Archiwum

Archiwum wiadomości

53 wiadomości z roku 2018

Szkolna wigilia

Szkolna wigilia

Szkolna wigilia

20 grudnia odbyła się szkolna wigilia. Ostatnie w tym roku spotkanie w tak dużym gronie było okazją do podziękowań za mijający rok i złożenia życzeń na nadchodzący, a także wręczenia drobnych upominków od naszych Darczyńców.

Mieliśmy również zaszczyt uczestniczyć w bardziej kameralnym spotkaniu, przygotowanym przez klasę IV TL. Nie obyło się bez wzruszeń i życzeń skierowanych do naszych przyszłorocznych Maturzystów.

Więcej zdjęć TUTAJ

Klasa patronacka Lafarge

Klasa patronacka Lafarge

Klasa patronacka Lafarge

Piechcin, 10.12.2018

Lafarge wspiera szkolnictwo zawodowe.
Firma objęła patronatem klasę w Zespole Szkół Niepublicznych
w Piechcinie

Kształcenie zawodowe na najwyższym poziomie to zadanie dla szkół. Jednak, aby było ono pełne i oferowało szereg zajęć praktycznych potrzebują one wsparcia firm z branży. Dlatego właśnie Lafarge w Polsce zdecydował się objąć patronatem klasę w Branżowej Szkole I Stopnia, kształcącej uczniów w zawodach: ślusarz, spawacz i mechanik. 10 grudnia zostało podpisane uroczyste porozumienie o współpracy pomiędzy Lafarge w Polsce i Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie. Pierwsza klasa objęta patronatem zostanie utworzona w roku szkolnym 2019/2020.

Na rynku pracy, szczególnie w przemyśle i budownictwie, brakuje pracowników z różnych specjalizacji. Szkolnictwo zawodowe, aby kształcić młodzież kończącą szkoły z wiedzą, ale też praktycznymi umiejętnościami, umożliwiającymi natychmiastowe podjęcie pracy w zawodzie, potrzebuje wsparcia firm z sektora. Dlatego firma Lafarge w Polsce postanowiła zawiązać współpracę w zakresie podnoszenia jakości praktycznego kształcenia zawodowego z Zespołem Szkół Niepublicznych w Piechcinie z okolic Cementowni Kujawy.

- Gdy zdecydowaliśmy się objąć patronatem klasy w Branżowej Szkole I Stopnia w Piechcinie przyświecał nam wspólny cel – praktyczne przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia oraz wsparcie ich w nabyciu umiejętności potrzebnych na rynku pracy. Przemysł i budownictwo borykają się teraz z zauważalnymi niedoborami pracowników, dlatego również firmy powinny podejmować kroki, żeby zachęcać młodych do kształcenia zawodowego. Istotne jest umożliwianie odbywania praktyk, szkoleń, staży czy wizyt studyjnych, które przygotowują uczniów do wykonywania przyszłego zawodu. Cieszę się, że, udało się nam nawiązać współpracę i dać młodzieży warunki do praktycznej nauki zawodu na terenie naszej Cementowni Kujawy – powiedział Marek Michalski, Dyrektor Cementowni Kujawy, Lafarge w Polsce.

Pierwsza klasa objęta patronatem powstanie w roku szkolnym 2019/2020 i zostanie do niej przyjętych maksymalnie 15 uczniów, dzięki czemu zostaną im zapewnione najbardziej komfortowe warunki do kształcenia zawodowego. Jednak już w okresie od stycznia do czerwca 2019 roku Lafarge przyjmie pierwszych uczniów szkoły na cotygodniowe praktyki zawodowe do Cementowni Kujawy. Nawiązanie współpracy z Zespołem Szkół Niepublicznych z Piechcina jest efektem procesu zainicjowanego podczas sesji dialogu społecznego, który firma prowadzi z sąsiadami zakładów.

- Cieszymy się, że firma Lafarge wesprze nas w zapewnianiu uczniom wysokiego poziomu praktycznego kształcenia zawodowego. Dla naszej młodzieży możliwość odbywania praktyk zawodowych na terenie Cementowni Kujawy, uczestnictwa w szkoleniach, warsztatach i wycieczkach zawodowych to ogromna wartość. Dzięki tej współpracy nasi absolwenci zdobędą umiejętności praktyczne, które ułatwią im wejście na rynek pracy. Branża zyska natomiast pracowników ze sprawdzonymi i ugruntowanymi w praktyce umiejętnościami – podkreśla Renata Koszczewska-Smutek, Dyrektor Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie.

W ramach współpracy Lafarge będzie organizował praktyki zawodowe dla uczniów, współorganizował wycieczki oraz szkolenia i kursy specjalistyczne. Dla najlepszych praktykantów firma przewiduje także płatne staże, a dla absolwentów propozycje zatrudnienia.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć tutaj. Relację z tego wydarzenia przygotowała Telewizja Lokalna Barcin.

Wielkie pieczenie pierniczków

Wielkie pieczenie pierniczków

Wielkie pieczenie pierniczków

1 grudnia w naszej świetlicy szkolnej odbyła się kolejna akcja pieczenia pierników, które trafią do paczek świątecznych. W tym roku do udziału zaprosiliśmy wszystkich chętnych.

Ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu, a jeszcze większemu zadowoleniu, pierwsi uczestnicy zjawili się punktualnie o godzinie 10:00 i od razu ochoczo i z zapałem zabrali się do wałkowania ciasta i wykrawania pierniczków. Z minuty na minutę przybywało chętnych do pracy - w zgodnej harmonii działali nasi nauczyciele ze swoimi dziećmi, nasi uczniowie ze swoimi rodzicami, a nawet babciami, dzieci z domu dziecka w Jaksicach ze swoimi opiekunkami, Panie z Klubów Seniora, nasi znajomi i znajomi naszych znajomych, a nawet zupełnie nieznajomi, którzy teraz już są naszymi znajomymi.

Wielu z Nich przyniosło ze sobą dary dla naszych podopiecznych. Niektórzy Darczyńcy przywozili je już wcześniej, inni zadeklarowali, że dostarczą je jeszcze w przyszłym tygodniu. Wszystkim za wszystkie przekazane rzeczy, zabawki, ubrania, wózki, żywność - bardzo serdecznie dziękujemy. Jesteśmy przekonani, że paczki z tymi rzeczami wywołają wiele uśmiechów na twarzach tych, którzy zostaną nimi obdarowani.

Techniki pracy były najróżniejsze, a celem było wytworzenie 1500 ciasteczek. Już po czterech godzinach pracy "pękł" tysiąc i byliśmy pewni, że ten cel zostanie osiągnięty, a tymczasem skończyło się ciasto, przygotowane przez nasze Panie z obsługi. Na szczęście objawił nam się mistrz cukierniczy, który z pomocą córki przygotował kolejną porcję ciasta. Wzmocnieni pyszną zupą pomidorową przystąpiliśmy do dalszej pracy. A w tym czasie dzieci z domu dziecka, z pomocą naszych niezastąpionych wolontariuszy z Klubu "Razem", przyozdobiły choinki i zawiesiły girlandy i lampki wzdłuż schodów naszej szkoły, za co bardzo gorąco dziękujemy.

Pani Dyrektor otrzymała liczne dowody uznania za swoją działalność - od uścisków, przez pierniczki z dedykacją, wspaniale ozdobione piernikowe serce, aż po wielkie serducho narysowane kredą na tablicy.

Piec działał bez przerwy przez ponad 10 godzin. W tym czasie załadowaliśmy do niego 75 blach wyłożonych ciasteczkami, a na koniec tego długiego dnia okazało się, że upiekliśmy ich... 2416 sztuk!!! Dyrektor i Prezes mogli uścisnąć dłonie, gratulując sobie nawzajem kolejnej wspólnie zorganizowanej akcji, zakończonej pełnym sukcesem.

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy za okazane serce. Na następne pieczenie pierniczków zapraszamy już za rok!

Więcej zdjęć TUTAJ

Plan lekcji od 3 grudnia

Rozpoczął się grudzień, więc witamy uczniów klas III Technikum, powracających do szkoły po odbyciu miesięcznych praktyk.

W zakładce "Uczeń > Plan lekcji" dostępny jest już plan lekcji na cały tydzień. Plan obowiązuje od poniedziałku, 3 grudnia.

Podziękowania

Podziękowania

Podziękowania

Społeczność uczniowska, nauczyciele WF i dyrekcja Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie składają serdeczne podziękowania Panu Robertowi Czajce, za ufundowanie i przekazanie na rzecz szkoły zestawu piłek do siatkówki, koszykówki i futsalu.

Do naszej szkoły uczęszcza syn Pana Roberta, a Pan Robert jest absolwentem szkoły, która mieściła się tutaj wcześniej. Jak widać, dawne sympatie są nadal żywe i niezmiernie cieszy nas, gdy Absolwenci wracają do nas po latach.

Dziękujemy!

Powtórka z Gombrowicza

Powtórka z Gombrowicza

Powtórka z Gombrowicza

Kto powiedział, że przygotowania do matury muszą mieć miejsce tylko w murach szkoły? 21 listopada 2018 klasa IV TL, wraz w wychowawczynią Angeliką Szymborską, udała się do Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie na przedstawienie „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza.

Spektakl był wspaniałą okazją do skonfrontowania się z formami, jakie narzucone zostają człowiekowi zarówno przez społeczeństwo, bliskich, jak i tradycję, system kształcenia (tak, tak :) ) i media oraz jak uciec od „gęby” i schematycznego postrzegania drugiego człowieka.

To była cenna lekcja!

Sadzenie lasu

Sadzenie lasu

Sadzenie lasu

19 listopada 2018 z inicjatywy Pani Katarzyny Przybylskiej, sołtys Józefinki, udaliśmy się do lasu pod Lubostroniem. Wraz z leśnikami sadziliśmy nowe drzewa w miejscu, które w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. zostało spustoszone przez nawałnicę. Zabraliśmy się do tego tak energicznie, że w krótkim czasie udało nam się posadzić ponad 4000 drzewek. Po skończonej pracy był jeszcze czas na rozgrzewające ognisko i pieczone kiełbaski.

Przypomnijmy, że tamtej nocy burze zniszczyły lasy w kilkudziesięciu nadleśnictwach, głównie na Pomorzu i Kujawach. Ucierpiało ponad 120 tys. ha lasów, z tego ponad 39 tys. ha doszczętnie.

Więcej zdjęć TUTAJ

15 potencjalnych dawców szpiku!

15 potencjalnych dawców szpiku!

15 potencjalnych dawców szpiku!

15 listopada 2018 w Zespole Szkół Niepublicznych w Piechcinie została przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Akcja odbyła się pod patronatem DKMS, a jej celem była przede wszystkim pomoc w znalezieniu dawcy szpiku dla 14-letniej Wiktorii z okolic Żnina. Udział w niej wzięli uczniowie i nauczyciele szkoły oraz osoby spoza środowiska szkolnego. Zarejestrowaliśmy 15 potencjalnych dawców. Chętnych było więcej, niestety - zgodnie z regulaminem dawcy - ich kandydatury zostały odrzucone.

Zbiórkę zorganizowali wolontariusze w składzie: Kinga Domieracka, Jagoda Ciężka z klasy II TL, Agata Adamska, Martyna Jeż, Julita Furmaniak, Wiktoria Jurek, Ewa Świdzińska oraz Bartosz Wilk z klasy III TR i III TL oraz nauczyciele: Bogusława Burdyna Goulart i Maja Mickiewicz.

Dziękujemy zarówno wolontariuszom, jak i osobom, które postanowiły dać szansę innym na wyzdrowienie. Życzymy Wam, aby Wasi genetyczni bliźniacy byli zdrowi!

Więcej zdjęć TUTAJ

Nowy harmonogram kursów (aktualizacja)

Nowy harmonogram kursów (aktualizacja)

Nowy harmonogram kursów (aktualizacja)

Informacja dla uczniów odbywających praktyki zawodowe w roku szkolnym 2018/2019.

Zmienił się harmonogram kursów. Aktualne informacje zawiera poniższa tabela:

Stopień kursu - zawódDataMiejsce
III - murarz29.10.-23.11.2018Bydgoszcz
III - mechanik pojazdów samochodowych26.11.-21.12.2018Żnin
I - kucharz2.01.-8.02.2019Bydgoszcz
II - kominiarz2.01.-10.02.2019Zielona Góra
III - sprzedawca28.01.-22.02.2019Żnin
II - fryzjer11.02.-8.03.2019Bydgoszcz
I - operator obrabiarek skrawających11.02.-8.03.2019Świecie
I - sprzedawca25.02.-22.03.2019Żnin
I - elektryk11.03.-5.04.2019Bydgoszcz
I - mechanik pojazdów samochodowych25.03.-19.04.2019Żnin
II - kucharz8.04.-10.05.2019Bydgoszcz
I - ślusarz8.04.-10.05.2019Bydgoszcz
III - lakiernik8.04.-10.05.2019Bydgoszcz
I - monter sieci i instalacji sanitarnych13.05.-7.06.2019Bydgoszcz
I - stolarz13.05.-7.06.2019Bydgoszcz

Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły.

Przeprosiny w prasie

Przeprosiny w prasie

Przeprosiny w prasie

Na pierwszej stronie wydania Tygodnika Pałuki z dnia 8 listopada 2018 ukazały się następujące przeprosiny:

Przepraszam Panią Renatę Koszczewską-Smutek za to, że w okresie od lipca 2017 roku do marca 2018 roku rozpowszechniałem nieprawdziwe informacje i bezzasadne zarzuty dotyczące jej działalności jako Dyrektora Zespołu Szkół Niepublicznych oraz Wiceprezesa Zarządu Pałuckiego Stowarzyszenia "Przyszłość" w Piechcinie.

Paweł Kwaśniewski

#DzielniJakWiki - rejestracja dawców szpiku

#DzielniJakWiki - rejestracja dawców szpiku

#DzielniJakWiki - rejestracja dawców szpiku

Przyjdź, zarejestruj się, zostań potencjalnym Dawcą szpiku!
Organizujemy rejestrację Dawców szpiku dla Wiki i innych chorych na nowotwory krwi.

czwartek, 15 listopada 2018

 • 08:00 – 16:00 Dzień Dawcy w Zespole Szkół Niepublicznych w Piechcinie, ul. Radłowska 10, Piechcin

Wiki to 14-latka mieszkająca w Słabomierzu koło Żnina. Uwielbia gotować i oglądać programy kulinarne. Marzy o prowadzeniu własnej restauracji. Najpierw jednak musi pokonać chorobę.

We wrześniu zdiagnozowano u Niej zespół MDS – chorobę, której nie da się wyleczyć lekami. Jedynym ratunkiem jest przeszczepienie szpiku. Przyjdź, zarejestruj się do bazy potencjalnych Dawców szpiku! Możesz uratować życie Wiktorii lub innej osoby chorej na nowotwór krwi!

Kalendarz innych wydarzeń:

niedziela, 4 listopada 2018
 • 14:00 – 18:00 Koncert "Dla Wiktorii" w Żnińskim Domu Kultury, ul. Pocztowa 15
piątek, 9 listopada 2018
 • 10:00 – 18:00 Piknik w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żninie, ul. Dąbrowskiego 14
 • 17:00 – 21:00 Recital w Żnińskim Domu Kultury, ul. Pocztowa 15

Dostęp do szkolnej sieci WiFi

Dostęp do szkolnej sieci WiFi

Dostęp do szkolnej sieci WiFi

Przypominamy, że druk wniosku o przyznanie dostępu do szkolnej sieci WiFi można otrzymać w sekretariacie szkoły oraz pobrać ze strony szkoły.

Wypełnione i podpisane wnioski należy składać w sekretariacie.

Utworzymy klasę patronacką z LafargeHolcim

Utworzymy klasę patronacką z LafargeHolcim

Utworzymy klasę patronacką z LafargeHolcim

24 października 2018 w siedzibie firmy LafargeHolcim w Cementowni Kujawy w Bielawach odbyła się kolejna sesja dialogu społecznego. Lafarge od początku swojej działalności w Polsce stara się budować pozytywne i partnerskie relacje ze społecznościami lokalnymi. Dialog społeczny służy poznawaniu potrzeb lokalnych instytucji i społeczności oraz wprowadzaniu realnych, pozytywnych zmian w miejscach, w których działa.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że firma Lafarge pozytywnie odniosła się do pomysłu utworzenia klasy patronackiej w celu odtworzenia w Piechcinie szkolnictwa zawodowego. We wrześniu br. odbyło się spotkanie Pana Marka Michalskiego, Dyrektora Cementowni Kujawy, z Panią Dyrektor Renatą Koszczewską-Smutek, podczas którego zadeklarowano wstępny harmonogram utworzenia klasy patronackiej w Zespole Szkół Niepublicznych w Piechcinie. Dzisiaj Pan Dyrektor oficjalnie zaprezentował szczegóły tego harmonogramu podczas sesji dialogu społecznego, informując również, że w proces tworzenia włączą się stali podwykonawcy, np. firmy Parem i Rembek.

W najbliższym czasie ustalone zostaną wszystkie szczegóły umowy patronackiej, której podpisanie jest przewidziane do końca 2018 roku. W okresie od stycznia do czerwca 2019 roku kilkoro uczniów naszej szkoły będzie odbywać cotygodniowe praktyki w Cementowni Kujawy, najnowocześniejszej cementowni w Europie, przy współpracy z firmą Parem. Zostaną oni ambasadorami idei utworzenia klasy patronackiej, która rozpocznie naukę we wrześniu 2019 roku.

Dzisiejsze ogłoszenie rozpoczęcia współpracy jest osobistym sukcesem Pani Dyrektor Renaty Koszczewskiej-Smutek, która od trzech lat zabiegała o utworzenie klasy patronackiej u poprzedniego dyrektora Cementowni. Pan Marek Michalski objął funkcję dyrektora w sierpniu tego roku i jedną z pierwszych decyzji było nawiązanie kontaktu między obiema instytucjami. Nasza szkoła jest spadkobiercą Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Kombinacie Cementowo-Wapienniczym „Kujawy”, którego spadkobiercą jest Cementownia Kujawy. Szkoła przez lata kształciła i dostarczała kadry dla kombinatu. Utworzenie klasy patronackiej będzie powrotem do tego historycznego związku między szkołą i zakładem pracy.

Zakończenie akcji pomocy dla zwierzaków

Zakończenie akcji pomocy dla zwierzaków

Zakończenie akcji pomocy dla zwierzaków

Przez ostatni miesiąc w naszej szkole odbywała się zbiórka karmy oraz koców i innych tekstyliów dla zwierząt w schronisku w Inowrocławiu.

Akcję zorganizowały Ewa oraz Martyna pod skrzydłami Pani Pedagog. Do zbiórki zaangażowała się cała placówka.

Serdeczne podziękowania należą się Pani Pedagog - za inicjatywę, Dziewczynom oraz ich pomocnicom - za nagłośnienie akcji, a także wszystkim Darczyńcom - za ofiarowane rzeczy.

Więcej zdjęć TUTAJ

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękuję
Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Pracownikom Obsługi
za zaangażowanie i trud wychowawczy, dzięki którym nasi uczniowie
zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności, rozwijają swoje zainteresowania i przygotowują
do samodzielnego dorosłego życia.

Życzę Państwu uśmiechu na codzień, wielu sukcesów
i dużo sił, aby ta pasja, która towarzyszy Wam każdego dnia, nigdy nie wygasła,
a wdzięczność i uznanie uczniów i wychowanków za Wasz wysiłek nie miały końca.

Prezes Pałuckiego Stowarzyszenia "Przyszłość"

Muzyczne Otrzęsiny 2018

Muzyczne Otrzęsiny 2018

Muzyczne Otrzęsiny 2018

4 października odbyły się "Otrzęsiny Muzyczne" klas pierwszych. Nasi nowi uczniowie musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami, podczas których królowała muzyka z lat 70-90 ubiegłego stulecia:

1. Jaka to melodia.
2. Tor przeszkód.
3. Śpiewanie piosenek.
4. Taniec do wybranych utworów.

Dopełnieniem zmagań były konkurencje sportowe i sprawnościowe, między innymi ubieranie na czas stroju strażackiego i wojskowego.

Na zakończenie wręczone zostały pamiątkowe "Dyplomy Pierwszaka". Witamy Was w naszej społeczności i życzymy samych sukcesów!

Otrzęsiny zostały przygotowane przez Samorząd Uczniowski, którym opiekuje się Pani Bogusława Burdyna-Goulart. Dziękujemy!

Więcej zdjęć TUTAJ

"Mój pierwszy raz" z Gazetą Wyborczą

"Mój pierwszy raz" z Gazetą Wyborczą

W naszej szkole dużą uwagę przykładamy do kształtowania postaw obywatelskich, dlatego zachęcamy naszych uczniów do licznego i świadomego udziału w wyborach i przekonujemy, że każdy głos ma znaczenie i jeden głos może wszystko zmienić.

Tymczasem statystyki są porażające - dwóch na trzech naszych znajomych nie interesuje się tym, co się dzieje w ich państwie, mieście, na osiedlu. Ponad połowa nie chce iść na wybory, bo uważa, że pojedynczy głos się nie liczy. Kolejnych kilkanaście procent deklaruje udział w wyborach, aczkolwiek głosują bez głębszego zastanowienia lub nawet nie wiedzą na kogo.

Aby dodatkowo zachęcić młodych do udziału w nadchodzących wyborach samorządowych, Gazeta Wyborcza przygotowała niespodziankę dla osób w wieku 18-22 lat, które w tym roku po raz pierwszy mogą zagłosować - darmowy dostęp do wszystkich tekstów do końca listopada. Szczegóły na stronie multimedia.wyborcza.pl/pierwszyraz.

Zachęcamy Was do skorzystania z tej okazji, aby podnieść swoją świadomość obywatelską i 21 października oddać wartościowy głos. A przy okazji przez 2 miesiące czytać gazetę za darmo, na komputerze, smartfonie czy tablecie.

Piknik Niepodległościowy

29 września w Wójcinie odbył się "Piknik Niepodległościowy" z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania wielkopolskiego".

Uroczystość rozpoczęła się na cmentarzu w Wójcinie oraz przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich od złożenia okolicznościowych wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy przez lokalne władze samorządowe, stowarzyszenia, harcerzy, uczniów z Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie oraz przez mieszkańców Wójcina i okolic. W asyście pocztu sztandarowego 1. Batalionu Saperów Wielkopolskich z Wągrowca pod dowództwem Mariusza Sulińskiego, sztandarowy Piotr Kaczmarek, asysta Tomasz Kaczmarek, oddali honory na grobach żołnierzy Powstania Wielkopolskiego i żołnierzy z okresu II Wojny Światowej.

W drugiej części odbyła się prelekcja o Powstaniu Wielkopolskim, którą poprowadził Pan Tomasz Kaczmarek, oraz pokazy judo i samoobrony z sekcją sportów walki działającą przy Mogileńskim Domu Kultury, pod kierownictwem trenera Mariusza Sulińskiego.

W trzeciej części odbył się konkurs pt. "Kocham Cię, Polsko", w którym wszyscy świetnie się bawili. Imprezę zakończył poczęstunek, miedzy innymi grochówki wojskowej.

Organizatorem uroczystości było Stowarzyszenie "Malwa", działające w Wójcinie, natomiast patronat honorowy objął Wójt Jezior Wielkich, Pan Dariusz Ciesielczyk.

Mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce

Mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce

Mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce

26 września 2018 roku w Barcinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w Lekkiej Atletyce. Do rywalizacji stanęli uczniowie z ośmiu szkół: I Liceum Ogólnokształcącego w Żninie, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żninie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łabiszynie, Zespołu Szkół Niepublicznych w Janowcu Wielkopolskim, Zespołu Szkół Niepublicznych w Gąsawie, Liceum Ogólnokształcące w Barcinie oraz Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie.

Młodzież rywalizowała w konkurencjach biegowych (100, 200, 400, 800 i 1000 metrów oraz sztafeta 4x100 metrów), skoku w dal i pchnięciu kulą. Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja zespołowa.

W pchnięciu kulą dziewcząt I miejsce zdobyła Ewelina Pas, z wynikiem 8,20m, a III miejsce zdobyła Anna Stężewska, z wynikiem 7,76m.
W skoku w dal chłopców I miejsce zdobył Mikołaj Zalewski, z wynikiem 5,67m.

Pozostali zawodnicy naszej szkoły przyczynili się do zajęcia 6. pozycji w klasyfikacji zespołowej, godnie walcząc na bieżni.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć TUTAJ

Pomóż zwierzakom ze schroniska przetrwać zimę

Pomóż zwierzakom ze schroniska przetrwać zimę

Pomóż zwierzakom ze schroniska przetrwać zimę

W związku ze zbliżającą się zimą samorząd szkolny organizuje zbiórkę karmy i ciepłych tkanin dla zwierzaków z inowrocławskiego schroniska. Do 5 października w świetlicy szkolnej można zostawiać dary dla zwierzaków, takie jak:

 • karma sucha i w puszkach dla psów i kotów,
 • ryż, makaron, kasza,
 • koce, pledy.
Celem akcji jest zadbanie, by zwierzakom nie było głodno i chłodno.

Zachęcamy wszystkich do udziału w tej zbiórce.

DZIĘKUJEMY!

Dzień Przedszkolaka 2018

Dzień Przedszkolaka 2018

Dzień Przedszkolaka 2018

20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, święto ustanowione w 2013 roku z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli. Tego dnia placówki organizują moc atrakcji dla dzieci.

Uczniowie naszej szkoły wpisali się w obchody tego święta odwiedzając Przedszkole w Piechcinie. Podczas wizyty czytali dzieciom książki i poczęstowali je słodyczami.

Sympatyczna Olimpiada 2018

Sympatyczna Olimpiada 2018

Sympatyczna Olimpiada 2018

W dniach 14-15 września w Barcinie odbyła się Sympatyczna Olimpiada. To już kolejna odsłona imprezy, podczas której spotykają się dzieci i młodzież z terenu Gminy Barcin oraz województwa kujawsko-pomorskiego, działające w grupach realizujących ideę programu "Profilaktyka a Ty".

Celem imprezy jest propagowanie życia radosnego, bezpiecznego, bez nałogów i przemocy. Nasi uczniowie również zostali zaproszeni do udziału w tym wydarzeniu i bawili się wyśmienicie.

Więcej zdjęć TUTAJ

Najlepsi z najlepszych 2018

Najlepsi z najlepszych 2018

Najlepsi z najlepszych 2018

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczna absolwentka naszej szkoły, Weronika Czołgosz, została najlepszą uczennicą w powiecie w kategorii Najlepszy z najlepszych spośród społeczności uczniowskiej szkół zawodowych w plebiscycie "Laur Klemensa". Nagrody przyznawane są od 2005 roku uczniom i absolwentom, którzy w sposób znaczący wyróżnili się spośród społeczności szkolnych. Pamiątkowa statuetka i dyplom zostały wręczone podczas uroczystej gali w Żnińskim Domu Kultury.

W plebiscycie nominowani byli również:

 • w kategorii twórca - nasz absolwent Marcin Erdmann,
 • w kategorii społecznik - uczeń klasy II TL Miłosz Orzechowski.

Sama nominacja ucznia jest wyróżnieniem doceniającym jego trud włożony w zdobywanie wiedzy i ogromnym sukcesem edukacyjnym, dlatego wszystkim serdecznie gratulujemy tego osiągnięcia.

Plan lekcji od poniedziałku

W zakładce "Uczeń > Plan lekcji" dostępny jest już plan lekcji na cały tydzień. Plan obowiązuje od poniedziałku, 17 września.

UWAGA: Jutro, wyjątkowo, nie będzie lekcji wdżr - klasa I BS zacznie lekcje o 8:55, klasa III ZSZ zacznie zajęcia o godzinie 10:35, a klasa II BS skończy o godzinie 13:00.

Plan lekcji na piątek, 14 września

Plan lekcji na piątek, 14 września

Plan lekcji na piątek, 14 września

W załączeniu przedstawiamy plan lekcji na najbliższy dzień.

Dodatkowo nauczanie indywidualne w klasie I:
8:05 - 9:40 Socjoterapia

A już w weekend zamieścimy plan na cały tydzień.

Zebrania z rodzicami

Pierwsze w tym roku szkolnym zebrania z rodzicami odbędą się 18 września 2018 roku o godzinie 16.30.

Z uwagi na konieczność wdrożenia zapisów RODO, serdecznie zapraszamy Państwa do udziału.

Plan lekcji na czwartek, 13 września

Plan lekcji na czwartek, 13 września

Plan lekcji na czwartek, 13 września

Uwaga, dziś zamieszczamy dwa plany lekcji - ten jest na czwartek.

Dodatkowo nauczanie indywidualne w klasie IV:
8:05 Psycholog

Plan lekcji na środę, 12 września

Plan lekcji na środę, 12 września

Plan lekcji na środę, 12 września

Uwaga, dziś zamieszczamy dwa plany lekcji - ten jest na środę.

Dodatkowo nauczanie indywidualne w klasie IV:
7:15 Rewalidacja
13:00 Psycholog

Plan lekcji na wtorek, 11 września

Plan lekcji na wtorek, 11 września

Plan lekcji na wtorek, 11 września

W załączeniu przedstawiamy plan lekcji na najbliższy dzień.

Plan lekcji na poniedziałek, 10 września

Plan lekcji na poniedziałek, 10 września

Plan lekcji na poniedziałek, 10 września

W załączeniu przedstawiamy plan lekcji na najbliższy dzień.

Dodatkowo nauczanie indywidualne w klasie I:
12:15 - 13:00 Geografia
13:20 - 14:05 Historia

Przypominamy też, że jutro mija termin zgłoszeń do udziału w Sympatycznej Olimpiadzie.

Plan lekcji na piątek, 7 września

Plan lekcji na piątek, 7 września

Plan lekcji na piątek, 7 września

W załączeniu przedstawiamy plan lekcji na najbliższy dzień. A już po weekendzie będziemy mogli podać Wam kompletny plan na cały tydzień.

Podziękowania za uratowanie życia

Podziękowania za uratowanie życia

Podziękowania za uratowanie życia

Tygodnik Pałuki w swoim internetowym wydaniu (palukitv.pl) zamieścił dziś materiał filmowy z rozpoczęcia roku szkolnego w piechcińskich szkołach i podziękowań dla młodzieży za uratowanie życia. Relacja z naszej szkoły rozpoczyna się od 1:49.

Dziękujemy :).

Relację można obejrzeć TUTAJ

Plan lekcji na czwartek, 6 września

Plan lekcji na czwartek, 6 września

Plan lekcji na czwartek, 6 września

W załączeniu przedstawiamy plan lekcji na najbliższy dzień.

Plan lekcji na środę, 5 września

Plan lekcji na środę, 5 września

Plan lekcji na środę, 5 września

W załączeniu przedstawiamy plan lekcji na najbliższy dzień.

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

3 września o 12:00 zgromadziliśmy się licznie, aby rozpocząć nowy rok szkolny 2018/2019.

Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym, a po nim nastąpił niezwykle wzniosły moment. Dwóch uczniów naszej szkoły - Miłosz Orzechowski i Hubert Nowacki - otrzymało pamiątkowe statuetki i grawery z podziękowaniem za ich wspaniałą postawę w czasie wakacji, dzięki której uratowali ludzkie życie. Miłosz, Hubert, jesteście chlubą naszej szkoły i wzorem do naśladowania!

Kolejnym punktem programu było wręczenie świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie dla zdających, którzy zdali egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy wysokich wyników!

Następnie Pani Dyrektor przedstawiła nowych członków grona pedagogicznego. Witamy Was w naszej społeczności i życzymy wielu sukcesów!

Ostatnim punktem uroczystości były krótkie spotkania klas ze swoimi wychowawcami w salach. Tu w szczególności witamy uczniów klas pierwszych Technikum i Szkoły Branżowej I Stopnia. Dziękujemy Wam, że wybraliście naszą szkołę i życzymy powodzenia i licznych osiągnięć we wszystkich dziedzinach!

Więcej zdjęć TUTAJ

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018-2019

To ostatnie dni odpoczynku, nawet letnie upały odeszły już do przeszłości.

Mamy nadzieję, że tęsknicie za nami tak samo, jak my za Wami. Nowy rok szkolny zainaugurujemy w najbliższy poniedziałek, 3 września, punktualnie w samo południe.

Zapraszamy!

Kurs mechanika pojazdów samochodowych

UWAGA !

Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Żninie informuje, iż kurs mechanika pojazdów samochodowych II stopnia rozpocznie się już 3 września.

Szkoły dla dorosłych zapraszają!

Szkoły dla dorosłych zapraszają!

Szkoły dla dorosłych zapraszają!

Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia nauki w szkołach dla dorosłych. Nabór trwa do 20 sierpnia.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły na miejscu, telefonicznie i mailowo. Informacje są dostępne również na stronie www.zsnpiechcin.pl w zakładce Uczeń > Rekrutacja 2018/2019.

Wręczenie świadectw dojrzałości

Wręczenie świadectw dojrzałości

Wręczenie świadectw dojrzałości

3 lipca 2018 w szkolnej świetlicy odbyła się kameralna uroczystość wręczenia świadectw dojrzałości. Absolwentom Technikum Logistycznego i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych jeszcze raz serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników na egzaminie maturalnym. Życzymy Wam pomyślności i powodzenia oraz realizacji kolejnych życiowych planów.

Więcej zdjęć TUTAJ

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Rok wyjątkowy, gdyż czworo uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. W tym gronie znaleźli się: Wiktoria Jurek, Wiktoria Piekarska, Oliwia Wilińska i Piotr Kotyński, a oprócz świadectw z "paskiem" otrzymali również pamiątkowe nagrody. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy w minionym roku reprezentowali szkołę podczas licznych wydarzeń, konkursów i zawodów sportowych.

Naszym Absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy powodzenia na dalszej drodze życia. Natomiast wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom życzymy udanego odpoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

WITAJCIE WAKACJE !!!

Więcej zdjęć TUTAJ

Biesiada Patriotyczna w Słaboszewku

Biesiada Patriotyczna w Słaboszewku

Biesiada Patriotyczna w Słaboszewku

Dnia 10 czerwca w Słaboszewku odbyła się Biesiada Patriotyczna. Brali w niej udział uczniowie z Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie pod kierunkiem pana Mariusza Sulińskiego. W trakcie biesiady odbyła się prezentacja wozu bojowego BRDM, prelekcja o Powstaniu Wielkopolskim, pokazy musztry wojskowej i paradnej oraz saluty armatnie w wykonaniu Bractwa Kurkowego z Piechcina.

Więcej zdjęć TUTAJ

Piknik Małego Księcia

Piknik Małego Księcia

Piknik Małego Księcia

7 czerwca 2018 w Parku 100-lecia w Piechcinie odbył się się piknik rodzinny "Życiowskazy Małego Księcia". W słoneczne popołudnie park wypełnił się czytanymi na głos fragmentami książki Antoine'a de Saint-Exupéry, rysowaniem kredą na chodniku, grami i zabawami, rywalizacją w zawodach, zapachem pysznej karkówki z grilla, śmiechem i muzyką. Dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w tym wydarzeniu.

Więcej zdjęć TUTAJ

Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w Piłce Nożnej

Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w Piłce Nożnej

Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w Piłce Nożnej

6 czerwca 2018 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w Piłce Nożnej, w których udział wzięli chłopcy z rocznika 1998 i młodsi. Reprezentacja naszej szkoły, po niezwykle zaciętym i emocjonującym "małym finale", rozstrzygniętym dopiero w rzutach karnych, zdobyła III miejsce! Serdecznie gratulujemy naszym piłkarzom i Trenerowi.

Więcej zdjęć TUTAJ

Zmiany!

Zmiany!

Zmiany!

W ostatnich dniach dokonaliśmy kilku zmian w "internetach".

1. Zmieniliśmy adres strony www szkoły na www.zsnpiechcin.pl

2. Zmieniliśmy adres mailowy szkoły na "sekretariat [małpa] zsnpiechcin.pl". Dotychczasowy adres będzie sukcesywnie wygaszany, więc prosimy korespondencję kierować już tylko na nowy.

3. Zmieniliśmy zasady dostępu do szkolnej sieci WiFi. Wniosek o przyznanie dostępu można pobrać stąd.

Wydrukowany i wypełniony wniosek należy złożyć w sekretariacie szkoły.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka urządziliśmy wielkie grillowanie. Przygotowania trwały już od rana, a za sukces kulinarny podziękowania należą się Bartkowi, Norbertowi i Piotrkowi, którzy doskonale poradzili sobie z przygotowaniem tylu porcji.

Więcej zdjęć TUTAJ

I po maturze...

I po maturze...

I po maturze...

W piątek, 18 maja, w naszej szkole odbył się ostatni egzamin maturalny w tej sesji.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wszyscy Abiturienci, którzy przystąpili do egzaminów ustnych, mimo początkowych obaw, zdali je pozytywnie. Serdecznie Wam gratulujemy! Dziękujemy Członkom zespołów egzaminacyjnych za ich sprawne przeprowadzenie.

Dyrekcja Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie

Matura 2018

Matura 2018

Matura 2018

Matura 2018 rozpoczęta!

Dziś, punktualnie o 9:00, rozpoczął się egzamin pisemny z języka polskiego. Towarzyszyliśmy naszym maturzystom od drzwi wejściowych do momentu, gdy komisja przystąpiła do otwarcia kopert z zestawami dla zdających. Humory dopisywały zarówno przed jak i po zakończonym egzaminie. Teraz czas na relaks i ostatnie powtórki przed matematyką.

Więcej zdjęć TUTAJ

I Konkurs Recytatorski i Wokalny

I Konkurs Recytatorski i Wokalny

I Konkurs Recytatorski i Wokalny

26 kwietnia 2018 w Zespole Szkół Niepublicznych w Piechcinie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski i Wokalny "Zielono mi".

Do udziału zaproszona została młodzież z powiatów żnińskiego, inowrocławskiego i mogileńskiego. Młodzi wykonawcy mieli zaprezentować swoje interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego lub Jeremiego Przybory.

Do konkursu przystąpiło dziesięcioro wykonawców reprezentujących szkoły z Barcina i Pakości, a do swoich występów wszyscy wybrali teksty Agnieszki Osieckiej.

Decyzją jury w kategorii recytacja nagrodzeni zostali:

I miejsce - Bruno Maciejewski z Zespołu Szkół w Barcinie, "Szukam wiatru w polu".

II miejsce - Patrycja Wietrzykowska z Gimnazjum im. E. Estkowskiego w Pakości, "Zły księżyc".

III miejsce - Eliza Pawłowska ze Szkoły Podstawowej im. E. Estkowskiego w Pakości, "Szukam wiatru w polu".

W kategorii wokal zwyciężyły:

I miejsce - Julia Bronk z Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie, "Wariatka".

II miejsce - Daria Klecha z Zespołu Szkół w Barcinie, "Miasteczko cud".

III miejsce - Matylda Kopczyńska ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości, "Dobranoc Panowie".

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu. I już dziś zapraszamy na kolejną edycję konkursu.

Więcej zdjęć TUTAJ

Wycieczka do Trójmiasta

Wycieczka do Trójmiasta

Wycieczka do Trójmiasta

18 kwietnia, korzystając z dnia wolnego od zajęć dydaktycznych, klasa IV TL wybrała się na wycieczkę do Trójmiasta. Rozpoczynając od spaceru przez gdańskie Stare Miasto i wejścia na wieżę Katedry Mariackiej, przez wspólny obiad i chwilę lenistwa na plaży w Brzeźnie, a kończąc na spacerze po Dolnym Sopocie i molo, dzień upłynął na licznych rozmowach, których zwieńczeniem było podsumowanie czterech lat wspólnej nauki, w kręgu, na plaży. Pogoda i dobry humor dopisywały przez cały dzień, a pojawiające się chwile zadumy i refleksji uświadomiły wszystkim, że czas płynie nieubłaganie, że coś się kończy, a coś się zaczyna... Jednak obecność Rogera, ubiegłorocznego absolwenta, pokazuje i daje nadzieję, że nie wszystko się kończy :)

Więcej zdjęć TUTAJ

Wiosna z pasją

Wiosna z pasją

Wiosna z pasją

Z okazji rozpoczęcia wiosny uczniowie klas I - Kinga Domieracka, Jagoda Ciężka i Miłosz Orzechowski - zorganizowali dzień pod hasłem "Wiosna z pasją". W ramach obchodów odbył się konkurs międzyklasowy dotyczący wiedzy przyrodniczej oraz konkurs na najpiękniejszą klasową Panią Wiosnę. Nagrodami w tych konkursach były certyfikaty "Dzień bez pytania", a wywalczyli je zdobywcy pierwszych trzech miejsc. W kąciku urody znajdowały się stoiska z tatuażem z henny (Ania Stężewska kl. lll TL) i ze stylizacją paznokci (Honorata Godek i Ewelina Pas kl. lll TL). Nie zabrakło również stanowiska grupy airsoff'owej ASG, zaproszonej przez członka grupy Norberta Stróżewskiego kl. ll TL, występu duetu z hip-hopem o wiośnie (Kacper Borowiak i Kacper Kaczmarek kl. l TL), oraz konkursu dotyczącego gier komputerowych, prowadzonego przez Piotra Kotyńskiego z klasy II TR.

Więcej zdjęć TUTAJ

Międzynarodowy Dzień Liczby π

Międzynarodowy Dzień Liczby π

Międzynarodowy Dzień Liczby π

W środę 14 marca świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby π. Z tej okazji odbył się konkurs matematyczny, w którym wzięli udział uczniowie z klas technikum logistycznego oraz technikum organizacji reklamy. Uczestnicy konkursu mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę o liczbie π, zapamiętać cyfry składające się na jej rozwinięcie, a także wykazać kreatywność, poprzez wyszukiwanie słów zaczynających się od „pi” oraz tworzenie zdań zawierających słowa z „pi”. Zwycięzcą konkursu została Ewa Świdzińska z II TR, a kolejne miejsca zajęli Jakub Domieracki z IV TL i Piotr Kotyński z II TR. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, związane z liczbą π. Gratulujemy!

Więcej zdjęć TUTAJ

"Podaruj siebie innym" - Ferie z wolontariatem

"Podaruj siebie innym" - Ferie z wolontariatem

Rozpoczynamy ferie z wolontariatem pod hasłem "Podaruj siebie innym". Ferie dla dzieci i młodzieży realizujemy jako zadanie publiczne w ramach promocji i organizacji wolontariatu, współfinansowane ze środków Zarządu Powiatu w Żninie, we współpracy ze Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży Wędka im. każdego Człowieka w Toruniu, Rodzinnym Domem Dziecka w Jaksicach, Świetlicą Środowiskową w Piechcinie oraz Szkolnym Klubem Wolontariatu "Razem". Co przed nami? Między innymi:

 • Warsztaty dla wolontariuszy: misja wolontariatu, kodeks wolontariusza, cechy osobowości, empatia, emocje i uczucia. Bezpieczne sposoby rozładowywania przykrych i trudnych emocji.
 • Warsztaty z komunikacji, asertywności oraz motywacji.
 • Warsztaty kreatywności.
 • Kulinarne podróże po świecie.
 • Dzień na sportowo.
 • Warsztaty fotograficzne.
 • Warsztaty poświęcone ścieżce kariery.
 • Spacer po Piechcinie.
 • Wspólne posiłki i noclegi.

Więcej zdjęć TUTAJ

Ciasteczka cynamonowe

Ciasteczka cynamonowe

Ciasteczka cynamonowe

Ruszyły przygotowania do ferii z wolontariatem. Nicole i Piotr wypiekali dziś ciasteczka cynamonowe, którymi będziemy częstować uczestników naszych zajęć.

Więcej zdjęć TUTAJ

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję