński w kategorii Żartowniś Roku.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę. Szczególne podziękowania dla pani Iwony Zielińskiej, która przygotowała uroczystość oraz konkurencje turniejowe.

Więcej w GALERII

Otrzęsiny klas pierwszych 2014

8 października w naszej szkole odbyły się ANTYCZNE OTRZĘSINY klas pierwszych zorganizowane przez uczniów klasy II TL i panią Iwonę Zielińską.
W rolę greckich bogów wcielili się: Zeus - Roger Pas, Hermes - Tomek Liśkiewicz, Atena - Monika Wąsikowska, Dionizos - Norbert Byczyński, Apollo - Roger Buchholz, Afrodyta - Marta Kijanowska, Amor - Mikołaj Woda, Herkules - Filip Piotrowicz oraz Ola Barczak z kl. III TL - Hera. W roli nimfy - Magda Gaczkowska.
Zmagania uczestników oceniało jury, czyli delfickie kapłanki. W tej roli wystąpili się: pani dyrektor - Renata Koszczewska-Smutek, pan Andrzej Brzeziński oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego - Asia Marciniak.
Nasi młodsi koledzy zmierzyli się z niełatwymi zadaniami, takimi jak: jedzenie „kredy” na czas (w roli kredy słodkie beziki) , picie soku z cytryny, rysowanie portretu wychowawcy (pisakiem trzymanym w ustach), ubijanie białek.
Pierwszaki musiały również wykazać się talentem wokalnym oraz sprawnością fizyczną.
Dodatkowo zadaniem każdej z klas było zaprezentowanie się w przygotowanych wcześniej strojach: klasa I LO - Smerfy, klasa I TL - Myszka Miki, klasa I ZSZ - Kubuś Puchatek.
Po zaciętej walce, najlepsza okazała się klasa I LO.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich wychowawcom.

Zapraszamy do GALERII

Profilaktyka w Centrum Onkologii w Bydgoszczy

1 października 2014 r. młodzież z klas pierwszych Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie oraz z klasy IV TL Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych uczestniczyła w zajęciach z profilaktyki nowotworowej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Regionalny Program Przeciwnowotworowej Edukacji Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych” realizowany przez Grupę Edukacyjną.

Adresowany jest do młodzieży w wieku 16-19 lat szkół ponadgimnazjalnych głównie z powiatów w których jest największa zgłaszalność zachorowań na nowotwory.

Celem programu jest zmniejszenie umieralności z powodu chorób nowotworowych poprzez zwiększenie świadomości zdrowotnej młodzieży, wytworzenie prawidłowych nawyków zdrowotnych, umiejętności dostrzegania niepokojących objawów, zminimalizowanie leku przed rakiem, pokazanie możliwości wczesnej diagnostyki i skuteczności leczenia.

Zajęcia składają się z dwóch bloków: teoretycznego w skład którego wchodzi wykład ilustrowany prezentacją multimedialną i filmami edukacyjnymi oraz praktycznego tj. nauki samobadania na fantomach piersi i jąder.

"Regionalny Program Prewencji Pierwotnej Nowotworów” popularyzuje 10 tez Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, obejmuje zagadnienia związane z profilaktyką raka szyjki macicy, piersi, jelita grubego, prostaty, jąder.

       

VI Powiatowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce

30 września odbyły się VI Powiatowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce w Żninie. Naszą szkołę, w różnych dyscyplinach, reprezentowali przedstawiciele technikum i szkoły zawodowej.

Uczniowie naszej szkoły w dwóch dyscyplinach pokonali konkurentów.

Natalia Ciężka z klasy I TL zdobyła II miejsce w rzucie oszczepem, natomiast Sławek Woźniak z klasy III ZSZ okazał się bezkonkurencyjny i stanął na najwyższym stopniu podium zdobywając pierwsze miejsce w skoku w dal.

Serdecznie gratulujemy.

Spotkanie z doradcą zawodowym

25 września uczniowie Zespołu Szkół Niepublicznych i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Bydgoszczy.
MCIZ w Bydgoszczy prowadzi indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe oraz indywidualne i grupowe informacje zawodowe. Przekazuje informacje o aktualnych trendach na rynku edukacyjnym i zawodowym, wykonuje szereg testów określających preferencje zawodowe (np. Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych, autotesty).
Do zadań Mobilnych Centrów Informacji Zawodowej należy przede wszystkim przełamywanie bariery dostępu do informacji zawodowej i zapobieganie wykluczeniu społecznemu młodzieży uczącej się i wchodzącej na rynek pracy. Centra prowadzą usługi poradnictwa zawodowego w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w pierwszej kolejności zaś działanie MCIZ obejmie osoby zamieszkałe w małych miastach i gminach na terenach wiejskich.

Spotkanie było kontynuacją wcześniejszej wizyty doradców zawodowych w maju 2014.

Więcej w GALERII

Wizyta w Zakładach Przemysłu Wapienniczego „Trzuskawica”

23 września 2014 r. klasy Technikum Logistycznego odwiedziły Zakłady Przemysłu Wapienniczego „Trzuskawica”.

Celem wycieczki było zapoznanie się ze specyfiką pracy w produkcji oraz z działaniami logistycznymi i spedycyjnymi.

Wizyta składała się z dwóch etapów. Po zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy na terenie zakładu jedna grupa udała się na teren przedsiębiorstwa gdzie poznała rozwiązania informatyczne usprawniające proces logistyki, magazynowania i pozyskiwania danych stosowane w niniejszym zakładzie, druga grupa w sali konferencyjnej wysłuchała prezentacji na temat wapna i jego zastosowań oraz wzięła udział w quizie przygotowanym przez menedżera firmy.

Więcej w GALERII

Wycieczka do Biskupina 2014

To już XX edycja festynu archeologicznego w Biskupinie. Tematem tegorocznego festynu było "Kamień, brąz, żelazo".
Uczniowie naszej szkoły od wielu lat odwiedzają osadę w Biskupinie. Nie zabrakło nas też i w tym roku. To nie tylko wycieczka edukacyjna ale również świetna zabawa, co widać na załączonych fotografiach :)

Zapraszamy do GALERII


Integracja społeczność szkolnej

17 września na sali gimnastycznej ZSN odbyło się spotkanie, w którym brały udział wszystkie klasy naszej szkoły. Celem spotkania była integracja młodzieży uczącej się w Zespole Szkół Niepublicznych w Piechcinie.
Przyjazna atmosfera i poczucie bezpieczeństwa w grupie zależą w ogromnej mierze od tego, jaki będzie początek wzajemnych relacji. Zabawy integracyjne, przygotowane przez nauczycielkę języka polskiego - panią Iwonę Zielińska i panią pedagog - Iwonę Kulawiak, miały ułatwić kontakty interpersonalne.
Taka forma zabawy sprzyja wzajemnemu poznaniu się i przełamywaniu uprzedzeń wynikających z efektu często mylnego tzw. pierwszego wrażenia.
Nauczyciele również czynnie wyłączyli się do zabawy, co zapewne pomogło niektórym uczniom przełamać dystans i nieufność, jaką często przejawiają wobec grona pedagogicznego.

Zapraszamy do GALERII


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015. Zebranych powitała zastępca prezesa Pałuckiego Stowarzyszenia „Przyszłość” pani Barbara Harral i przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Roger Pas. Następnie głos zabrała nowo powołana dyrektor - pani Renata Koszczewska-Smutek.
Podczas uroczystej inauguracji powitaliśmy dziś w gronie naszej szkolnej społeczności pierwszoklasistów z trzech nowych klas: TL, LO i ZSZ.
Do grona pedagogicznego dołączyli nowi nauczyciele: pani Monika Makowska (matematyka), pani Barbara Mróz-Lamka (geografia)i ksiądz Robert Lewicki.
Najważniejszym punktem uroczystości było ślubowanie złożone przez nowych członków szkolnej społeczności – uczniów klas pierwszych. Mamy nadzieję, że szybko wdrożą się w nowe obowiązki i zintegrują z resztą uczniowskiego grona.
Pani dyrektor poinformowała, że dwóch uczniów (Tomasz Liśkiewicz z klasy II TL i Sławomir Woźniak z klasy III ZSZ) za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie od września do końca roku szkolnego będą otrzymywali stypendium prezesa Pałuckiego Stowarzyszenia „Przyszłość”.


Zapraszamy do GALERII

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Uczniowie klasy I Technikum Logistycznego przy Zespole Szkół Niepublicznych w Piechcinie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat powiatu żnińskiego, zasad funkcjonowania samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz znajomością Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Drużyna w składzie: Tomasz Liśkiewicz, Filip Piotrowicz i Roger Pas zajęła III miejsce. Piechcinianie byli najmłodszą grupą biorącą udział w zmaganiach. Jak wszyscy uczestnicy konkursu przedstawili przygotowaną prezentację promującą powiat żniński oraz zmierzyli się z pytaniami testowymi. Uczniów przygotowała Pani Renata Koszczewska-Smutek, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Uroczysta sesja Rady Powiatu

6 maja uczniowie klasy I TL, którzy zdobyli III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym (Tomasz Liśkiewicz, Filip Piotrowicz i Roger Pas) wzięli udział w sesji Rady Powiatu Żnińskiego, gdzie uroczyście zostały wręczone im nagrody.

Spotkanie z doradcami zawodowymi

14 maja uczniowie Zespołu Szkół Niepublicznych i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu z doradcami zawodowymi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Bydgoszczy.
MCIZ w Bydgoszczy prowadzi indywidualne i grupowe poradnictwo zawodowe oraz indywidualne i grupowe informacje zawodowe. Przekazuje informacje o aktualnych trendach na rynku edukacyjnym i zawodowym, wykonuje szereg testów określających preferencje zawodowe (np. Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych, autotesty).
Do zadań Mobilnych Centrów Informacji Zawodowej należy przede wszystkim przełamywanie bariery dostępu do informacji zawodowej i zapobieganie wykluczeniu społecznemu młodzieży uczącej się i wchodzącej na rynek pracy. Centra prowadzą usługi poradnictwa zawodowego w szkołach gimnazjalnych i ponadgimazjalnych, w pierwszej kolejności zaś działanie MCIZ obejmie osoby zamieszkałe w małych miastach i gminach na terenach wiejskich.

Więcej w GALERII

Spotkanie z Otylią Jędrzejczak

Wizyta mistrzyni olimpijskiej Otylii Jędrzejczak odebrała nam mowę i nie mogliśmy wydobyć z siebie głosu, by zadać pytanie. Na szczęście niektórym udało się go odzyskać Pani Otylia mówiła między innymi o: wytrwałości w dążeniu do celu, szacunku do drugiego człowieka i porażkach, które są drogą do sukcesu. Przypominała, że lekcje wf-u są ważne i warto w nich uczestniczyć. Znalazła też czas na pamiątkowe zdjęcia a chętnych nie brakowało. Poniżej fotorelacja ze spotkania.
Dziękujemy Pani Otylio!

Więcej w GALERII

Logistycy w Mapei

20 maja klasa I i II Technikum Logistycznego udała się z wizytą do zakładu Mapei (światowego lidera w produkcji chemii budowlanej). Celem wycieczki było zapoznanie się ze specyfiką pracy w produkcji oraz z działaniami logistycznymi i spedycyjnymi. Ponadto uczniowie mogli poznać rozwiązania informatyczne usprawniające proces logistyki, magazynowania i pozyskiwania danych stosowane w niniejszym zakładzie.
Opiekunkami były pani Agnieszka Bubczyk i pani Renata Koszczewska-Smutek.

Więcej w GALERII

Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

21 maja w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żninie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Organizatorem konkursu był Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Żninie. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Celem Konkursu było upowszechnienie wśród uczniów wiedzy o UE, historii jej powstania, wiedzy o instytucjach europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem roli Parlamentu Europejskiego, jego zadań, uprawnień i działań.
Konkurs składał się z III etapów. W I etapie uczestnicy musieli przygotować prezentację lub krótki film w językiem angielskim lub niemieckim pt. "Moja mała Ojczyzna w UE". II etap obejmował test składający się z pytań zamkniętych. W III etapie uczestnicy odpowiadali na pytania komisji.
Naszą szkołę reprezentowali Filip Piotrowicz i Roger Pas z klasy I TL.

Wiecej w GALERII

Szkolny konkurs wiedzy logistycznej

27 maja odbył się szkolny konkurs wiedzy logistycznej. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy z zakresu logistyki zdobytej na lekcjach przedmiotów zawodowych, praktykach zawodowych, zajęciach pozalekcyjnych i innych przedmiotach.
Konkurs składał się z etapu pisemnego. Praca konkursowa polegała na rozwiązywaniu testu wyboru, odpowiedzi na pytania, uzupełnianie zdań, itp. Zadania konkursowe dotyczyły ogólnej wiedzy z logistyki zawartej w podręcznikach dla szkoły średniej, przekazanej na zajęciach pozalekcyjnych, praktykach zawodowych, innych przedmiotach, w TV, itp.
Pierwsze miejsce zdobyła Małgorzata Poturalska (III TL), drugie Maciej Zebel (II TL), trzecie Jakub Rabuła (II TL). Wyróżnienie otrzymali Tomasz Liśkiewicz (I TL) oraz Monika Wąsikowska (I TL).
Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Organizatorem konkursu była nauczycielka przedmiotów zawodowych - pani Katarzyna Drzewiecka.

GALERIA

Mistrz Ortografii 2014

28 maja odbył się IV Wielki Konkurs o tytuł „Mistrza Ortografii”. Dyktando pisało 57 osób (uczniowie szkół z: Piechcina, Pakości, Łabiszyna, Barcina i Żnina).
Patronat nad konkursem objęła prezes Pałuckiego Stowarzyszenia „Przyszłość” – pani Renata Koszczewska-Smutek. Ona też ufundowała nagrody główne dla zwycięzców w każdej kategorii wiekowej (gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna i dorośli).
Wyniki konkursu zostaną podane na stronie www szkoły i na facebooku około 15 czerwca. Rozdanie nagród 18 czerwca (środa). Laureaci zostaną wcześniej poinformowani.
Organizatorką konkursu była pani Ilona Kopeć.

Zapraszamy do GALERII

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję