Archiwum

Archiwum wiadomości

4 wiadomości z roku 2023

Poznajemy rynek pracy w Przemyśle 4.0!

Poznajemy rynek pracy w Przemyśle 4.0!

Poznajemy rynek pracy w Przemyśle 4.0!

Nasza Szkoła od lat kształci uczniów w najbardziej poszukiwanych zawodach deficytowych. Dziś jesteśmy świadkami czwartej rewolucji przemysłowej, która skupia się na innowacyjności, automatyzacji i cyfryzacji.

Kształcenie w zawodach: automatyk, elektryk, mechanik czy elektromechanik jest naszą odpowiedzią na potrzeby dynamicznie rozwijającego się nowoczesnego rynku pracy.

Podejmujemy kolejny krok w stronę przyszłości nawiązując współpracę z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, która wspiera projekty inwestycyjne setek przedsiębiorstw w czterech województwach: pomorskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim.

W zeszły czwartek uczniowie I i II klasy Branżowej Szkoły I Stopnia udali się do Centrum Programowania Robotów Przemysłowych we Włocławku, gdzie wysłuchali wykładu na temat Przemysłu 4.0 oraz podstawowych zagadnień z zakresu robotyki.

Po zakończonym wykładzie każdy z uczestników w praktyce przekonał się na czym polega programowanie robota marki FANUC i samodzielnie kontrolując jego pracę wykonał serię wskazanych zadań.

Czwartkowa wizyta to przedsmak nadchodzących projektów, o których będziemy informować już wkrótce.

Zapraszamy do naszej szkoły!

Zapraszamy do naszej szkoły!

Zapraszamy do naszej szkoły!

Od kilku dni trwa promocja naszej oferty na rok szkolny 2023/2024.

Pani Dyrektor i przedstawiciele firm partnerskich odwiedzają okoliczne szkoły podstawowe, aby przedstawić ją uczniom klas ósmych i ich rodzicom.

W wielu miejscach można już zobaczyć nasze plakaty, a podczas spotkań rozdajemy informacyjne ulotki.

Co przygotowaliśmy w tym roku?

Dla młodzieży mamy trzy klasy patronackie i jedną wielozawodową w Branżowej Szkole I Stopnia oraz klasę technik logistyk w Technikum Zawodowym.

Dla dorosłych oferujemy klasę technik sprzedawca, technik spawalnictwa i technik mechanik w Branżowej Szkole II Stopnia.

Szczegółowe informacje zamieszczamy na stronie poświęconej tegorocznej rekrutacji.

Zaglądajcie na nią regularnie, bo sukcesywnie będziemy uzupełniać ją nowymi informacjami.

Z pracownikami firm partnerskich będzie można spotkać się i porozmawiać o szczegółach ich oferty już 13 kwietnia w godzinach 10-14, podczas Drzwi Otwartych w naszej szkole.

Zapraszamy serdecznie kandydatów wraz z rodzicami!

Umowa patronacka z Grupą Piekuś

Umowa patronacka z Grupą Piekuś

Umowa patronacka z Grupą Piekuś

Z radością i satysfakcją informujemy, że do grona naszych firm partnerskich dołączyła dziś Grupa Piekuś Sp. z o.o. z Inowrocławia.

Wraz z Panem Prezesem Sławomirem Pakulskim złożyliśmy podpisy pod umową, na mocy której od września utworzymy klasę patronacką, kształcącą przyszłych piekarzy, cukierników i... automatyków.

O ile dwa pierwsze zawody nikogo nie dziwią, o tyle ostatni może być niespodzianką. Jednak nowoczesna piekarnia nie może obyć się bez maszyn, a do ich obsługi i utrzymania ruchu potrzeba pracowników o takich umiejętnościach.

Piekarnia Piekuś to firma rodzinna, której historia sięga 1985 roku. Od zakładu rzemieślniczego do lokalnego lidera z 32 sklepami firmowymi i ponad 700 odbiorcami i kontrahentami w wielu województwach.

To również Przystanki Piekuś – unikalne na lokalnym rynku połączenie piekarni i cukierni z restauracją.

To znany i ceniony pracodawca, dla którego pracownicy stanowią prawdziwą wartość firmy.

Ale przede wszystkim to nasz nowy partner, z którym od września oferujemy 9 miejsc na praktyczną naukę zawodu, podczas której dla uzdolnionych i wyróżniających się uczniów przewidziane są stypendia i inne gratyfikacje.

Za trzy lata, po zdaniu egzaminu zawodowego, absolwenci tej klasy będą mogli dołączyć do grona pracowników, których pasja i zaangażowanie to jedna z wielu tajemnic smaku dostarczanych przez Piekusia produktów.

Cieszymy się niezmiernie, że zapowiadane przez nas dwa tygodnie temu na antenie Radio Żnin FM spotkanie z nową firmą, dziś przyniosło efekt w postaci umowy patronackiej.

Z pracownikami Piekusia będzie można spotkać się i porozmawiać o szczegółach tej oferty już 13 kwietnia, podczas Drzwi Otwartych w naszej szkole.

Prosimy o Twoje 1,5% podatku!

Prosimy o Twoje 1,5% podatku!

Prosimy o Twoje 1,5% podatku!

Pomóż nam... pomagać!

W 2️⃣0️⃣0️⃣3️⃣ roku rozpoczął działalność szkolny Klub Wolontariatu "Razem". Kilka lat później przetrwał zawirowania związane z likwidacją placówki publicznej i dziś funkcjonuje jako część Pałuckiego Stowarzyszenia "Przyszłość" oraz Zespołu Szkół Niepublicznych w Piechcinie.

Od początku swojego istnienia wspieramy członków lokalnej społeczności, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. O tym, w jaki sposób pomagamy, można przeczytać na szkolnym profilu Facebooka.

Jednak głównym celem Stowarzyszenia jest działalność edukacyjna. Od 10 lat prowadzimy szkoły, które umożliwiają młodzieży z naszego regionu zdobycie wykształcenia, bez potrzeby wyjeżdżania do odległych miast. Stale poprawiamy warunki do nauki i uzupełniamy bazę dydaktyczną o najnowsze pomoce naukowe. Pomagają nam w tym okoliczne firmy, z którymi prowadzimy klasy patronackie. Koncentrujemy się nie tylko na nauczaniu przedmiotów ogólnych i zawodowych, ale także na kształtowaniu odpowiednich postaw społecznych i obywatelskich.

Dzięki tym działaniom mury naszej szkoły opuszczają absolwenci nie tylko gotowi do pracy w wyuczonych zawodach, ale również do niesienia pomocy potrzebującym.

Prosimy o wsparcie z 1,5% podatku, abyśmy, mimo stale rosnących kosztów, mogli nadal prowadzić naszą działalność edukacyjną i charytatywną na równie wysokim poziomie.

W zbieraniu środków dla OPP pomaga nam Fundacja Studencka Młodzi-Młodym. Dlatego wypełniając swój formularz PIT, wpisz KRS: 0000270261, DOPISEK: PRZYSZŁOŚĆ PIECHCIN 843.

Za każdą przekazaną złotówkę serdecznie dziękujemy!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji. Akceptuję